веднага се връщата на работа или?

  • 1 367
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
ако тръгне детето ви на ясла преди да навърши 2 годинки,вие веднага ли ще се върнете на работа и прекъснете майчинството или какво смятате да правите? 

# 1
  • Мнения: X
явно никой не се интересува

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 19:21 от Анонимен

# 2
Да веднага ще се върна.

# 3
  • София
  • Мнения: 14 666
ако тръгне детето ви на ясла преди да навърши 2 годинки,вие веднага ли ще се върнете на работа и прекъснете майчинството или какво смятате да правите? 
Ако детето тръгне на ясла преди две години сте длъжна да се върнете на работа-не може да се получава майчинство за гледане на дете, а то да ходи на градина. Като се върнете на работа може да си вземете отпуска натрупан по време на майчинството например-аз направих това, защото имаше един период на адаптация в яслата когато взимах детето по-рано, докато постепено свикне.

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз бих си похайлазувала една година.

# 5
  • София
  • Мнения: 14 666
Работата ми доставя голямо удоволствие и с кеф се върнах. Но сега си мечтая и за един ден хайлазуване.

# 6
  • Мнения: X
и аз мисля да ползвам всякакви натрупани отпуски, до като свикне детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
Върнах се на работа повече от година преди детето ми да тръгне на ясла.

# 8
  • Мнения: 516
Когато синът ми тръгна на ясла, прекъснах майчинството и се върнах на работа. Имах нужда да изляза от къщи. Не съжалявам.

# 9
  • Мнения: 5 468
Дъщеря ми тръгва на 17 септември на градина, а аз от сега си търся вече работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Бих си дала детето на ясла само, ако съм принудена да работя.
Не мога да си представя, че няма да работя, а детето ми ще го гледат чужди хора /и то в такава невръстна възраст/

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Ще остана в къщи за около месец и половина/отпуск/ за адаптация/и на двете ни/.

# 12
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Иван тръгна на ясла на година и 4 м., защото аз се върнах на работа. Той тръгна на ясла, аз останах в къщи още 3 седмици, докато посвикне.

# 13
  • Мнения: 2 700
Детото ми го пое гледачка, а после държавата, защото трябваше да се върна на работа.
Ако имах възможност да си остана вкъщи до 2 години бих го направила. Но да си седя вкъщи, а детето ми да ходи на ясла/градина не би ми и хрумнало.

# 14
  • Мнения: 143
Идеята беше, да тръгне малката на ясла и аз да остана в къщи докато се адаптира детето в новата среда. Тя тръгна по план на ясла, адаптираше се добре, но семейни причини ме накарах да не тръгвам на работа в срока, който си бях поставила.
Но ако всичко беше вървяло, както аз исках още на 1 год. и 8 месеца нейна възраст аз щях да съм на работа.
Но ако въпроса на авторката е зададен за да може тя да реши, дали е редно да си остави детето на ясла преди да е навършило 2 годинки, а тя да е на работа, то моя отговор е, че зависи от детето. Ако то се адаптира добре, спокойно е, пребивава в яслата без сътресения не мисля, че има проблем да бъде оставено и майката да ходи на работа. Но всеки отделен случай е сам за себе си. По скоро трябва да се гледа развитието на детето и как то се вписва в новата ситуация, отколкото дали ние (от форума) тръгваме на работа преди детето да е направило 2 годинки.
Просто ми бяга целта на въпроса...но днес съм малко разсеяна....

Общи условия

Активация на акаунт