Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моля, запознатите да ми обяснят възможно ли е това?
Цитирай

Пловдив

Ами ние сме купували апартамент с ипотека и процедурата беше следната : Купихме го  като приспаднахме парите от ипотеката и е погасихме ние вече като собственици. Тоест ако апартамента струва 50 000 евро, а дължимото е 30 000, 20 000 се плащат на собственика и 30 000 се погасява ипотеката.
Понеже мъжа ми движеше нещата ако искаш ще го попитам за повече подробности.
Надявам се да съм била полезна.
Цитирай
Много благодаря за отговора. Ако може попитайте съпруга си за повече подробности... Купихме си жилище в София и в последствие решихме да се преместим във Варна и затова питам дали можем да продадем този в София за да си купим във Варна
Цитирай

Разбира се, че можете . Във вариянта, които вече са ти написали, се учредява нова ипотека, на името на новия собственик и той си я погасява, като наказателната лихва за предсрочното погасяване на ипотеката следва да се поеме, от продавача ( в случая сте вие)на чието име е била ипотеката. В другия случай, плащата се сумата, равна на ипотеката , и след като има документ от банката че ипотеката е изплатена, се изповядва окончателно сделката и се изплаща разликата в сумата.
При всички случаи, ако продавате чрез агенция, те имат опит, но  ти винаги си имай собствен адвокат, да следи за вашите интереси. Много от новите жилища, са купени с ипотека и това вече изобщо не е така стряскащо, както преди няколко години.
Цитирай

София

Питай банката дали нямат някакви специални изисквания за прехвърлянето на ипотеката.
Не би трябвало да е проблем, защото ипотеката следва жилището, а не собственика.
Цитирай

Пловдив

Питах съпруга ми за повече подробности, но се оказа че правилно съм ти обяснила. Значи купувача купува апартамента с ипотеката, приспада се дължимото плюс таксите и останалото се брои на продавача. Това е. Пожелавам ти успех.  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.