мога ли да използвам адаптирамо мляко като обикновенно сухо

  • 815
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 604
Здравейте, незнам дали е обсъждан този въпрос и ако модераторите решат, може да не публикуват темата. Но аз да си питам Simple Smile Преди 2 седмици купих кутия адаптирано мляко, защото ни предстоеше пътуване и да имам за всеки случай(ние сме изцяло на кърмене). Но така и не се стигна до употребата му, кутията си стои отворена, а съм дала почти 13 лева за млякото. Та въпроса ми е-може ли да се използва в някакви рецепти за десерти например-някой пробвал ли е Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Когато АМ мине през топлинна обработка/над 50 градуса/ не остава нищо полезно в него,но нищо не пречи и да си направиш нещо.Аз съм го ползвала като сметана за кафето/тогава срокът на кутията не важи  Peace/.

# 2
  • София
  • Мнения: 604
благодаря за идеята!

# 3
  • Мнения: 2 757
и аз съм го ползвала вместо сметана за кафе ама си съсипах само кафето. по-добре го дай на някоя нъждаеща се мама с бебе да го оползотвори преди да му е минал срока на годност

# 4
  • Мнения: 2 401
А за течен шоколад пробвал ли е някой?

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Пробвал е.
Но не си спомням кой. В предишна подобна тема някой писа.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Ето една подобна тема от доброто старо време: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110339.0

# 7
  • Мнения: 5 362
И аз бих го дала на майка,която ще го употреби.Това ми се струва най-удачно.

# 8
  • Мнения: 2 849
Не е хубаво на кафето,гаден му е вкуса .И на десерти сигурно ще е същия резултат .

# 9
  • Мнения: 27 524
Не става  Confused

# 10
  • Мнения: 1 877
Аз съм го използвала за приготвяне на палачинки

# 11
  • Мнения: 1 081
Аз си го ползвам за кафето, като ми свърши сметаната, даже в момента това пия, иначе не съм пробвала, ама защо не  Grinning

# 12
  • Мнения: 8 242
Правих крем-карамел. Мъжо го изяде и каза, че няма разлика във вкуса. С повечко захар става чудно  Peace Млякото беше Нестле Аll110.

Общи условия

Активация на акаунт