Правилата при отглеждането на деца в чужб

  • 1 677
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
От прочетеното до тук не мога да разбера честно казано защо се нахвърляте върху методите на възпитание на бащата? Защото иска детето да има режим и иска детето да се съобразява, с това, което му се говори?!
Определено съм съгласна с мъжът ти, че причината за държанието на детето се влияе от твоето поведение. Мисля, че бащата изпада в другата крайност, с надеждата да има някакъв баланс във вашето общо като родители поведение, но за съжаление на практика не се получава така. Примери за растежа и развитието на деца в такава ситуация като вашата много! Ще ти кажа само, че докато не седнете да си поговорите с мъжът си и да уточните методите си на поведение ЗАЕДНО към детето, резултатите никога няма да са добри, както за вас поотделно, така и за самото дете.
Детето получава смесени сигнали от вас двамата и това го обърква. Вечерница е права ( и не само тя, прочетете малко литература за детско възпитание), че децата имат нужда от граници и тези граници трябва да се спазват ВИНАГИ и от ВСИЧКИ, а не когато на детето му е удобно.
Това да правиш повече компромиси и да "уйдисваш" на акъла на детето си въобще няма да доведе до нищо положително, освен детето да се разглези и да ти се качи на главата, както и да проявява отрицателно отношение към другия родител, който се опитва да наложи тези граници.
А колко е голямо детето не пишеш? Това детето да плаче, защото не му се разрешава да направи нещо или не му се дава нещо, което иска или пък го карат да направи нещо, което не му е удобно е НОРМАЛНО. Човек не може цял живот да получава каквото си поиска. "изпълняването" на капризи и отмяната на задължения, само защото детето се тръшка и плаче, че не желае да направи нещо е неговото тестване на границите, които родителят поставя. Ако детето разбере, че родителят е твърд по отношение на правилата, драми просто няма да има. Детето знае какво може и не, какво се изисква от него и какво не и е спокойно. Доказано е, че по-уравновесени и спокойни деца растат именно при ясно поставени граници.
Няма нужда родителят да изпада в истерии или да бъде жесток! Насилието не поражда нищо добро! НО това да наложиш със строгост правила на детето си е нещо съвсем различно. Можеш да бъдеш твърд и без да крещиш, можеш да бъдеш строг и без да биеш. Важното е реакцията ти да бъде всеки път в една и съща ситуация еднаква, за да разбере детето, че изключения няма.
И това го казвам по повод примера ти за миенето на зъбите. След като детето трябва да мие зъбите си за да са здрави, то трябва да има навика да го прави. Това, че не желае въобще не е фактор. Когато каже, че не иска, ако е малко и ти трябва да му измиеш зъбите правиш точно така- водиш в банята, миеш, подсушаваш и обясняваш. Рев, тръшкане, глезотии ще има до момента, в който детето си мисли, че може да се измъкне от миенето на зъби с това. Когато разбере, че има неща, които просто ТРЯБВА да се правят, тръшкане и рев няма да има. А детето крещи не те искам, защото предполагам след като бащата е завел детето в банята и се е разревало ти си била тази, която е тръгнала да го успокоява, което е Н-та степен грешно и детето се настройва не само с/у правилата, но и с/у този, който се опитва да ги налага.  Ако детето е по-голямо за да знае връзката причина-следствие просто при отказ за измиване на зъбите  му се предоставя избор- или си мие зъбите или си понася последствията ( които са уточнени от родителя предварително, пак подчертавам не говоря за физически наказания!)

Препоръчвам ти да прочетеш книгите и на Супернани, на Др Сиърс за възпитанието на детето, но всички стигат до едно- родителите трябва да имат ОБЩ подход и да прилагат правилата БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ, ВИНАГИ.

 Пожелавам ти успех в намирането на общ път за възпитание с таткото, а не въпреки него!

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 21:01 от Tandoori

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря, Tandoori, съгласна съм с теб теоретично. Бих се подписала под това, което казваш. Детето е на 3г. 5 м., както писах по-нагоре. Да, тества границите на всички, но повечето около него успяват да му обяснят защо едно нещо не може да стане сега или защо трябва да се направи. Не "успокоявам" след нервен изблик на бащата, винаги поддържам ограничението, поставено от баща му. Даниел трудно възприема резките смени. Ако му кажеш, "риташ топката още три пъти и тръгваме", така и ще направи. Но ако му кажеш "тръгваме СЕГА, защото аз казвам така", следва рев. Според мен по-добра основа на едни отношения биха се постигнали с показване не само на границите, но и на внимание към детето, желание за общуване, което се явява нищожен процент на фона на твърдостта в случая.

# 17
  • Мнения: 7 091
Хм, сега разбирам мисълта ти по-добре! Определено съм съгласна, че налагането на правила, само за да се наложиш над по-слабия не е в полза на никого. Ако въпросът е просто детето да се чувства "подтиснато" защото е малко е нещо съвсем различно от това, детето да се съобразява с това, което му говорят родителите му.
Да, познавам такива родители, които обичат да се налагат на децата си от типа " защото аз така казвам", честно казано моите собствени бяха горе-долу така. Много е неприятно. Казвам го и като потърпевша страна. На мен ми трябваше години да се отърся после и да придобия самочувствието, за което имам покритие.
Наистина е добре да потърсиш книжки и да седнете да си поговорите с мъжа си за това какво можете да направите, за да предразположите детето да се чувства комфортно с баща си. Предполагам бащата се чувства и доза несигурен в общуването си с детето и затова прикрива поведението си под шапката на "по-силния".
Може би ако предложиш на вниманието му нещата така, че и ти желаеш той да има добра и пълноценна връзка с детето и затова заедно трябва да работите по въпроса, може би ще има ефект? Наблегни на това, че не го караш да си променя възгледите за възпитанието, но и не желаеш детето да е отчуждено от баща си.
Само предлагам... Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не зная дали съм права, но като че ли животът в чужбина предразполага повече човек да обръща внимание основно на личното си пространство. Ако си свикнал така, едно дете, когато вече си над 35 г., го "нарушава" сериозно и следва доста рязка реакция. Вероятно има още сто причини, които да се анализират, но като цяло, аз трябва да намеря решение как да им покажа, че отношенията им могат и трябва да са различни.

П.С. Ще взема да им купя някоя по-сложна радио-управляема кола, подарък за двамата. Някакви идеи какво харесват да правят татковците с малчуганите?

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 00:59 от malina_m

# 19
  • Мнения: 934
П.С. Ще взема да им купя някоя по-сложна радио-управляема кола, подарък за двамата. Някакви идеи какво харесват да правят татковците с малчуганите?

Моите обичат: игри с топка, разходка тип "посещение на интересно място", строене на разни работи с конструктори, игри на пирати, чудовища и пр., четене на книжка вечер преди лягане и други такива. Но таткото работи страшно много и пътува, така че времето с него по принцип е ограничено и трябва да се използва пълноценно когато може.

# 20
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
MALIN M,

Знаеш ли по скоро ми се струва че проблема е по скоро в мъжа ти!!!! #Crazy
Холандец ........в България Thinking
Също не забравяй че бащите понякога се чувстват доста изолирани и може би с поведението
си се опитва да покаже че и той е там....и той може....Пък и мисля че детето е твърде малко за
такава строга дисциплина. Аз съм убедена че то незнае същноста на думата--- Веднага--Сега--След 5 мин----
Моят голям син е на 8 и едва тази година започва да показва признаци на гняв и недоволство към баща си. Нашия татко също работи прекалено много, малко време е в къщи.... а и когато е, си почива в повечето случаи. !наскоро обаче откриха обща страст......футбол........Опитайте....

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Опитвам... благодаря на всички за отговорите!
Футболът наистина е като Nokia... connecting people  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт