Да питам за Топлофикация

  • 1 222
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Напуснахме си квартирата на първи юни и хазяите все още не искат да ни върнат депозита, въпреки, че сме представили всички сметки и са платени. Чакат някакво изравняване от Топлофикация.
Понеже никога не съм била наясно с тези работи, искам да питам две неща.
1. Кога идва въпросното изравняване и какво се очаква да покаже?
2. Това нас засяга ли ни, при положение, че никога не сме ползвали парно (в апартамента тръбите са запушени и радиаторите - свалени)? И всеки месец със сметката за топла вода идваше и някаква за парно, която сме длъжни да плащаме, защото е нещо към входа. Имам предвид, че очевидно нямаме потребление, месечните такси сме ги плащали, какво има да му чакаме на изравняването?
Това ме интересува, мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 34
днес получих изравнителната си сметка за парното и топлата вода. живея в красна поляна и сме към техем.

# 2
  • Мнения: 4 447
всайта има форма за изпращане.  Peace  аз така се свързах и ми откликнаха! Peace

# 3
  • Мнения: 4 555
Хм, това ми се струва много странно. Хазяите казаха, че въпросната изравнителна сметка се очаквала чак в началото на новия отоплителен сезон  #Crazy Close Те понеже знаят, че само до тях ни е в момента и съвсем за балъци ни взеха.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 074
И ние днес получихме.

# 5
  • Мнения: 6 417
И моята сметка пристигна тази седмица.  Whistling

# 6
  • Мнения: 1 775
Изравнителната сметка я получихме в края на миналия месец още.

# 7
  • Мнения: 6 417
А как ви се виждат сметките?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 3 817
Специално нашата ми се вижда справедлива.

# 9
  • Мнения: 249
всички сметки трябва да пристигнат до края на месеца,независимо че не сте ползвали парно,пак ще трябва да доплатите нещо Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 3 817
На нас имат да ни връщат, и то не малко, но се притеснявам, че ако останалите от входа протестират срещу техните си изравнителни сметки, накрая пак на нас ще го струпат, както се е случвало предишни години - първата изравнителна сметка сочи, че имат да ни връщат, след това пристига някаква корекция и хоп, изненада - дължим им пари.

# 11
  • Мнения: 249
На нас имат да ни връщат, и то не малко, но се притеснявам, че ако останалите от входа протестират срещу техните си изравнителни сметки, накрая пак на нас ще го струпат, както се е случвало предишни години - първата изравнителна сметка сочи, че имат да ни връщат, след това пристига някаква корекция и хоп, изненада - дължим им пари.





и при нас беше така миналата година Sadа за тази още не са ни дали новата честитка

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Независимо,че не сте ползвали парно пак ще имате изравнителна сметка,вътре се изравняват и ползваните/платени кубици топла вода.Нашата изравнителна сметка пристигна преди повече от месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 817
Явно им е най-лесно като няколко души от входа оспорят сметките си, да ги разхвърлят на останалите хора, които не са намерили за необходимо да протестират. Като че ли най-добре е винаги да протестираш "профилактично", без значение доволен ли си от сметката, или не - иначе рискуваш да те накарат да платиш сметките и на останалите.

# 14
  • Мнения: 78
изравнителната сметка от фирмата за дялово разпределение е разликата между начислените прогнозни суми през отоплителния сезон и реално отчетените данни по водомери и разпределители по радиаторите. щом нямате парно израв сметка касае само топлата вода и сградната инсталация. можеш да се обадиш на фирмата и да питаш защо се бавят, докъде са стигнали и такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт