Скоро АВГУСТ ще отмине, нека всяка мама гушне свойто пиле!

  • 11 800
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 567
Марти  аз Лефакса го давам преди всяко ядене, сигурна ли си че се дава само три пъти на ден!
Аз чая на хип не го подновявам постоянно, а когато го изпие, на ден по 100мл. идват приблизително.

# 286
  • София
  • Мнения: 1 724
кАкви са пъпчиците по лицето- съвсем дребни, като сутрин почти изчезват, а като се разплаче почервеняват ли? Боже , ако и вашите са такива, значи аз ям прекалено много кисело мляко ooooh!

за изцеждането- аз се изцежд9ам след вяко хранене, но тава е за да стимулирам идването на още кърма /беба яде само кърма, но е доста ленива и понякога и давам и кърма от шише.
Мами, знаете ли, че ако давате кърма, престоялав хладилника, трявбало да се вари на водна баня 5 до 8 минути?

кажете ми какво е пологжението с корема и килограмите, не съм свалила и един килограм след излизането от болницата. Дали има режим на хранене, съвместим с кърменето, да почна упражнения или дкаране на кростренажора ли newsm78? Дали ще се отрази на кърмата? newsm78

# 287
  • Мнения: 1 037
Велева,и аз се замислям за упражнения.Като теб съм забила килата от раждането,а корем си имам малък още,не се харесвам въобще! Sick
За водичката след кърмене-нали като поповърнат бебоците,устата им се пълни отново с мляко?Аз не давам вода след кърмене! Crossing Arms

Честито на всички празнуващи и празнували  bouquet и на новите мами и бебоци  Heart Eyes baby_neutral

# 288
  • Варна
  • Мнения: 443
И аз щях да питам мамите родили със секцио - как ви се прибират коремчетата? На мен  в първите дни след операцията ми се стори много голям корема, но сега за 2 дни се прибра страяно много и мога да обличам дреяки, които като се прибрах не ми ставаха с по 8-10 сантиметра (не можех да закопчея). А за килограмите - качих 13, в болницата на 3-тия ден бях -7, а откакто съм се прибрала съм свалила само 1...т.е. остават ми още 5кг до теглото преди да забременея и още толкова до идеалното тегло  Mr. Green

# 289
  • София
  • Мнения: 430
велева: Чувала съм 2 мнения, едното е, че спорта се отразява благоприятно на кърменето, а другото, че потта и отделянето на токсини едва ли не преминавали в кърмата. Това не ми се струва много логично, но ти прецени..
Аз също не съм свалила кг след болницата, но не се притеснявам още. Ще започна да спортувам след няколко седмици..аз не кърмя вече за съжаление. А диета мисля да спазвам тип хранителен режим, а не гладуване.
Купих си и еластичен колан..ама много ме стяга, ще го кръцна малко, не знам дали помага, шкембето за сега ми е като огромен спукан балон, абе тип парцал  Joy

# 290
  • Мнения: 1 037
Купих си и еластичен колан..ама много ме стяга, ще го кръцна малко, не знам дали помага, шкембето за сега ми е като огромен спукан балон, абе тип парцал  Joy

Кефиш ме,ама като се замисля си права!А особенно вече след две раждания секцио,не съм за показване,но ще се стегна и като стана пак мацка ще ви се покажа Laughing

# 291
# 292
# 293
  • Мнения: 1 854
Здравейте моми4ета,
благодаря Ви за милите пожелания, покрай раждането на моята дьщери4ка Клементин Hug
Раждането мина сравнително бьрзо за пьрво раждане - 12 4аса .Екипа, който ме изражда беше супер.Сложиха ми система с окситоцин, спукаха ми водите, имах и епидурална упойка, която ме дьржа то4но 15 минути...с 2 думи минах през вси4ките перипетии на раждането, докато се появи малката госпожица, но всяка болка и напьн за си заслужавали.
4естито на родилите след мен мами и на тези, които са имали разли4ни поводи за празнуване  bouquet
Засега се кьрмим, но лявото зьрно ми се е вьзпламенило.Мажа се с крем, но май не помага.Явно трябва да запо4на да се изстисквам.Ако някой знае лек да помага.Като дойде време за су4ене и тя захапе гьрдата звезди4ки ми се привиждат Crazy
Лек уикенд и сладки моменти с малките 4ове4ета, а на 4акащите мами леко раждане Grinning

Общи условия

Активация на акаунт