Nr.42 - Nigel-Nagel-Neu - или просто: немска тема

  • 10 575
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
                



Старите теми
 Мами в Германия
 Мами в Германия 2
 Мами в Германия 3
 Мами в Германия 4
 Дас Фюнфте дойче тема
 Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА
 Дас Зийбте дойче Вайнахтстема
 Ахтунг- Ахтес Дойчес тема!
 Дяволски интересна – Нойнтес Дойчес Тема      
 10та Биографична тема на немските мами
 В Германия нашите мъничета скоро ще се радват на кокичета 11
 На  любимия в Германия сърцето си дарихме, но и за детска обич не спестихме (12)
 Ich liebe dich, Трифоне или Тринадесета фатална НЕМСКА тема
 Die Jecken sind los и в Германия се маскираме
  В Германия пихме по Карнавала до последен дъх, сега се жалваме с Въх!Въх!
 Баба Марта идва на гости в Германия
 17 НЕМСКА, отчетна за Риенка. Какво сготви вампа днес ?
 Как да сготвим немски застраховател за вечеря- рецепта от Риен 18
 Мами в Германия и спеzиално zа Лиска номер 19
 Мами в Германия, или как да не се превърнем в дропли - 20
 Великденска треска за сръчни немски мами 21
 Мами в Германия 22
 Тема 23 от НЕМСКА ЗЕМЯ. Стягаме се zа басейни, реки, морета, еzера
 
Музикални страсти и предпочитания нажежават немската земя 24

 Слънце весело пече, цяло немско сладолед яде 25
 Den Muttertag werden wir begrüßen, ganz Deutschland uns liegt dann zu Füßen! 26
 
Vatertag, Männertag, Herrentag - Мами в Германия говорят за мъже 27

 Слънце в немско пак напече, сладоледът маха отдалече 28
 Jedem Tierchen sein Plaisirchen! 29   
 На градушки не се даваме, лято чакаме в Германия 30
 Сирене и вино ни се нрави, нека се самозабравим - Германия, номер 31
 Прани гащи са простряни на ГЕРМАНСКИ сладурани, гросе 32
 Виртуални асоциации за останалите НЕМСКИ грации- 33
 Свободни съчинения на мамите из немско по тема номер 34 от конспекта
 Свободни съчинения на мамите из немско по тема номер 35 от конспекта
  ДЕ мама към море пътува,с децата да лудува,слънчице я грее весело се смее 36
 
Тема на "Германките" поредна, за едни приятна,а за други вредна 37
38ма немска девизия
Ваканция ура...или тези, които не отлетяхме
Nr.40-Wann wird es mal wieder richtig Sommer?
Nr.41 - Zicken ли сме ние или просто мацки с темперамент?



 Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  

КАРТАТА...или къде живеем Wink

Toва сме ние,които правим темата:

 

Mi6ka, Вечерница, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, vivita, Шехи, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, grami, Priyatelka, ZiMa, Vessito, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, ЬориMilli, Новичка,   asseto, Sesiliq,






# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 461
Трета Twisted Evil
Приятелка, да ти е живо и здраво порасналото дете! Хубав ден си е избрало, моята майка има днес рожден ден.

# 4
  • Мнения: 1 329
Да се запиша и аз.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Разгеле!
Да си доям сладоледа и ще намина пак  Sunglasses

# 6
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Пепи , ако пътувате за БГ след 15.09/ваканциите/ ще е добре.
Заради пътуването на гастербайтерите, на унгарско/сръбската граница чакахме по 3часа в двете посоки.Не вярвам да ти правят проблем!Карат ни да отваряме багажника, но проверка на това какво носиш, нямаше и тази година...и миналата.
Ако минете през Румъния, няма да има чакане, но там няма хубави пътища.Ще карате с не повече от 80,90км/ч и пак ще се забавите с прекосяването й с 3часа.
За олиото- купих си "Калиакра" -2.80. Готвих и с двете/ немското по 80 цента/, не открих особена разлика.   Thinking

Меркелката много се издокарала за пътуването си  в Китай.Хубав костюм, ланец....Брях , този път ми хареса!

# 7
  • Мнения: 11 307
Аз рекох, че ще ви заваря на 3-4 страница и на по 2 ракии вече, то вие ми кибичите още на първа страница.
Вече ми писна с тия въшки тук!!! Днес пак бяха открили ново дете, пак прибирай всичко да переш като луд на 60 градуса и пак чопли като достолепна горила Crazy

# 8
  • Мнения: 1 610
Олио! - ползвам Ливио слънчогледово, готвя, пека, правя си салатите, отива около бутилка на месец. Струва 1,95 евро нормална цена.Наскоро пуснаха промоция 1,55 евро.
Има евтинко от .80 цента, но много смърди и не мога да го ползвам в салати.
Вече, аз защо нямам спомен да сме прали на 60 градуса всичко при въшна епидемия  Tired  newsm78 .Ти всичко ли переш?? Аз така навремето се бях побъркала на 17 години , коза голяма, пълна с въшки и няма отърване.Отивам на училище чиста, връщам се пълна с въшки за 3 дни. Накрая -след 3 седмици- се боядисах, мама им гадини! Успех в борбата!
Лека вечер!

# 9
  • Мнения: 11 307
Вече, аз защо нямам спомен да сме прали на 60 градуса всичко при въшна епидемия  Tired  newsm78 .Ти всичко ли переш?? Аз така навремето се бях побъркала на 17 години , коза голяма, пълна с въшки и няма отърване.Отивам на училище чиста, връщам се пълна с въшки за 3 дни. Накрая -след 3 седмици- се боядисах, мама им гадини! Успех в борбата!
Лека вечер!

Ама моля ти се! Искат всичко, с което е бил облечен, всичко, което съм му носила за игра, торбите и тн да ги пера така.
Миналата година беше същия кошмар с каката в училище. Ама това ми идва просто в повече Twisted Evil

Като сте се разприказвали за битовизми, аз да си призная  не ползвам изобщо нормално олио. Готвя със зехтин или с Мацола, за салати ползвам на Бецел олиото или само от дистел (някой знае ли това как се превежда това на български?)

# 10
  • Мнения: 193
добър вечер!
честито ти приятелке, бъдете здрави, слънчево деtstво!

ох това въшките са напаст
 Sad

може ли някой да ми каже от опит, как да помогна на бебо, от една седмица му тече нослето, мноgo се нерви и плаче, капките на док. не помагат, има ли нещо хомeопатично или тип?

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 092
mugel с  Emser опитвала ли си?

# 12
  • Мнения: 461
дистел (някой знае ли това как се превежда това на български?)
магарешки бодил

# 13
  • Мнения: 193
ами днес взех от аптеката, ще видим дали сте помогне, но както вече казах, носа тече ли тече.....
мерси pepelyashke!

# 14
  • Мнения: 3 880
Вечке, не се ШаШкай да переШ всичко, въШки по дрехи не ходят, да не са прости, там Ще умрат от глад Laughing Каквото има _ в косата е, не по дрехите. Аz не раzбрах ти Що ги чоплиШ твоите, нали на друго дете са намерили newsm78 в смисъл_ твоите ако имат Щяха и на тях да им ги намерят, спокойно Wink
Майка ми след първото въШлясване на брат ми, от един лагер, вzе че иzпра всичко каквото имаШе в къЩи Laughing ама наистина всичко, гардероби, скринове_ всичко се иzпраzни и мина преz прането Crazy ОЩе си се смее на акъла, после като zапочнахме да въШлясваме периодично се откаzа от това упражнение, да пере цялата къЩа Mr. Green
А с каквъв препарат ги чистят тук (въШките)? Да съм подготвена, че не се zнае Wink

Това дистел_олио неЩо не ми хареса на мен, купих преди време една бутилка, студено пресовано.... скъпо... много гаден вкус ми оставаШе в устата след него и се откаzах да го полzвам. Дистела, от който правят олиото е ото тоzи http://de.wikipedia.org/wiki/F%C3%A4rberdistel.

Общи условия

Активация на акаунт