Дъжд от бебета вали, че СЕПТЕМВРИ наближи!

  • 12 603
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
berina и мен са ме бъркали само в началото и то беше щот смених док и той да имал идея за кво става въпрос #Crazy... иначе след това и аз съм била с всякви други глупости обаче вагинален секрет не ми е взиман...
Айде мами и аз заминавам да спя. Лека вечер на всички...

# 61
  • Мнения: 27
Хей! Колко хубаво!
Честити бебчета на  Bravy, ani-bani, Tiarra, kali, doci! Да са ви живи и здрави малките съкровища и много да ви радват!
Добре завърнала се на Хекси! Мила, сигурна съм, че много скоро и твоето слънчице ще си е у дома! Виждаш, че тези мишлета се справят геройски с всички препятствия! Трябва само да си спокойна, за да му даваш кураж!
Все такива новини, майчета!  Hug
Аз вече си имам всички документи и изследвания и вече мога спокойно да си чакам момента!
Отивам да си гледам майчето, че моя любим е на път и мама ми прави компания, а не е много любезно аз да вися на компютъра!  Embarassed
Целувам ви! Пожелавам ви лека нощ! И утре още хубави бебоци!

# 62
  • Мнения: 38
Беринче, ми тя работата щом е като в 5-звезден хотел, аз предлагам да им представиш сметка за услугите като си тръгват... с цени като за 5-звезден хотел Wink Тъкмо ще изкарате пари за бебчо  Grinning Wink

# 63
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Hexina, добре завърнала се! Hug Надявам се, че щом вече си у дома, се чувстваш добре. Хубаво е, че имаш доверие в лекарите в Токуда - сигурна съм, че е оправдано и че съвсем скоро ще се гушкате двамата с Алекс у дома! Heart Eyes
И аз очаквам с нетърпение списъчето със съветите, още повече, че и аз в Токуда ще раждам...

thumbelina, не знам коя одежда си харесала, та да ти кажа кое - откъде. Горните дрешки съм ги пазарувала от Продавалника, та не знам дали ще съм ти от полза. Ако нещо друго ти е харесало - питай! Hug

Lilian_V, стискам палци и на теб, че наистина повечето момичета, на които им паднаха тапите, вече се обебиха! Wink

# 64
  • Мнения: 368
Айде и аз първа кукувица във форума Simple Smile Моят мъж така се разхърка, че буквално излетях от брачното ложе  Wink и сега се опитвам пак да се приспя, ама нямам шанс. Нещо така ме заболя кръста и гърба, че направо не мога да легна, а малкия си е опрял краката на ребрата ми и се опитва да ги качи по-нагоре да си отвори месетенце, а аз не мога Simple Smile

Хекси, добре дошла   bouquet Сигурна съм, че всичко ще е наред, няма за какво да се притесняваш. Важното е, че малкият Алекс е в добри ръце и ти си доволна.

Беринка, мен оня ден ме бъркаха за разкритие, пък ти ако можеш до последно си го спести, че много гадно усещането. Аз питах за течението - ако нямаш сърбежи и болежки, е нормална увеличена киселинност, която се получава в последните месеци, за да предпазва влагалището от инфекции.

Хайде, лека нощ от мен, аз ще вардя да не роди някоя докато съм на смяна  Joy Joy Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 6 246
Хайде, лека нощ от мен, аз ще вардя да не роди някоя докато съм на смяна  Joy Joy Joy
Хааа, и аз ще вардя с теб! Crossing Arms Heart Eyes 2ч. минава, аз съм още на линия  ooooh! (ама си доизгледах последната серия от OC и вече мога спокойно да лягам Wink)

Хексинче, всички сме с теб и чакаме скоро и Алексчо да изпишат! Praynig Hug За жълтеницата наистина не се притеснявай, почти всички бебета я карат; а вярвам, че скоро ще диша самичък и ще ти го дадат. Когато имаш възможност пиши как мина раждането.

Лилиан, не мен предишната бременност тапата ми падна четвъртък следобед, събота вечер ми започнаха контракциите и родих в неделя на обяд.

Пебс, какъв е този зверски преглед, чак кръв да пишкаш? #Crazy При мен първата бременност само веднъж ме преглеждаха в Шейново (някъде 6ти месец), уж да вземе секрет лекарката, а като взе и да човърка. Sick И не стига, че беше грубичка, ами и ми се караше. Close След това чак около термина доктора (като първо ме попита) ме прегледа за разкритие и ме пита дали искам да ми помогне - да ми направи разкритие - и аз исках, щото вече пренасях (и май точно след този преглед няколко часа по-късно ми падна тапата, ама не помня вече с подробности newsm78).
А сега не ме е преглеждал за разкритие изобщо, само веднъж, т.е. 2 пъти, е взимал секрет заради течението.

# 66
  • Мнения: 734

Хекси, добре си се завърнала! Най хубавата новина е че Алекс вече диша самостоятелно! Пожелавам му скорошно прибиране в къщи!

Нани Оя, Terbutaline са ми били - една доза и ако в следващата седмица се повторят болезнените контракции ( би трябвало да са доста силни и повече от 4 на час) може да ми ударят втора доза.

Днес ми слушаха тоновете на бебето, направиха ми последен ултразвук и към днешна дата малката хубавица е цели 2.900 кг! Прогнозите на доктора са че ако удържа до 17ти спокойно може да си имам едно големичко бебе, ДАЙ БОЖЕ!

 

# 67
  • Мнения: 174

Нани Оя, Terbutaline са ми били - една доза и ако в следващата седмица се повторят болезнените контракции ( би трябвало да са доста силни и повече от 4 на час) може да ми ударят втора доза.


Аха...имаш късмет, 4е в твоята болница го ползват...

Дано не се налага втора доза!  Hug

2.9 кг си е 4удесно за края на 35та! И нас ни мериха днес и ние сме между 2.7 и 2.9 (зависи по коя формула смятам)...

За устискването - колкото пове4е, толкова пове4е!  Laughing Веднъж да направим 36 пълни и 3 кила, пък после ще видим...

  bouquet

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 06:11 от Nanny Ogg

# 68
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Добро утро мили мами!  bouquet

Радвам се , че Хекси вече си е у дома! Стискам палци и Алекс скоро да спинка в домашна обстановка! Praynig Praynig Praynig

Относно бърканията-при тази бременост още не са ме проверявали за разкритие , но си спомням, когато бях бременна с Валя, че изпищях от болка при този преглед. Не очаквах, че ще боли толкова и реакцията ми бе първосигнална. После и аз прокървявах няколко дни , но при мен нямаше ефект и разкритието така и не идваше.
Сега се моля всичко да върви от самосебе си и да не се налага да ме бъркат, а направо да отида да раждам. Наистина си е неприятно!

Хайде, днес още много хубави новинки да долетят!  bouquet  bouquet  bouquet

# 69
  • Мнения: 518
Добро утро Hug
Виждам, че сте зачекнали темата за вагиналните прегледи Close - е може ли такава варващина и назадничавост от нашите лекари #2gunfire - бива ли така да се предизвиква разкритие и въобще така да се пипа smile3515 На мен не ми са ми правили такъв преглед, но се вбесявам, че могат да се третират бременни жени като чували с картофи #2gunfire #Crazy
Хекси, радвам се, че си у дома Hug - и бебчо скоро ще си е вкъщи, не се тревожи Peace Всичко ще е наред Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 433
Добрю ,тро от мен  bouquet
Честити бебоци на Ани, Кали, Тиара и Доци
Бързо да се връщат в къщи да се гушкат с мама и татко newsm51 smile3525
Хески, добре дошла, мила Hug Не се притеснявай за Алекс, жълтеницата е нормално нещо, важното е че диша сам и е в добри ръца Hug
Вчера си мислех за теб, защото бях в Токуда, а то се те изписали Hug
На мен вчера ми беше отвратителен ден. Ходих на запис на тонове и си мислех че ще родя в маршрутката. ooooh!
Шофьора беше абсолютен идиот - караше като луд, бяхме се натъпкали 20 душивътре в жегата и аз щях да колабирам. Никой не ми стана естествено #Cussing out #Cussing out
На всичкото отгоре тоя идиот мина през всички дупки, качваше се по тротоарите, за да изпревари колите, въобще ужас #Cussing out #2gunfire #2gunfire
После тоновете на бебето бяха ускорени и докторката се  #Crazy, та трябваше да повторим записа, за да се убеди че всичко е наред с бебето, просто аз бях преуморена и скапана от жегаа. #Crazy #Crazy
На всичкото отгоре бях оставила дъщерята в една приятелка, та и нея я мислех Sick
Та си мислех, че щом не родих от зор вчера сигурно ще изкарам до термин hahaha hahaha
Беринка, и мен не са ме бъркали тая бременост, ма и предишната, Слава богу. Пък и аз не давам. #2gunfire #2gunfire
Чак накрая миналата бременост като преносих иначе кво е това бъркане за щяло и нещяло, да падат тапи и причиняване на разкритие newsm78 newsm78
Айде ако се пренася или си в края на бремеността разбирам, но в другите случаи newsm78 newsm78
Лек ден оттмен засега и чакаме отново бебевалеж и разкази евентуално от завърналите се майчета newsm51 smile3525  

# 71
  • София
  • Мнения: 245
Добро утро!
Лилиан, стискам ти палци! На мен спредишния път тапата ми падна сутринта и през следващата нощ родих. Наистина е много различно при всички.
Иначе аз вагиналните прегледи упорито ги отказвам, като знам какво е. Като започне раждането ще разберем и без тази манипулация, поне на мен така ми се струва  Simple Smile
Зло, за кръвното знам, че накрая се вдига, т.е. който е имал ниско му се нормализира. Освен това скоро четох тук в една тема как са се чувствали майките преди да родят и голяма част от тях са написали, че деветия месец всички болежки са им минали и е бил най-хубавият им. Сигурно е нормално, радвай се и хич не се притеснявай.
Люси, как е красавица Валя? Чака ли бебето с нетърпение?
Джънгълче, тя твоята принцеса вече е голяма, защо да ти бият втора доза?
Анири, много ми харесват гащеризончетата с различните животни и спалното бельо с мечо. Точно такива неща си търся и аз, но само по интернет, че не мога да излизам и засега съм доста разочарована от почти всичко, което гледах.
Айде и аз първа кукувица във форума Simple Smile Моят мъж така се разхърка, че буквално излетях от брачното ложе  Wink и сега се опитвам пак да се приспя, ама нямам шанс. Нещо така ме заболя кръста и гърба, че направо не мога да легна, а малкия си е опрял краката на ребрата ми и се опитва да ги качи по-нагоре да си отвори месетенце, а аз не мога Simple Smile
Така си излагаш болежките, че моите ми олекват и почва да ме свива корема от смях  Hug  Grinning  Heart Eyes
Галенце, мила, мисля, че е време да смениш маршрутките с таксита, защото иначе ще вземеш да родиш в някоя маршрутка. Като знам колко дълго пътуваш, лошо ми става.

# 72
  • Мнения: 229
Добро утро от мен, момичета!  Laughing
Много искам да ви благодаря за подкрепата и стискането на палци. Напънете се само още мъничко, докато бебчо съвсем оздравее и си го прибера вкъщи, а междувременно и аз пращам позитивна енергия и стискам палци даже и на краката за останалите мами.  Wink
Следва разказ за моето раждане с няколко съвета за мамите, на които им е първо бебе.
Специално аз надали мога да съм мерило за нещо, тъй като родих преждевременно и затова доста трудно и бавно. Затова предупреждавам тези, които ще четат, да не се плашат излишно. Вероятността при вас да е така е много минимална, особено ако устискате още малко.  Peace

При мен болките (силни болки в кръста) започнаха към 10 вечерта, но си взех но-шпа и си легнах. Към 3ч. се събудих и не можах повече да заспя. Взех пак но-шпа, но не спрях да се въртя от болки и в 4ч. събудих мъжа ми и му казах да ме кара към болницата, защото това не е нормално. Той измрънка, че пак само ще ми бият инжекция но-шпа в дупето и да изчакам още, ама не можах. Отидохме веднага, прегледаха ме и ме сюрпризираха с това, че директно ме приемат. Прибрах се да си стегна багажа и към 7ч. пак бях в болницата. Приеха ме директно в предродилна зала. Но докато изчакаме разкритието да стане 10 см, мина почти едно денонощие (родих чак в 1.12 през нощта) в големи болки и мъки. Лекарят ми твърдо беше решил, че няма да ме реже без нужда. Тоновете на бебо до последно звучаха добре, така че секциото ми се размина. "Цената" на моето нормално раждане беше ужасна и дори за милиарди, не бих повторила доброволно същото нещо. Но сега се радвам, че стана естествено, защото възстановяването ми върви добре и бързо (да чукна на дърво), а след операция нямаше да е така. А и да те срежат след толкова часове мъки е възможно най-гадното - хем си се мъчил с часове да раждаш, хем после си с операция и се възстановяваш бавно и трудно. Иначе болките са от контракциите, самото раждане трае много кратко и не е толкова болезнено - напъваш яко, ама много яко, когато ти казват и толкоз. На мен лекарят ми казваше да напъвам така, сякаш ще ми се сцепи дупето, и трябва да е точно така. Не се притеснявайте изобщо, че има шанс да се наакате или да се пръснете буквално.  Wink Преди това са ви направили клизма, а и усещането за напрежение точно в дупето идва от това, че бебето е съвсем на изхода и притиска дебелото черво. Абе, докарате ли го дотам да напъвате, работата направо е почти готова.  Wink Или поне в Токуда карат в родилна зала и започва напъването чак при пълно разкритие и когато бебето вече едва ли не се е подало.
На мен лично лекарят ми помогна малко с разкритието накрая - примерно за последния сантиметър. Карат те да напъваш яко при контракция, докатои той нещо бърка и намества. Не е супер приятно като усещане (примерно боли колкото прегледа за разкритие, който някой беше описал по-горе), но знаейки, че спестява време и усилия, аз нямах нищо против. В този ред на мисли, който си има отсега 1-2 см разкритие, да не се шашка излишно. По-добре да има разкритие, отколкото да няма. А и няма абсолютно никакъв шанс да родите където и да било с толкова малко разкритие.  Wink  За раждане задължително се искат 10 санта и толкоз! Та самото раждане накрая при мен мина много бързо, защото напъвах яко. После лекарят "бродира" доста по-дълго като време (спокойно, това не боли, слагат упойка). Оказа се, че са ми направили епизиотомия без даже да усетя. Сега малко трудно сядам, че съм с бая шевове, ама не е кой знае каква драма - ще мине.  Peace

Това е една резюмирана картинка на моето раждане, като се опитах да не ви плаша излишно. При мен нещата минаха наистина много тежко поради това, че родих преждевременно. При едно зряло бебе и подготвени родови канали, не би се получило така. Просто тялото ми не е имало никаква готовност за раждане и затова се забави толкова с разкритието. Бебето също не е било съвсем готово да излиза, затова сега е в кувьоз.
Така че, момичета, съвсем сериозно, стягайте се и стискайте кълки поне до 37-ма седмица! Знам колко ви е трудно вече в последните седмици, как тежи и се подуваш и пишкаш по 100 пъти на ден и какви ли не други екстри. Вярвайте ми, по-добре това, отколкото да преживеете синтезирания кошмар, през който аз преминах за 24 часа! Да не говорим за бебчето, че и за него е по-добре да е по-късно.

Малък съвет за тези с течение. Носете задължително превръзки и преди да ходите на лекар не сменяйте превръзката с чиста. Мен в началото искаха да ме приемат за задържане, но в един момент се появи съмнение за изтичане на води. Аз си имах превръзка с 2-3 петънца по нея, че последните седмици нали имах едни течове. Лекарят ми я поиска, капна някаква течност върху петънцата и изчака малко. Като видя, че стават от жълтеникави синьо-зелени, директно каза, че ще раждам. Разтворът се оказа, че засича окоплодна течност. Беше изтекла съвсем малко, но имайте предвид, че в момента, в който се наруши целостта на околоплодния мехур, бебето е изложено на зарази и трябва да се роди до 24 часа. Затова и нямаше как да ме приемат за задържане, а директно ме напънаха да раждам, като накрая вкл. ми пуснаха и система окситоцин. Така че такава превръзка се оказва доста полезна. При мен ако не беше тя, щеше да е доста трудно да се разбере за водите с видеозон, защото бяха изтекли наистина много малко.
Относно епидуралната упойка, ако нещо ви се проточи раждането, задължително поискайте, много облекчава и наистина си струва. Слага се само след като вече има разкритие 4-4.5 см.

Та след като ви разказах моята история, искам да взема отношение по въпроса на кукла и присъствието на мъжа й. Дори процесът да продължи по-нормален брой часове, това е време, в което жената се мъчи и я боли. Може да няма "драми, писъци и крясъци", както беше писала kali (макар че при мен си беше точно така), но изживяването не е никак приятно или красиво. Защо да подлагаш някой на това да гледа как любимият му човек се мъчи и да не може да му помогне? Аз много се радвам, че решихме мъжът ми да не присъства. Би се почувствал изключително безпомощен, а да ме гледа как страдам с часове направо би го съсипало. Затова, кукле, не съди толкова строго мъжа ти. Няма да си обича по-малко детенцето, ако не види как точно се ражда. И наистина не приемай желанието му като проява на малодушие, а напротив - на любов към теб и нежелание да гледа как страдаш.
Аз, между другото, не съм изпитала нужда точно от присъствието на мъжа ми. И да беше там през цялото време, нямаше шанс да ме боли по-малко. На всяка жена й е ясно, че най-адекватната помощ в такъв момент може да дойде от лекарите и аз разчитах точно на тях.

Сега е моментът да похваля екипа в Токуда, които бяха просто невероятни. 3-4 души стояха до мен през цялото време, успокояваха ме, държаха ми ръката, караха ми се като изгубех присъствие на духа и ми говореха. Всички бяха дошли на работа в 7 сутринта и заради мен стояха до след 2 през нощта. Вкл. двама лекари, които много отдавна не бяха на смяна и нямаха родилки, но останаха, за да помагат. Да не говорим за акушерките и педиатрите в Токуда, които до един са изключително мили и всеки ден по три пъти ми обясняваха по половин час как се развива бебето в пълни подробности и искрено се радваха, когато започна да диша сам. Оказа се, че повечето са работили в Майчин дом преди това, така че и в професионално отношение би трябвало да са добри.
Вярно е, че нямам много база за сравнения (не съм раждала друг път, а като база съм виждала само Майчин дом), но за мен Токуда наистина предлага съчетание от прекрасни лекари и много добри условия.

Постингът ми стана страшно дълъг, но ако някой е имал търпението да прочете до тук, искам за заключение да се похваля от работата и покупките, които направи мъжът ми, докато бях в болницатаLaughing  Laughing  Laughing  Купи не само така мечтаната количка, но и легълцето (което е приказно и го сглобявал над 6 часа), наистина прекрасна ваничка, музикален комплект за над легло и всякакви други джиджавки за бебчо, които не бяхме купили отпреди. Даже беше успял да съчетае всичките неща цветово и са много красиви.  Peace Аз съм си малко капризна, ама щом нямам рекламации, наистина много добре се е справил. Така ме изненада и трогна снощи като видях...
Това е засега от мен. Всичко си имаме, аз се възстановявам добре, остава само бебчо да "узрее" напълно за външния свят и да оздравее от жълтеницата и да си го вземем вкъщи.  Praynig  Praynig  Praynig
Желая на всички леко раждане и здрави бебенца, а аз ще продължа да влизам тук и да ви досаждам. Hug  Laughing

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 08:56 от Hexina

# 73
  • Мнения: 229
ИЗПИТАН СПИСЪК ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ (и в частност Токуда):

- Нощници – 1-2 бр. (В Токуда има много сладки нощници за 1лв/ден, но малко се бавят с пералнята и е добре да имате временно резервен вариант, ако вашата е изцапана)
- Превръзки (От най-огромните и с крилца, защото след първия ден лигнинът вече е неудобен)
- Лигнин стерилизиран (В Токуда дават колкото ти трябва, но един пакет за всеки случай не е излишен – примерно за през нощта да не будиш сестрите)
- Гащи – В Токуда не те карат да ходиш без гащи. Тези за еднократна употреба, които си купихме от магазин Слънчице не се оказаха супер функционални, особено за по-пълничките като мен. Моите са XXL, но ластикът им горе е доста стегнат. А и единият чифт се оказа дефектен (точно първият и аз реших, че всичките са такива) и беше размер поне М. Най-добър вариант си остават памучните бабешки гащи за по 1.50-2 лв. По-удобно е да не са много дълбоки, а да минават под корема.
- Джапанки
- Халат/Жилетка/Суетшърт (в първия ден след раждането много родилки, вкл. и аз, вдигат температура и им е много студено)
- Чорапки (по гореописаните причини)

- Козметични принадлежности:
Паста и четка за зъби
Четка за коса
Шампоан за коса + балсам
Душ гел/сапун
Дезодорант
Тоалетно мляко + тампони за почистване
Крем за лице
Крем за тяло

- Хавлии – минимум 2 бр. големи, 1 бр. за гърди, 1 бр. за лице (големите да са с по-тъмен цвят или шарени, за да не си личат после много евентуално петната от кръв, ако не могат да се изперат добре)
- Мокри кърпички и салфетки
- Тоалетна хартия (Евентуално за всеки случай. В Токуда си има, но пак ако свърши през нощта, както се случи с мен, е по-сложно да си поискаш ново руло.)
- Чаша за пиене
- Чаша (Не е задължително, но аз използвах да си държа четката и паста за зъби, защото нямах несесер, който да оставя на мивката)
- Канче за поливане (Много помага при тоалета след всяко пишкане, особено за тези, които са с шевове)
- Книга, списания за четене
- Мобилен телефон и зарядно за него
- Минерална вода
- Натурален сок
- Нещо за хапване за след раждането (След глад и жажда толкова часове, определено има нужда от подсилване)
- Фотоапарат
- Документи – направление за хоспитализация (без него е абсурд да ви приемат), обменна карта (в краен случай може и без нея, на мен не ми бяха дали), лична карта. После за бебето трябват и копия от личната карта на таткото и свидетелството за брак (ако има такъв)

- Спрей за рани Bivacyn (ако има шевове, а после и за пъпчето на бебето)
- Обезболяващи лекарства (Бусколизин или Но-шпа, макар че лекарите казват, че не е много препоръчително да се пият)
- Крем за разранени гърди (Гармастан или някой друг)
- Силиконови зърна за кърмене (в случай на много болки при кърмене)
- Помпа за кърма (само да се избере и после купи от таткото в случай на нужда)

- Ластици/ленти за коса
- CD/mp3 player
- Биберон-залъгалка за бебо (В Токуда бебетата са при майките от 6 сутринта до 12 вечерта. Хубаво е да има биберон, ако много плачат, но не знам как се стерилизира. Предполагам, че може да се помолят сестрите да го стерилизират заедно с бебешките шишета.)

- За изписването:
Дрехи за изписване
Гримове
Сутиен
Подложки за под сутиен (за да не мокри кърмата, дай Боже да има кърма!)
Дрехи за бебчо

- Допълнителни от други списъци, които няма нужда да се носят в Токуда:
Памперси за новородени
Прибори за хранене
Мокри кърпички за бебе
Разслабителни (В Токуда дават Дуфалак или рициново масло, ако до втория ден не си отишъл по голяма нужда)

Който ще ражда в Токуда да има предвид, че в цената 500 лв за нормално раждане (тези пари + евентуална упойка се плащат предварително още при приемането, всичко останало – на изписване) не са включени някои други услуги, като например нощното гледане на бебето. То струва 3 лв/час.
Епидуралната упойка също е отделно 150 лв.
Нощниците са 1 лв/ден. Телевизорът е 3 лв/ден.
По желание - пълен пакет изследвания на бебето е 200 лв. Ако платиш него, не плащаш за нощно гледане или каквото и да е друго за бебето.

P.S. Между другото, ни една майка от тези, с които се запознах в болницата, не беше и чувала за такива списъци, нито беше изчела толкова много, колкото ние тук.  Laughing Така че искам да ви кажа, че в този клуб сме направо хипер и свръх подготвени и информирани (поне на теория).  Laughing

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 09:10 от Hexina

# 74
  • Мнения: 1 199
Хекси, благодаря за прекрасния разказ!
Много се радвам че сте по-добре и се надявам да продължаваш да ни държиш в течение  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт