«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

»скам бебе
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

гр.—офи€

ћнени€: 245
«дравейте на всички, имам следни€ въпрос(колкото и да е глупав). “ъй като с мо€ при€тел решихме да си имам бебе започнахме да правим опити от н€колко дни. Ќа вс€къде пише, че може да се забременее по време на овулаци€та . ¬ъпроса ми е възможно ли е да се забременее след като ти е свършил цикъла. »ма ли така веро€тност или единствени€ шанс е по време на овулаци€та . Ѕлагодар€ на всички който ще ми помогнат Smile
÷итирай

ћнени€: 4 700
¬ библиотелата има много теми по тоzи въпрос.

ћожеЎ да zабременееЎ само по време на овулаци€, zаўото само тогава се отдел€ €йцеклетка.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 11 473
ƒа, има веро€тност ако ћ÷ е по-къс, напр. 20-21 дена.
»наче :
÷итирай

ћнени€: 1 464
јз втори€ път забремен€х на осми€ ден от цикъла,така че може,но пак зависи кога е овулаци€та ,в случа€ при мен е била тогава,иначе е на 11 ден средно:peace:
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 919
аз така забремен€х, ама съм с къс цикъл.жела€ ти успех
÷итирай

BABYLAND

ћнени€: 3 394
»ма ли така веро€тност или единствени€ шанс е по време на овулаци€та . Ѕлагодар€ на всички който ще ми помогнат Smile
   ¬ отговор на въпросчето - може да се забременее —јћќ и ≈ƒ»Ќ—“¬≈Ќќ по време на/около  овулаци€. ƒруг е въпросът, че овулаци€та може да ти е непосредствено след ћ. или преди не€...или по средата. Ќо забремен€ване, без ову - е невъзможно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 056
явно е възможно, защото аз забремен€х в кра€ на цикъла си.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 120
ћоже ако овуто е около 11 ден и спермата на мъжа живее достатъчно дълго в тво€та среда.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 352
«дравейте на всички, имам следни€ въпрос(колкото и да е глупав). “ъй като с мо€ при€тел решихме да си имам бебе започнахме да правим опити от н€колко дни. Ќа вс€къде пише, че може да се забременее по време на овулаци€та . ¬ъпроса ми е възможно ли е да се забременее след като ти е свършил цикъла. »ма ли така веро€тност или единствени€ шанс е по време на овулаци€та . Ѕлагодар€ на всички който ще ми помогнат Smile

јз мога да ти кажа следното:
ѕърво: забремен€ването става само при цикъл с наличие на овулаци€ и затова всички (е почти всички) тук си следим кога ни е овулаци€та (с тестове или Ѕ“).
¬торо: ћожеш да заременееш след като ти е свършил цикъла —јћќ ј ќ поради н€какви причини овулаци€та ти се е изместила в тези дни. » за да не ме разстрел€т, ще сподел€ от опит, че поради ред-ред фактори (см€на на климат, силно емоционално прежив€ване и др. подобни) цикълът ми се е измествал напред или назад, а откакто засичам ову - и т€ ми се измести веднъж.
Ќо в добра среда (фертилна), сперматозоидите могат да преживе€т в теб и до 5 дни (на теори€)....
÷итирай
ƒълго време спорих с докторите относно датата на забремен€ване, ама те б€ха уверени, въпреки че през посочени€ от т€х период не б€х правила секс...
ќбщо взето по мои данни датата беше десетина дни по-рано, което ще рече веднага след приключване на течението ми. Ќо аз по начало съм с нередовен цикъл...
–одих 3 дена след посочената от т€х дата, но бебето беше силно преносено, водите б€ха тъмно зелени.

ѕѕ- Ќикога не съм се гледала под лупа
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 352
ƒълго време спорих с докторите относно датата на забремен€ване, ама те б€ха уверени, въпреки че през посочени€ от т€х период не б€х правила секс...
ќбщо взето по мои данни датата беше десетина дни по-рано, което ще рече веднага след приключване на течението ми. Ќо аз по начало съм с нередовен цикъл...
–одих 3 дена след посочената от т€х дата, но бебето беше силно преносено, водите б€ха тъмно зелени.

ѕѕ- Ќикога не съм се гледала под лупа
јз ще ти отговар€ защо е станало така: първо, всички доктори ти см€тат термина според последната дата на ћ, понеже н€ма как да ти зна€т овулаци€та (т€ варира според дължината на цикъла, но и р€дко, но може да се промени от други вли€ни€). » така докторите те питат редовен ли ти е цикъла, на колко дни, и ти определ€т обичайната дата за овулаци€. ƒотук добре, но както казах пон€кога може поради н€какви причини да ти се измести цикъла и овулаци€та (това естествено е изключение, но на мен ми се случи) » ако н€ма как да докажеш че си била в овулаци€ еди-кога си (с Ѕ“ например), н€ма кой доктор да ти пов€рва че ти си мислиш че може би си забремен€ла еди-кога си.
» ≈то точно затова е по-добре да се гледаме "под лупа", но съм категорично против вманиачаването Peace
÷итирай

гр.—офи€

ћнени€: 245
ѕърво благодар€ на всички за информаци€та. ѕо принцип цикъла не ми е редовен. √оре долу ми идва през 30 - 32 дена. “ози месец ми закъсн€ с 11 ден€ и ми тра€ 4 дена (по принцип ми трае по толкова) и след като ми свърши започнахме да правим опити за бебе. «атова питам дали има н€какъв шанс да сме направили бебето, защото както всички и аз съм нетърпелива да разбера какво е станало Smile
÷итирай

USA

ћнени€: 979
ѕри 30-32 дневен цикъл е почти невъзможно ќву-то да е на 5-и ден, продължавайте с опитите поне до 20-и ден и ще има по-гол€ма веро€тност да уцелите момента, въпреки че и това не е гаранци€ за забремен€ване. јко искаш да си сигурна, че не изпускаш ќву-то можеш да си купиш тестове или да си мериш температурата и всичко това го има в библиотеката на форума. Ќо ако сте си останали само с опита веднага след ћ имаш минимален шанс за бебе само ако поради н€какви причини ќ ти се е изместила тогава. ”спех.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 988
Ћиана, при 30-32 дни цикъл овулаци€та обикновено е около 16-18 ден, така че е добре поне до тези дни да продължите опитите.
—трува ми се, че н€кои момичета не прав€т разлика между това кога са правили секс и кога са забременели.  акто каза “аи, ако спермограмата е добра и при наличие на фертилна цервикална слуз сперматозоидите могат да живе€т до н€колко дни в т€лото на жената преди да настъпи овулаци€ и съответно оплождане. “ака, че не е гаранци€, че ако сте правили секс на 8 ден, примерно, то точно тогава става забремен€ването. Ќапълно възможно е това да стане на 12 ден примерно ако тогава е овулаци€та. 
÷итирай
 Thinking
30-32 дни не е точно 30, 31 или точно 32 дни. «а тези, които засичат по календарчета би тр€бвало да означава нередовен цикъл. (ќбещах последни€ път ни гинеколожката, че за в бъдеще ще засичам).
јз освен бебеправене от секса очаквам и удоволствие. ≈динственото, което съм правила по време на "бебеправене" е след меропри€тието да повдигна таза си нагоре с възглавницата, за да може физическите закони (гравитаци€та) да подпомогнат биологичните процеси (забремен€ване). Ќо пък чак да дебна датата .... newsm78
јко търсиш съвети - средностатитстически€т мъж има нужда от 3пъти седмично, което прави горе-долу през ден. ќтпусни си психиката за да може да наваксаш на мерака на бащата, а „удото ще се случи и без твоето баене. “ака де - бебе без секс - само в —вещенните  ниги става.
”спех!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора