Секс - до кога?

  • 2 390
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 195
Здравейте мами Simple Smile
ще питам вас че от доки се смущавам Embarassed
Въпроса ми е като сме бременни има ли ограничения до кога да се прави секс? Че нещо напоследък се притеснявам да не навредим на бебо или да не се обърка нещо и да родя преждевременно  Embarassed
Може и да задавам глупав въпрос ама няма кой да питам освен вас:)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 974
Ако се чустваш добре и няма противопоакзания от Доктора не се притеснявай. Карайте го по лекичко, разбира се.
В последните 2-3 седмица мисля, че наистина може да предизвика разждане. Знам че на преносващи мами им го препоръчват.
Всичко си зависи от теб, ако много се притесняваш, спрете го за известно време.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 081
Докато се чувстваш добре, по-принцип. Ако не си проблемна няма никакъв проблем да си правиш секс до края, дори помага по-лесно да се роди. Успех и леко раждане!

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
всичко е според-зависи. Не мога да дам еднозначно мнение, защото за нас секса беше ТАБУ още от самото начало. Ако всичко е наред... предполагам секса не е проблем. Чувала съм че през последния месец на бременността е по добре да се въздържате, въпреки че имам приятели, които си имаха редовен сексуален живот до ден преди раждането. Мисля си че наблюдаващия те лекар може да ти каже най добре. Все пак той е наясно с цялата ти бременност.
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 092
при първата ми бременност - секс до последно Peace,при втората- никакъв секс Mr. Green - така,че всичко зависи от това как се чувстваш и дали имаш препоръки от доки да се пазиш  bouquet

# 5
  • Мнения: 207
Ако се чувстваш добре няма проблем, но като влезеш в деветия месец по добре спрете Simple Smile

# 6
  • Мнения: 985
Ако се чувстваш добре няма проблем, но като влезеш в деветия месец по добре спрете Simple Smile
защо да спира в 9-тия?newsm78В 9-тия даже е препоръчително. Peace Ние правихме до последно и дъщеря ми се роди 15 дни преди термин и мисля,че заслугата е изцяло на мъжо. Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
Ако нямаш проблемна бременност  и имаш желание , можеш до последно да правиш секс.
Най-добре се консултирай с наблюдаващият те лекар.

# 8
  • Мнения: 1 672
ами ако се чувстваш добре няма проблем да правите.Аз нямах проблеми и почти до края на бре,енността без последната седмица сме правили



# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
Щом лекарят не е казал нищо няма проблем. Иначе наистина в 9 месец е препоръчително, даже както нас ни учеха на лекциите на 9 месеца: "3 седмици преди термин секс всеки ден с еякулация вътре".  Mr. Green Спермата ще подготви шийката на матката. Така че давайте...Simple Smile))

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом лекарят не е казал нищо няма проблем. Иначе наистина в 9 месец е препоръчително
Peace

# 11
  • Мнения: 288
Ако всичко е наред и се чувстваш добре , може да правиш секс до последно

# 12
  • Мнения: 2 100
"3 седмици преди термин секс всеки ден с еякулация вътре".  Mr. Green

Ивоооон, разби ме отвсякъде  Joy Joy Joy

Ако всичко е наред и се чувстваш добре , може да правиш секс до последно

 Peace Но разбира се нежно! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 288
Ами разбира се, няма как да забременееш, нали? Joy hahaha

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
До последно правихме секс.
Накрая преносих 6 дена и родих със секцио по преценка на лекарите, но това е друга тема.
Леко раждане! Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
pisanka2001 - аз специално обърнах внимание на това, защото ние от началото на бременността винаги сме избягвали еякулацията вътре - спермата съдържа хормон, който може да предизвика контракции и прави шийката на матката по- мека. (доста по темата има из форумите). Така че не сме рискували. Мислех, че повечето бременни постъпват по същия начин, за това да си кажа.  Peace

# 16
  • Мнения: 207
Ако се чувстваш добре няма проблем, но като влезеш в деветия месец по добре спрете Simple Smile
защо да спира в 9-тия?newsm78В 9-тия даже е препоръчително. Peace Ние правихме до последно и дъщеря ми се роди 15 дни преди термин и мисля,че заслугата е изцяло на мъжо. Mr. Green

 Ние правихме секс когато влязох в деветия месец внимателно и като почна да ме боли после корема,даже си мислех направо да ходя в болницата да раждам! А пък и майка ми ми каза че така ме родила по рано по същите причини! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 026
При всеки е индивидуално.Щом се чувстваш добре,не се притеснявай.

# 18
  • Мнения: 1 712
Докато се чувстваш добре, по-принцип. Ако не си проблемна няма никакъв проблем да си правиш секс до края, дори помага по-лесно да се роди. Успех и леко раждане!
Peace

# 19
  • Мнения: 3 069
Наистина при всеки е индивидуално.
Бих те посъветвала да не се срамуваш толкова от доки и да се консултираш с него.
Най-добър съвет можеш да получиш от него!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
До като се чувстваш добре и не ти пречи, и щом всичко ти е ОК.

# 21
  • Мнения: X
pisanka2001 - аз специално обърнах внимание на това, защото ние от началото на бременността винаги сме избягвали еякулацията вътре - спермата съдържа хормон, който може да предизвика контракции и прави шийката на матката по- мека. (доста по темата има из форумите). Така че не сме рискували. Мислех, че повечето бременни постъпват по същия начин, за това да си кажа.  Peace
Да ...и затова  има народи при които,като почне раждането/родилните болки и се отдават на ласки-това го гледах по"Дискавъри"-определено се отразявало на по-бързото и лесно раждане-тъй като освен,че омеква,шийката се и изглаждала по-бързо.....хормона беше простагландин,ако не се лъжа/но при мен поне не даде ефект Confused
Иначе,ако имаш желание и ти доставя удоволствие-няма проблеми.....ако е имало причини да не правите-гинеколога щеше да ти каже.

# 22
  • Мнения: 1 195
Simple Smile
Благодаря момичета  bouquet
 Simple Smile

# 23
  • Мнения: 288
по  същата логика още когато мъжът ти еякулира в теб ,
ще започнат контракции и  няма да си бременна, ще ти дойде. Абе при всеки е индивидуално и зависи от общото състяние

# 24
  • Мнения: 313
Ако и двамата имате желание, няма никакъв проблем да правите секс. Внимателно, разбира се.  Аз спрях секса в началото на деветия месец, защото бах много наедряла и се чувствах тромава.

# 25
  • Мнения: 3 478
Аз знам до изтичане на водите, след това вече има опастност от инфекция, разбира се това е допустимо ако нямаш проблеми Peace

# 26
  • Мнения: 5 393
Ако нямаш никакви проблеми, и имаш желание-до започване на раждането. Peace

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ако нямаш проблеми и се чувстваш добре може въобще да не спираш и след като родиш.

# 28
  • Мнения: 159
Щом гинеколога ти е казал ок,няма какво да се притесняваш:) Правете,че после ако решиш да кърмиш,най-вероятно ще ви се размине за доста време Joy

# 29
  • Мнения: 705
В самия край на бременността е хубаво да се прави секс и мъжът да свършва вътре, защото така омеква шийката на матката и прави раждането по-лесно. Иначе казано "В деветия месец всичко вътре".

Но, ако ти не искаш, недейте.

Сега ти решаваш. Както ти дойде, нищо да не те спира, ограничава или пршпорва.

Леко  Wink

# 30
  • Мнения: 1 163
С втората бременност бях станала ненаситна,работехме по въпроса почти до края.

# 31
  • Мнения: 1 195
Щом гинеколога ти е казал ок,няма какво да се притесняваш:) Правете,че после ако решиш да кърмиш,най-вероятно ще ви се размине за доста време Joy

ЗАЩО????????

# 32
  • Мнения: 705
Щом гинеколога ти е казал ок,няма какво да се притесняваш:) Правете,че после ако решиш да кърмиш,най-вероятно ще ви се размине за доста време Joy

ЗАЩО????????

Няма да имаш време да му кажеш 'здрасти' на мъжа ти, камо ли за секс  Wink

# 33
  • Мнения: 337
Ако нямаш проблемна бременност  и имаш желание  можеш до последно да правиш секс.

# 34
  • Мнения: 1 195
Щом гинеколога ти е казал ок,няма какво да се притесняваш:) Правете,че после ако решиш да кърмиш,най-вероятно ще ви се размине за доста време Joy

ЗАЩО????????

Няма да имаш време да му кажеш 'здрасти' на мъжа ти, камо ли за секс  Wink

аха Simple Smile
а аз си мислех че накакви лекарси работи Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 733
Ние правихме до последно секс. Даже ми се искаше повече от обикновено Simple Smile Щом нямаш проблеми  Peace

# 36
  • Мнения: 4 621
Секс правихме до края. Бях се консултирала с гинеколога си, според който при нормална и безпроблемна бременност можехме да го правим до последно Hug

# 37
  • Мнения: 1 216
Аз бачках и пътувах много по време на бременността и ме беше шубе да не тръгне по-рано раждането, така че се въздържахме.
Иначе противопоказания няма, беб си е защитен вътре и няма да ви се сърди като излезе.  Peace

# 38
  • Мнения: X
Щом гинеколога ти е казал ок,няма какво да се притесняваш:) Правете,че после ако решиш да кърмиш,най-вероятно ще ви се размине за доста време Joy

ЗАЩО????????

Няма да имаш време да му кажеш 'здрасти' на мъжа ти, камо ли за секс  Wink
Е,що така плашите момичето....като имаш желание се намира и време......а и  мамите дето не кърмят повече време ли имат? Wink

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Докото ти е хубаво  Peace
Ако няма изрична забрана на доки де  Simple Smile

# 40
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние до последно правихме. Чувствах се добре и така  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 565
Докото ти е хубаво  Peace
Ако няма изрична забрана на доки де  Simple Smile
Докато се чувстваш добре. Ако няма проблем разбира се!  Hug

# 42
До когато искаш и то както го искате...нали сега му е времето да се сваршва вътре...не се забременява... Мисля че останалото са излишни страхове... и бабини глупости... Никой не може да знае защо едно бебе се е родило 10 дни преди термин, а друго 15...може да правите секс и бебето да се роди даже по-късно...

# 43
  • Мнения: 753
до последно..

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз се въздържах през цялата бременност, пък и дълго след това. Не можех да се престраша и това си е (а и желание нямах... Whistling)

# 45
  • София
  • Мнения: 6 249
С първата бременност - до последно  Blush (преносих с 5 дни).
Сега нещо обаче много ни пречи корема, а и нещо ни е страх за бебо (шантава работа, при положение, че с първата не сме имали никакви проблеми).

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Докото ти е хубаво  Peace
Ако няма изрична забрана на доки де  Simple Smile
Докато се чувстваш добре. Ако няма проблем разбира се!  Hug
newsm10 newsm53 smile3534

# 47
а някой да е наясно дали може да се ползва вибратор? Embarassed Embarassed EmbarassedНали има и самотни майки все пак ,а хормоните са страшно повишени?така че просто питам Embarassed

# 48
  • Мнения: 2 677
Докато имаш желание, изпитваш удоволствие и няма медицински противопоказания.

# 49
  • Мнения: 195
Бе и ние си го правихме до последно и като че ли това ми улесни раждането. А също и многото ходене пеш, но това е друга тема.  Laughing

# 50
  • Мнения: 344
Последния път когато правих секс докато бях бременна беше в началото на 9 месец.Тогава трябва да е много внимателно.Наистина по този начин може да се предизвика по-ранно раждане.Някои майки които са преносили правят секс с надеждата да родят по-бързо.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Докато тръгнеш към родилното   Laughing /ако няма забрана от гинеколога, естествено/

# 52
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако не ти забрани доктора и не го е страх татито - до последно може.

# 53
  • Мнения: 724
Докато се чувстваш добре и имаш желание за това.

# 54
  • Мнения: 102
а някой да е наясно дали може да се ползва вибратор? Embarassed Embarassed EmbarassedНали има и самотни майки все пак ,а хормоните са страшно повишени?така че просто питам Embarassed
Тоя пък.....

# 55
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Докато се чувстваш добре, по-принцип. Ако не си проблемна няма никакъв проблем да си правиш секс до края, дори помага по-лесно да се роди. Успех и леко раждане!
Peace Тъй си е  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 90
Ние правихме до началото на деветия-после вече много ми тежеше коремчето:lol:

Общи условия

Активация на акаунт