Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 612
  • 884
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Alexander, това, което пишеш ми е напълно ясно. И все пак двете теории си приличат по това, че се изисква отвън в тялото да се внесе субстанция (било то материална или нематериална), изписана от лекар (респ. хомеопат), която да му помогне да се излекува. Докато в ГНМ тази необходимост аз поне не я намирам в изчетеното дотук. В ГНМ се изисква единствено да се разреши конфликта. (Илиана, не говоря за тежките случаи, в които и хомеопатията струва ми се няма какво да предложи, освен облекчаване на страданието).

 Много трудно, почти невъзможно е човек сам да си разреши конфликта, защото:

  - първо, човек никога не би могъл да погледне обективно на себе си.
  - второ, това което вижда и знае за себе си е не повече от 30% - другото е в така наречената му "сянка", включително и организма му, или Жизнената му Сила познава себе си не повече от 50%.
 - Не знам какво точно предлагат чрез ГНМ, но призиви от рода на "мисли позитивно", обективно не сработват и психологията отдавна е наясно, че това всъщност е "замитане на боклука под килима" или т.н. Потискане на проблемите и вкарването им навътре. Напротив, за да бъде разрешен един проблем, той първо трябва да бъде осъзнат.

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За СПИНА...Започнаха даже и да го пиШат вече,че всичко е било една льжа...Колко ли хора са отровени и иzбити с лекарствата...
http://www.aerztezeitung.de/docs/2007/08/27/145a0407.asp?


 - Какво искаш да кажеш - че в Африка не умират милиони на година - без да са приели нито едно лекарство?

# 32
  • Мнения: 1 753
Означава ли това, че ГНМ може да действа само с психолози и психотерапевти, за да се осъзнае и преодолее психично-емоционалния конфликт, и тогава да се стигне до преодоляване на болестта на физическо ниво....  Thinking Има неща, които ми убягват и определено имам нужда от още информация.


Има и нещо друго върху, което си размишлявам. Ако например пускам детето си на детска градина, то се сблъсква с конфликт на раздяла, откъсване от познатото и т.н. и това от своя страна води до бронхити, астма или нещо друго. ОК, решаваме конфликта на детето като например аз решавам да не ходя на работа и да си стоя в къщи с детето, за да може то да преодолее конфликта и от там да оздравее. НО тогава аз влизам в конфликт на непълноценна, с ограбена свобода за развитие и т.н. и това води до появяване на болест при мен.... Т.е. нещата в живота са толкова навързани, че е почни невъзможно да избягваш конфликтите или да ги преодоляваш без помощта на друг човек. Но тогава какво се случва с този друг човек... дали не инициираш възникването на нови конфликти... Някак много навързани ми се струват нещата и не толкова прости.

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 13:50 от Ал

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Означава ли това, че ГНМ може да действа само с психолози и психотерапевти, за да се осъзнае и преодолее психично-емоционалния конфликт, и тогава да се стигне до преодоляване на болестта на физическо ниво....  Thinking Има неща, които ми убягват и определено имам нужда от още информация.


 Да, те ще помогнат за осъзнаването на проблема, което е първата стъпка, но .......
 на психоаналитика за това ще му трябват  20-тина сеанси, на психотерапевта по-малко, но после? ... с какво "въоръжение" разполагат, с какви лекарства?
 - Оказва се с такива, които най-"добре" Потискат! - транквиланти и психотропни ...  Sad

# 34
  • Мнения: 1 753
Да, като цяло на пръв поглед и прочит мнението ми е, че ГНМ дава доста задоволително обяснение на причините за болестите, както и на начини да се справяме с `корена на злото`. Но когато се стигне до физическото ниво и справянето на това физическо тяло с болестите вече наистина нещо ми липсва в пъзела.... Може би точно тук много добре пасва хомеопатията.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 559


 Много трудно, почти невъзможно е човек сам да си разреши конфликта, защото:

  - първо, човек никога не би могъл да погледне обективно на себе си.....
 

Това отразява и моето схващане - човек няма как да се абстрахира дотолкова от конфликта си, че безпристрастно да го погледне отстрани и да го наскочи  (да си каже например - "да, проблемът ми идва от това, че много ревнувам...от днес нататък няма повече да съм ревнив"). Това се опитвах да обясня в горния си постинг - хомеопатичното лечение помага човек да стигне до осъзнаване и осмисляне на конфликта, след което да се адаптира дотолкова, че "конфликтът" вече да не е конфликт за него.

Ал, и аз си задавам подобни на твоите въпроси.
... дали не инициираш възникването на нови конфликти... Някак много навързани ми се струват нещата и не толкова прости. ...

Когато Кристиан ми разтълкува конфликтите, които имам според ГНМ, това със сигурност е допринесло да ги преодолея.  bouquet Но хомеопатичното лекарство ме "побутна" в правилната посока... Скептична съм дали щях да се справя без него.

...Но когато се стигне до физическото ниво и справянето на това физическо тяло с болестите вече наистина нещо ми липсва в пъзела.... Може би точно тук много добре пасва хомеопатията.  Peace

И това ми изглежда правдоподобно. Но още една вметка - не вярвам, че всеки може да осъзнае конфликта си и да се изправи открито срещу него...

# 36
  • Мнения: 1 559
...Илиана, не говоря за тежките случаи, в които и хомеопатията струва ми се няма какво да предложи, освен облекчаване на страданието.

Ами не е точно така.
Хомеопатията може да предложи облекчаване на страданието, но може и да спаси "неспасяеми" според конвенционалната медицина случаи.
Дори и единственото, с което да помогне хомеопатията, да е облекчаване на страданието, това облекчаване се случва по несравнимо по-мек начин - човек си отива в хармония и мир със себе си (без страхове и агонии).

# 37
  • Мнения: 4 414
Цитат
- на физи4еско ниво: мозъкът може да даде само 4 команди: да създаде маса (тумор, киста етц.), да издълбае дупка (лизис), да блокира, да отблокира орган.

когато прочетох това за студената фаза, се сетих за следното:
родих дъщеря си преждевременно. след перфектна бременност. определено, това беше неочаквано за мен, защото не бях боледувала дори от лека настинка по време на бременността си. малката беше 10 дни в кувьоз. получи доста усложнения и се наложи 6 месеца да ходим на рехабилитация, без да знаем дали нещата изобщо са поправими. не помня кога точно - дали когато нещата поеха към оправяне или по-рано - на врата ми се появи едно топче. мастно образувание. забелязала съм, че когато правя редовно йога или след като си взема ХЛ, топчето намалява. споделих това с хомеопата си и тя ми обясни нещата така: организмът е успял да се пребори с нещо/най-вероятно със стреса покрай раждането/ и го е изкарал навън. посъветва ме да не го премахвам хирургически по ясни причини.
четейки материала се замислих, това ли е "създаването на маса" и дали означава, че съм разрешила конфликта? newsm78

# 38
  • Мнения: 4 392
Да напомня за една подробност, за която Кристиян писа по- горе, но май не и обърнахте внимание:


Цитат
При някои хора (Хамер твьрди при пове4ето) откриването на конфликта води до начало на иzлекуването.


Много трудно, почти невъзможно е човек сам да си разреши конфликта, защото:

  - първо, човек никога не би могъл да погледне обективно на себе си.....


Това отразява и моето схващане - човек няма как да се абстрахира дотолкова от конфликта си, че безпристрастно да го погледне отстрани и да го наскочи  (да си каже например - "да, проблемът ми идва от това, че много ревнувам...от днес нататък няма повече да съм ревнив").
Илиана, не е нужно да си казваш, каквото и да било и да ставаш друг човек. Стига просто да го озъзнаеш. Peace

agneshka ,това с топчето ме заинтигува. Имам същия проблем,... също така тежък следродилен период..Но..не съм ползвала хомеопатия досега и не съм се занимавала с йога.. Моето топче обаче се възпали преди около седмица и го лекувам...Почти го няма вече..
Ако искаш , пиши ми ЛС. Peace


Искам само да кажа, че целта на темата ми беше, да научат възможно повече хора за ГНМ и да я прилагат, за да си помогнат сами, доколкото е възможно, а не да изправям една терапевтична система срещу друга! Само ако не го забравяте това, можем да бъдем полезни на другите!  bouquet

Откриването на конфликта понякога е трудно, но в никакъв случай невъзможно.  Peace

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 15:51 от Amarena

# 39
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
- на физи4еско ниво: мозъкът може да даде само 4 команди: да създаде маса (тумор, киста етц.), да издълбае дупка (лизис), да блокира, да отблокира орган.

 - Разбира се че Мозъка може и много повече - той е най-добрият аналитичен инструмент, преработващ символите несравнимо по-добре от компютъра и заедно с гръбначния мозък и периферните нерви образуват Централната нервна система.

    Цитирам ви откъси от лекциите ми по Психиатрия на д-р Здравка Герджикова ДМ от 2005г:

"В подкорието се намират жизнено важни центрове на дишането, на сърдечната дейност, на пулса, тайпетовия кръг, който е свързан с паметовите възможности и т.н. 
 - Докато кората е чисто човешка, единствено и само човешка надстройка.
                               
 Психосоматиката има за основа твърдата убеденост, че в основата на болшинството от телесните заболявания и т.н. "свещенна седморка", стоят проблеми свързани с душата на човека. Psycho = Душа (от Гръцки)
 Това е психосоматиката - връзката между душата на човека и неговите органи. Тя е много логична.
Защо душата не може да се види, мисля че това няма съществено значение."

# 40
  • Мнения: 4 414
моля ви да не спорим по теоретичните постановки на ГНМ.  Praynig
всяка система има някаква концепция, която малко или много влиза в противоречие с други системи за лечение. нека не ги сравняваме, особено без да ги познаваме основно  Peace
подкрепям Амарена:
Искам само да кажа, че целта на темата ми беше, да научат възможно повече хора за ГНМ и да я прилагат, за да си помогнат сами, доколкото е възможно, а не да изправям една терапевтична система срещу друга! Само ако не го забравяте това, можем да бъдем полезни на другите!  bouquet
п.п. Амарена, писах ти на лично

# 41
  • Мнения: 3 506
Аз пък след ужасното си първо раждане и тежък следродилен период се сдобих с голямо количество бенки, брадавици и прочее екстри, плюс един куп дефекти по "родилната инсталация". Нямам буци. Излиза, че не съм си разрешила конфликта още ли newsm78

Наистина, нека да не противопоставяме двете системи. Ясно е, че всяка система има претенции, че е единствена и неповторима, а май такава още не съществува.........  Confused

# 42
  • Мнения: 4 150
Неzнам откьде да zапочна...
И аz дьлго време гледах пьzела (не че сега сьм го наредил 100%),но доста неЩа са ми по ясни отколкото в началото.

Ако човек zнае zа ГНМ и zаконите й МОЖЕ сам да си намери конфликта и да го реШи.някои хора обаче НЕ МОГАТ да си реШат конфликтите.Например...На майка й умира детето.Дори да роди второ,което да "реШи" конфликта,майката не може да го zабрави или да го прежали.Има обаче майки,които могат и точно теzи жени минават в фаzи на лечение (ако се е появил рак нь гьрдата или яйчниците в случая).

Много жени страдат,ако не са могли да кьрмят децата си,а са искали.Обикновено в по кьсен период ,според това дали е левак или десняк (неzнам друг превод на теzи думи,но ме раzбирате Peace ) се появява рак на гьрдата,който Хамер описва,че лесно се премахва,ако партньора суче "мляко" от таzи гьрда или се появи ново дете,което да бьде накьрмено от болната или пьк се даде мляко на чуждо дете от сьЩата гьрда.Не се правят никакви химио или льчетерапии,нито се реже цялата гьрда,zаЩото това води до нов конфликт "на самочувствието",който от своя страна отваря нов рак...така наречените "раzсейки",които всьЩност не сьЩествуват като такива,каквито офиц.медицина ги описва.Това са нови Шокове и конфликти.
При смьртен страх обикновено идват белодробни "раzсейки" и така рака на гьрдата се раzсейва според офиц.медицина в костите и в дробовете.А всьЩност теzи "раzсейки" са направените от лекарите нови конфликти,които дораzболяват пациента.

АЛ,
Живота е пьлен с конфликти и наШите органиzми са готови zа тях.Трябва само да се следва биологичната zаложба на реакциите на органиzма,а не да се терапира насилствено и погреШно.Не може да мислиШ,че ако това стане,идват други конфликти и тн...Самото zнание zа ГНМ и биологичните й zакони те освобождава от неиzвестният страх от болести и ти покаzва как да следиШ дадено "zаболяване" (биологичен смисьл на симптоматиката) и как да иzчакаШ то да мине.

ГНМ не се zанимава с психолоzи и психиатри.Специалистите трябва да са лекари,иначе няма как да се окаже пьлна помоЩ при нужда.Няма психотропни лекарства,нито химиотерапии.Операции не се иzключват,но само в най тежки случаи,кьдето се притиска витален орган.


Амарена,
Може би беШе добре да се zапочне с това кои части от моzька кои органи контролират и zаЩо при даден конфликт точно теzи органи се zасягат ,а не други.Има строга zакономерност и трябва да я сложим тук,zа да се реШават пьzелите... Grinning МОга да сложа някои таблици само някой да ми даде сайт кьдето да zакачам снимките.

Искам сьЩо така да предложа да направим списьк с болестите,които най ни тревожат ,zа да се zаемем да превеждаме.
Имам предвид важни неЩа,а не например "ЗаЩо ми трепери крака като видя нож,ножа ли е конфликта?" Wink

И само не искаме да имаме конфликти с други медицини и никой не иска да вдига крьвно предполагам... Peace

# 43
  • Мнения: 4 392
Christian , ето ти адрес за снимките:

http://www.snimka.bg/gallery.php?gallery=23


потребител:
gnm2007

парола:
lamedicina2007sagrada

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 23:06 от Amarena

# 44
  • Мнения: 4 150
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт