Едната гърда пуска 3 пъти по малко от другата

  • 1 644
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Здравейте, аз съм от мамите на които им се наложи да се цедят и така да храня бебчо. Той се роди мъничък и още по мъничък го изписаха - 2400 гр, беше много жълт и постоянно спеше. Аз родих секцио и кърмата ми слезе много бавно и трудно си отпуших каналите (дори не съм сигурна че са отпушени добре). Та на проблемите ми: цедя се с помпа на Авент, докато се цедя с другата ръка мачкам и масажирам гърдата и така тя пуска по-лесно и смятам че я изцеждам до край. Да ама лявата ми гърда не пуска повече от 80 мл с огромни усилия, а като продължа да изцеждам другата напълвам шишето (260 мл) без особени усилия  #Crazy На всичкото отгоре лявата ми гърда е видимо по-малка от дясната, с по малка ареола и бебчо забелязвам че не предпочита много да суче от нея. Аз все пак го оставям от 3 през нощта до към 10 сутринта да суче от гърдите, като само в 3 заспива спокоен след сукане, а в периода между 6 и 10 часа сутринта той е почти постоянно на гърдите ми. Кажете ми защо лявата гърда пуска толкова малко и как мога да го увелича количеството и мога ли все пак да науча бебо да се храни директно от гърдите ми, при положение че и сега той заспива много скоро след като го сложа на гърдата, а дори и като се храни със шишето пак заспива и едвам успявам да го накарам да си го изяде, в повечето пъти остават между 20 и 40 мл и се събужда след половин час и иска са си дояде, това при положение че изяжда 100 мл.
Надявам се че ще успея да получа помощ от вас и предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 254
Привет!Аз далеч не съм спец по кърменето, нито пък много опитна мама, както може да видиш от лентичката ми Simple Smile Даже мисля да пускам въпросче по сходна проблематика.
Но искам да ти помогна и да споделя моите наблюдения. До колкото знам на доста жени двете гърди не са еднакво развити и съответно не "пускат" едно и също количество кърма.
При мен самата положението е същото - лявата ми гърда е високопроизводителната и предпочитана от бебката. Когато изцеждам с помпа виждам значителна разлика и почти всички добиви идват от лявата гърда. При нощната пауза също лявата се препълва, а дясната съвсем леко. Също така съм забелязала, че бебка е по-спокойна, когато е сукала от лявата. Съвсем пресен пример - след като яде от дясната в 13ч остана сякаш нервна и гладна и когато в 14ч предложих лявата и се нахрани и едва тогава заспа спокойно.
От това което до тук съм научила от опит и от четенето в книжки и форума, мога да посъветвам следното: след като бебчето ти е мъничко и лесно се уморява при сукане - давай му често и по малко - може да даваш първо от "по-слабата" гърда няколко минути, а после от другата, от където вероятно суче и с по-малко усилие. Така хем ще стимулираш тази "по-слаба" гърда да произвежда повече, хем бебчо няма да е ненахранен и толкова изморен.
Предполагам, че ще получиш доста добри съвети от по-знаещите от мен, но ако мога да обобщя "пиниза" на кърменето, който съм схванала - по-често на гърдата е практика, която помага в много случаи. Естествено, провери дали бебчо захапва и цока добре, а не се мори само излишно на гърдата. А пък редовното му мерене и аканите памперси най-добре ще ти покажат дали той се развива и наддава добре, което съм сигурна е най-важно за теб! Simple Smile
Ще следя темата с интерес и се надявам да намериш правилната схема за вас! newsm10

# 2
  • Мнения: 873
и при нас е така и вече 2 месеца се мъчим да разработим и другата гърда,ама не става-детето само се изморява на нея и реве.педиатърката обаче ми каза,че има много случаи на деца,успешно изхранвани само от една гърда,така че споко Peace

# 3
  • Мнения: 738
Когато малките ви същества поотраснат (поне колкото моето зверче),ще видите колко бързо ще ви изсукват- за 2-5 мин и така ще ви се отпушаг каналите,че просто нямам думи.

6и6оп4е-слагай бебето по често на гърдата(на по-малката),за да я стимулира повече и не се притеснявай,че не си изпива дажбата и заспива.След известно време ще си направите ваш си график и тогава всички ще са доволни.

           П.П. Two Hearts за новороденото мишленце!!!И успех с кърменето!!!

# 4
  • Мнения: 183
И при нас е същия проблем , едната ми гърда е по - малко развита от другата , но аз първо му давам по - малко развитата , а след това лявата , която е доста по производствена . Надявам се с това поставяне на гърдата да ме стимулира достатъчно.И аз съм след секцио и при мен имаше малко кърма в началото , но сега сме добре.Ще ми е интересно да следя темата.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 228
   Такааа, аз имах същия проблем но с лявата гърда. При мен се наложи обаче да го реша, защото бебчетата са две. Просто предлагах по-често нея и то на по-добре сучещата мадама.
   По другия въпрос. Моите също се родиха малки към 2,500 кг и лесно се изморяваха и заспиваха. Виждам от поста ти че все пак бебчо суче. Съвета ми е да му предлагаш колкото се може по-често гърдата, а не шишето. Така ще може по-бързо да стане спец в сученето, а и няма да съществува опасността от отбиване. Знам че е трудно и на мен ми се струваше почти невъзможно, но благодарение на съветите на мамите успяхме да се справим с проблемите в началото. Предлагай първо винаги на бебето да суче и след като видиш че се е изморил на гърдата може да предложиш изцедена, колкото изпие толкова. Дори да се събуди скоро просто предложи гърдата отново. Както и другите мами са споделили хватката е в честото стимулиране на гърдите. А дори и едната гърда да не се разработи гарантирам и че и с една се изхранва бебе  Simple Smile

# 6
  • sofia
  • Мнения: 562
При мен проблема е с дясната гърда, но това в никакъв случай не ми е попречило да кърмя успешно две дечица. Имам само две освободени каналчета и така си останаха. Слагай си бебето винаги първо на по-малката, докато се откаже от нея и после да се дохрани на по-голямата. Така ще се учи да изсуква хубаво и от по-малката гърда, ще стимулираш лактацията и от нея. Не виждам проблем и в кърменето само от една гърда освен естетичния. Слагай си бебето при всяка възможност на гърда и само в краен случай предлагай шише.
Успех!

# 7
  • Мнения: 1 449
Ех, че сладък малък мъж! На аватара ти бебчо ли е?

Вече са ти казали основното.

Да допълня: към 4-5 месец по-голямата гърда произвеждаше вече 1.5-2 пъти повече кърма от малката (не 3-4 пъти повече както в началото!). Причината беше, че малката гърда пускаше повече, голямата - винаги горе-долу еднакво количество. Впоследствие съотношението дори още се поизравни.
Не съм имала запушени канали, бебка постепенно "разработи" по-малката гърда. Явно с режима на кърмене и урегулирането на кърмата тялото се приспособи.

# 8
  • Мнения: 4 242
Шушонче честита рожба най- напред!
Всяка жена е така, едната гърда се развива по- добре през пубертета и си остава по голяма завинаги, при някои видимо, при други почти незабележимо. Разликата се усеща много в кърменето.
При мен по малко има лявата, но компенсираше с това че е от към сърцето и Ива обичаше да суче и от нея.
И аз ще кажа, първо давай по малката гърда, за да стимулираш повече, докато бебето все още суче по ефикасно и не е уморено.
Много са майките тук решили да махнат биберона и да се върнат към гърдата, и са успели, само желание е нужно! Опитай да кърмиш в сънено или полусънено състояние детето. Както и в затъмнена и спокойна стая, като и също трябва да си абсолютно спокойна, радарчетата на децата спрямо нашите чувства са много чувствителни и ако усетят напрежение се дърпат. Щом детето все пак суче, макар и само нощем, няма да е трудно да премахнеш шишето и досадното цедене.
Хубаво е че имаш нощно кърмене, така стимулираш лактацията и си осигуряваш добро количество мляко за през деня. Детето суче повечко сутрин за да си навакса калориите и да задоволи сукателния си рефлекс. И при нас имаше период в който бяхме обърнали нощта в ден, но всичко си дойде на мястото след време. Заспива бързо на гърдата ти, заради нежната прегръдка на мама, успокоява се от сукането и близостта, както и от хормоните в майчиното мляко. Не го буди, просто като дремне малко (за да не спи дълбоко),  изцеди капка мляко и потъркай зърно по устничките, бебчето ще засуче и ще се нахрани на сън.
Успех по скоро и пиши какво се случва!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Момичета благодаря ви за съветите, така и правя вече, слагам г о първо винаги на малката гърда. Само не съм много сигурна дали ще успеем да преминем изцяло на кърмене от гърдата, по простата причина че бебчо не изсуква много и така ми се налага да се изцедя защото по някое време гърдите ми преливат вече и като поиска да папка пак, а това се случва през 15 мин до половин час и вече няма какво да предложа освен празни гърди и пак опираме до шишето, просто сме се завъртяли в един порочен кръг от който не знам как ще изляза. Но все пак аз упорствам и няма да се предам, след вашите окуражителни думи, явно инат трябва.

Да, това на аватара ми е малкия ми бебчо, който си успокоява коликите върху коремчето на тати  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 242
Добре, как разбираш колко е изсукало детето? Защо смяташ че е малко? Това че заспива скоро не е критерии, и моята дъщеря сучеше кратко, но често, но винаги се е развивала чудесно. Теглили  ли сте се скоро?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ами заспива на гърдата почти веднага, но дори и да не заспи като пусне гърдата след пет минути почва пак да плачка, плачът му като е гладен е съвсем различен от този за коликите, а и той няма колики като му давам редовно еспумизан. Рядко се случва да се нахрани от гърдата и да заспи спокойно поне час след това, а бебчо е спокойно детенце. Вярно днес е спокоен като се храни от гърдата и още не съм дала шише, но трябва да изцедя вече по голямата гърда защото ме боли вече а сега ще се пробуди и ще получи празна все още гърда-тази лявата по-малката.

# 12
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
ами като заплаче, пак се дава гърдата и така ... В началото Оги ядеше окло 30 мин, защото беше с жълтеница и все заспиваше на гърдата.
Вярно, че не можеш да правиш нищо друго освен да се занимаваш с бебето, но това е приоритет в момента Simple Smile. Успех!!!

# 13
  • Мнения: 2 242
Пуснах тема със същото питане преди седмица, но никой не ми отговори Sad
При мен разликата в количествата понякога е 4 пъти  Shocked newsm78 и много се бях шашнала (не съм чела чак за такива разлики), даже се чудех дали нямам някой запушен канал (гърдата с по-малкото количество никога не омекваше като другата)
Започнах приоритетно да кърмя от по-малката и да изстисквам с изчакване (няколко минути след като уж е била изпразнена слиза останалата кърма).... засега сведох разликите до 2 пъти и се надявам скоро да се от-регулират количествата

Общи условия

Активация на акаунт