Проблем! - Печка близо до хладилник

  • 10 575
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте, сблъсквам се със следния проблем: В апартамента в който ще се подвизаваме следвщите около 2 и половина години печката ми е само на някакви си 28 см. от хладилника и жестоко го нагрява когато готвя  #Cussing out Повярвайте ми, просто няма друг начин да разположа уредите  Sad
Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, ще съм много благодарна ако сподели или ми даде съвет.
Мислех си евентуално да му залепя алуминиево фолио (на хладилника) от страната на печката, ама много ще е грозно... Или да сложа парче бял стиропор  newsm78 ... Хич не знам какво да направя  #Crazy
Благодаря предварително на всички!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 345
Ами ако готвиш на по далечните котлони? Баща ми така прави но и печката е с 6 котлона та са си далечко Hug

# 2
  • Мнения: 1 009
Мисля, че това със стиропора е най-подходящо.Ние поне така сме направили между печката и пералнята обаче!Но не виждам проблем да се направи и във вашия случай!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Слагаш 2-3 листа стиропор и следиш нагряващата се страна на хладилника. Обаче двата уреда хич не щат да се развиват в симбиоза.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
От години печката и хладилника ми са едно до друго. Разстоянието даже е по-малко от 28 см., тъй като съм ги сместила на балкона. Нищо му няма на хладилника. Работи си перфектно.

# 5
  • Мнения: 135
От години печката и хладилника ми са едно до друго. Разстоянието даже е по-малко от 28 см., тъй като съм ги сместила на балкона. Нищо му няма на хладилника. Работи си перфектно.
И нашите са така от години и нищо им няма. Каква ти е печката? Не ми се е случвало да ми се нагрява хладилника! Може би стиропора е най-доброто решение в твоя случай, опитай да го "облечеш" с нещо, за да е по-красиво. Друго не знам какво да ти кажа! Успех!  bouquet

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
стиропор звучи добре, аз си мисля за нешо като табло/плоскост от  корк - може да стои по-красиво и да си слагаш разни бележки - например ако нещо липсва в хладилника и т.н. или да си закачиш някакви кухненски джунджурийки  Thinking
може да сложиш и пвц плоскост в избран от теб цвят, даже ще стане и стилно си мисля  Thinking

# 7
  • Мнения: 8 999
В апартамента на родителите ми печката и хладилникът бяха така разположени много години. Нищо не се случи на хладилника. У нас също беше така, но хладилникът беше вграден в шкаф, а между двата уреда имаше тясно шкафче ок. 20 см. /само долу при фурната, отгоре беше само плот/. И при този вариант нямахме проблеми. Можеш да сложиш стиропор, но той се замърсява бързо, няма как да се поддържа и с една дума става страшна грозотия. Може би ще е по-добре да вмъкнеш една плоскост ПДЧ - хем се мие и е лесно за почистване, хем и ще пази хладилника.

# 8
  • Мнения: 2 891
В повечето панелки са разположени по този начин. Най-много да има тесен шкаф м/у тях.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 378
При мен се очертава да е така, когато си правим вградената кухня. На "бившата" тераса отстрани сложихме абсорбатора, под него смятам да е 2-ка котлони, вдясно хладилник. Когота ми правят плота, смятам да издигна такава стеничка между двата уреда.

# 10
  • София
  • Мнения: 313
Благодаря ви!  Hug

Реших да сложа стиропор облечен в мебелно фолио - избор на цветове и десени бол  Wink , и както каза Камамбер ( newsm23 Благодаря ти!), ще мога да си "забучвам" там разни работички...
Наистина не знам защо така се напича хладилника  Thinking . Преди нас в съшия апартамент живееха родителите ми и при тях разположението беше същото, но не са имали такива проблеми. Вярно, че печицата ни е страчка, ама не ми се иска да я сменям, защото като построят апартамента ни след 2-3 години ще вземем вградена...

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
И при нас е така, но не виждам проблем. Не забелязвам да се отразява по някакъв начин на хладилника.

# 12
  • Мнения: 3 251
Вместо стиропор, той  е запалим, можеш да сложиш едно парче от плотовете-те са на основата на гетинакс/миламин. Или за по-евтин вариянт, от плотовете, които са за "гръб", те са по-тънки.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Вместо стиропор, той  е запалим, можеш да сложиш едно парче от плотовете-те са на основата на гетинакс/миламин. Или за по-евтин вариянт, от плотовете, които са за "гръб", те са по-тънки.

Надявам се не си си помислила, че няма да го облече този стиропор в нещо, я плоскост, я фолио, както е решила. Иначе на кого ще му е приятно да се мятат из кухнята му подобни неща. Наистина би било много неестетично.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
направете си ниска тухлена преграда...измажете я и налепете плочки отстрани... а отгоре може да си направиш тесен плот за саксии

Общи условия

Активация на акаунт