за колко време стават изследванията за ясла?

  • 6 951
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте мами, за колко време стават изследванията за ясла? ако трябва до 17-и да преставим, а ще тръгне живот и здраве на 24.09 кога да ги направим.колко време важат направленията? благодаря.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашите станаха за една седмица.Най много се забави моя Васерман. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Изследванията стават за 4-5дни. Чревните имат давност 2седмици, кръвните - 1 седмица. Васермана - 6месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
всички станаха за 3 дена.

# 4
  • Мнения: X
благодаря за отговорите.но на нас ни казаха ,че всичките изследвания имат давност 2 седмици.васермана пък 6 месеца.

# 5
  • Мнения: 120
При нас стана много бързо-за 3дни.Васермана даже за30 минути беше готов и важи 6 мес.Другите изследвания имат годност 1 седмица,а 3дни има годност заключението от личния лекар и здравно-профилактична карта пак от л. лекар.       Поне при нас е така ,на мен ми обясниха всичко в яслата ,директорката ми даде лист,където подробно се описваше всяко изследване и на коя дата да го направя...И така вече 5 седмици ходим на ясла и детето е много доволно,свикна бързо и нямаше рев от негова страна (ами първия ден ми беше доста мъчно...) успех и на вас Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам едно питане - 15-те дни откога се броят - от датата на издаване на изследването ли или от датата, на която е занесена пробата с акото в лабораторията  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Имам едно питане - 15-те дни откога се броят - от датата на издаване на изследването ли или от датата, на която е занесена пробата с акото в лабораторията  newsm78

От датата на занасяне. Поне така ми обясниха на мен.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
От датата на занасяне. Поне така ми обясниха на мен.

Ох, съвсем се обърках  ooooh! В съседната тема ми казаха - от датата на издаване на резултата, т.е. когато е готов.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
От датата на занасяне. Поне така ми обясниха на мен.

Ох, съвсем се обърках  ooooh! В съседната тема ми казаха - от датата на издаване на резултата, т.е. когато е готов.
Най-добре се обади в градината. Там ще ти кажат какви са техните изисквания. В нашата ясла е така и е по-логично според мен да е от датата на взимане на материала.

# 10
  • Мнения: 645
При нас стана много бързо-за 3дни.Васермана даже за30 минути беше готов и важи 6 мес.Другите изследвания имат годност 1 седмица,а 3дни има годност заключението от личния лекар и здравно-профилактична карта пак от л. лекар.       Поне при нас е така ,на мен ми обясниха всичко в яслата ,директорката ми даде лист,където подробно се описваше всяко изследване и на коя дата да го направя...И така вече 5 седмици ходим на ясла и детето е много доволно,свикна бързо и нямаше рев от негова страна (ами първия ден ми беше доста мъчно...) успех и на вас Simple Smile
Точно от това ме е страх, повече от моя, отколкото от неговия рев...А така ще пренеса и напрежението върху него. Надявам се да свикнем бързо, както вие!

# 11
  • Мнения: X
в коя лаборатория в софия стават за 3 дни паразитните изследвания?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
в коя лаборатория в софия стават за 3 дни паразитните изследвания?

В нашата  Wink Близо до УНСС.

# 13
  • Мнения: 120
При нас стана много бързо-за 3дни.Васермана даже за30 минути беше готов и важи 6 мес.Другите изследвания имат годност 1 седмица,а 3дни има годност заключението от личния лекар и здравно-профилактична карта пак от л. лекар.       Поне при нас е така ,на мен ми обясниха всичко в яслата ,директорката ми даде лист,където подробно се описваше всяко изследване и на коя дата да го направя...И така вече 5 седмици ходим на ясла и детето е много доволно,свикна бързо и нямаше рев от негова страна (ами първия ден ми беше доста мъчно...) успех и на вас Simple Smile
Точно от това ме е страх, повече от моя, отколкото от неговия рев...А така ще пренеса и напрежението върху него. Надявам се да свикнем бързо, както вие!
     ДЕтето не трябва да те види притеснена,така и то ъте се притесни.Предварително му говори и го подготвяи за там  Peace

# 14
  • Мнения: 5 393
За около седмица бяха готови всички изследвания.Учудващо, но Васерман-а, който аз очаквах да се забави най-много, стана готов на следващия ден, а фекалните и аналните проби отнеха повечко време.

Изследванията по принцип важат 1 месец-така поне ми каза педиатърката, от яслата потвърдиха.Единствено искат бележка от лекаря максимум 3 дни преди приемането, че не е бил в контакт със заразно болни.

Общи условия

Активация на акаунт