Прохождане без проходилка

  • 5 834
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 910
И аз отрицателни страни не виждам. Даже напротив.
Когато малкия беше готов - сам си проходи. Беше свободен да пълзи на всякъде, винаги когато беше буден. Не обичаше да го държда за ръце, за това и не му досаждах излишно. "Тренираше" сам около дивана. В един момент взе да се отпуска и да прави самостоятелни крачици. На година и 1 седмица.

Всъщност подхода ми съвпада с този на Free Soul.

# 31
  • Мнения: 295
Не сме ползвали проходилка. При нас са забранени.Проходи на  14 месеца и половина... Стана и започна да пристъпва.До този момент се придържаше за мебелите.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Вече седенето прав в кошарата и обикалянето вътре не му е достатъчно , иска непрекъснато да се разхождаме като го държа за ръчичките.Не съм го стимулирала ,дори напротив чудя се как да го "укротя"
Просто не го води за ръце - точно това е стимулиране, понякога преди бебето физически да е готово, което може просто да те остави без кръст. Когато може сам - моля, да прохожда Grinning

# 33
  • Мнения: 140
Не е добре детето да се стимулира да прохожда.То само ще направи това,когато е готово,няма за какво да бързаш.Моето дете проходи без проходилка.Бяхме купили просто за да си почина малко,но тя не стоеше вътре.

# 34
  • Мнения: 1 938
  202uu

    Йоана също се научи първо да пълзи, а после се научи да сяда. САМА.  Peace

# 35
  • Мнения: 967
Мили мами, обръщам се към тези от вас, чиито дечица са проходили без проходилка.
Как се стимулират мъничетата да ходят?
Как прохождат (по какъв начин)?
Сещате ли се за отрицателни страни на прохождането без проходилка?

Педиатрите НЕ препоръчват проходилките именно, защото децата не бива да се стимулират да ходят - прохождането трябва да стане по инициатива на детето, когато то се почувства готово и когато мускулите му саа достатъчно укрепнали, на това да става насила, като някой по цял ден го води за рука и го побутва да прави крачки.
Ще ти кажа как протече при нас.
На 8 мес. започнах да слагам Дими да си играе на пода наедно одеало (преди това беше много студено). Като е на подана твърдо, а не на меко легло той започна да пълзи, а на 9 мес. както си пълзеше по пода започна да се хваща за околните мебели и да се изправ н крачета и да стои. На 10-11мес. правеше крачки като се държи за мебелите, първоначално плахо и неуверено само по една две крачки, но постепенно започна да обикаля цялата стая държейки се за мебелите. За ръка никога не съм го водела. Когато сме навън и не иска да седи в количката го изваждах и го оставях прав до пейката и той като се държи за пейката започваше отново да крачи. За първи път се пусна и направи две самостоятелно крачки една седмица преди годинката - както си ходеше държейки се задивана, когато дивана свърши направи самостоятелни крачки и се хвана за фотьойла  Wink Два дни по-късно, както с мъжа ми готвехме в кухнята той влезе при нас ХОДЕЙКИ самостоятелно - без да се държи за нищо и премина така 3-4метра преди да се олюлее и а тупне на дупе - така реално проходи на 1год. без 2 дни. На рождения ден правихме прощъпулник, а 10 дни по-късно вече без проблеми обикаляше градинката навън като от самото начало вървеше уверено и стъпваше на цял крак - при нас нямаше онези картинки на клатушкащи се дечица, които постоянно падат или ходят на пръсти - мисля, че това се дължи именно, защото го сотаихме да проходи самостоятелно и плавно. Винаги се чудя като гледам майки превили се от две да водят бебета за ръка, а после да се оплакват, че са останали без кръст - че кой ви кара бе хора - бебето ще върви, когато се научи да върви, защо изпрварват събитията и го водите причинявайки си така хиляди неудобства? А относно това. че децата настояват да ги содиш за ръка - моят син никога не е воден за ръка, преди да проходи и и презум не му е хрумвало, че това се прави та да настоява, настояват децата, които седнъж са научени на това

# 36
  • Мнения: 256
Синът ми проходи на 11 месеца. Не е ползвал нито проходилка, нито каишки. След като се научи да пълзи, започна да се изправя по мебелите и така да се придвижва. Почти изведнъж се пусна и започна да си ходи самостоятелно. Беше изключително стабилен. Това го отдавам на факта, че не е ползвал проходилка и си се беше научил сам да пази равновесие. Ако падне, много бързо се обръща и си се изправя.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми проходи на 11 месеца. Не е ползвал нито проходилка, нито каишки....Беше изключително стабилен. Това го отдавам на факта, че не е ползвал проходилка и си се беше научил сам да пази равновесие. 

Не съм съгласна изобщо. Калоян проходи на 10 месеца сам навън, а вкъщи ходи от 8 месечен. Като през това време е ползвал и проходилка. Нито е падал, нито нищо. Даже се качва вече сам по пързалки и катерушки.
Всичко си зависи от детето.

# 38
  • Мнения: 2 242
Децата се учат сами да ходят, родителите само ги подкрепят. .. Моите деца сами се научиха да се изправят, да пълзят, да правят по една-две крачки, опирайки се на мебелите, после водене за ръчички
Съгласна, с тази разлика че Зори не е слагана в проходилка. За Крум по същият начин - когато е готов ще си покаже, от проходилка и каишки няма нужда

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Най-естественото нещо е детето да проходи без никакви такива съоръжения.
Тогава, когато е готово за това.

# 40
  • Мнения: 2 159
аз съм против проходилката искам да си проходи естествено, за сега обикаля усилено кошарата Grinning

# 41
  • Мнения: 2 467
И моето дете е от проходилите без проходилка. Не я и водих за ръце. Не е стимулирана по никакъв начин да ходи. казах си Когато, тогава... След това цял живот ще ходи  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 277
И моят син проходи без проходилка.

# 43
  • Мнения: 3 804
даяна проходи на 10 месеца с колана на 4ико,сложих и го за да пробваме и за 2 дена тя ве4е ходеше.каките проходиха на година сами

# 44
  • Мнения: 4 451
Няма отрицателни страни прохождането без проходилка. Малката ми дъщеря проходи преди 3 дни без изобщо да сме ползвали такова чудо. Grinning Ходи изключително правилно, стъпва на цяло стъпалце, много стабилно и вече обикаля сама из стаите. Но определено видях зор. Simple Smile На 9.5м. прояви желание да си стъпва на крачетата и от тогава до скоро непрекъснато и помагах с ръка, държах и двете, а по-късно само едната ръчичка.

Общи условия

Активация на акаунт