ДОБРИЧ - ти наш си земен рай...(34)

  • 12 782
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
Вашата кметица каза че не се е клела във вярност на НДСВ така че който и подаде ръка да работи в полза на Добрич както правят ГЕРБ ще се кандидатира от тяхно име  newsm78

# 46
  • Добрич
  • Мнения: 207
Да се запиша и аз в новата ни тема.

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравейте ,момичета.
Днес голяма жега беше TiredИзлизахме преди обяд и след като се наспа Рая,но никого не видях.
За кухнята-наистина по нея малката уличка е лудница,като съм ходела понягога с количка винаги съм се притеснявала.Най-интересното е ,че някои татковци или майки карат сякаш са на магистрала,а не се сещат,че утре ще са пешеходци,ама то винаги е така..което ти е на главата!Иначе аз спрях кухнята на Рая скоро,но зимата пак ще я пусна,може би,,доволна съм ,в сравнение с репортажите за кухните в Сф..За влизането вътре,разбира се,че нетрябва с количка,то ще стане лудница...За грамажа,на нас винаги ни е оставало,понякога,ако изяде всичко е голямо постижение,но съм чувала много майки да се оплакват,че не им стига храната Shocked,ама те искат тя да стигне за цял ден,ако може и да остане и за другия Rolling Eyes
От кметицата съм доволна,много неща направи за града,за разлика от Лъчо,поне прави нещо с идващите пари от еврофондовете!
Ани ДЖИ -какво обмисляте,споделете,но специално за улицата на кухнята,каквото и да направите-нищо няма да постигнете,пак ще е така.
Честит имен ден на Алекс!!!!Жив и здрав да ви е и много да ви слушка,Дидка!
честит Рожден ден,Еми и тук!!!Много ,много здраве,щастие,любов и красиви моменти!

# 48
  • Мнения: 2 821
Вашата кметица каза че не се е клела във вярност на НДСВ така че който и подаде ръка да работи в полза на Добрич както правят ГЕРБ ще се кандидатира от тяхно име  newsm78
Важното е да се следва посоката на вятъра Laughing..току виж се окаже вярната Thinking

ani_ji , какво касае писмото, което сте решили да пишете с Краси?

Най-голямата глупост е това заверяване за през ден. Аз утре не знам какво ще правя, а камо ли вдругиден. Този вариян е неудобен за мен лично. За количествата какво ви е мнението. Днес ми направи впечатление, че лелката която сипваше за по-малки деца пълнеше по много, а за по-големите едно черпаче.
Това се казва заявка. На базата на заявените купони се приготвят количествата. Това е тактика навсякъде, не само при нас. А що се отнася до количествата, мисля че са достатъчни порциите. Все пак това е храна за едно ядене. Друг е въпросът, че повечето оставят супата за вечер или за другата сутрин. Затова и се протестираше когато намалиха порциона на супата.
spinki , ако отидеш в 12 няма да има никой вече. Лудницата е при отваряне.
Абе могат един климатик да си сложат, ама сега кметицата има по-важни дела. Предлагам да се протестира след изборите, или пък предизборно newsm78 Wink
Честито на рожденничката - Еми! Не си писала отдавна Wink
Да ти е жив и здрав именника, Диде!

# 49
  • Мнения: 1 367
Здрасти пак от мен!Имам питанка като стана дума за кухнята.Дали е редно храната за най-малките /каквито сме ние/да се приготвя с прясно мляко?Това го знам от тукашните мами.Аз съм чела навсякъде,че прясно мляко не се дава поне до 1 годинка,понеже е алерген.Моята докторка ме посъветва да не записвам сина си на кухня.Пък и той не яде нишестета и кисели,така че десертът отпада.Нали уж съставките се контролират?

# 50
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Steli76, точно поради тази причина(мляко, яйца) записах Ивчо след като навърши 1г. В големите градове има частни кухни, в които има и диетично меню, тоест без застройки на супите и кисели с вода.
Тъй като от 3 дена взимам храна на малкия просто реших да споделя какво ми прави впечатление и е нормално да не съвпада с вашето мнение. Храна стига за моето дете и не го храня 3 дена с една и съща, просто ми направи впечатление вчера и днес, че на бебетата сипват повече.

# 51
  • Мнения: 643
Така е защото на бебетата се знае че храненията са две, пюре и бульон за обяд и кисел за след обяд, докато на големите децат кухнята се води само едно хранене обедно. И количеството е колкото обедното меню в яслата да речем, 100мл супа 120 основно ядене и толкова десерт!Така че си права за количествата по принцип! На малките е повече.
 Аз да ви кажа на какво пак се възмутих! Коментираме с мои близки, че не вземат детски заради доходите си! Които надвишават с 20 ли там с колко лева на човек границата. Това нормално. Ненормалното е че всъщност мъжът работи от януари месец, а е трябвало да подадат март месец документи, и той отива да пита, като обяснява че сега е почнал работа и такива са им доходите, а те са им казали, да няма нужда да си подавате документите няма да ви одобрят за детски. При което аз направо щях да ги убия. Кажете сега права ли съм. Нали доходите са за една година назад. Следователно той има два работни месеца и 10 не работни за тази година дето му я искат. С дохода на жената който е 280 лв примерно си влизат в границата за детски. Немога да разбера как така са ги отрязали директно, и кво толкова им се свидят едни 18 лв все едно ги дават от собствения си джоб! Те че не са много ясно, аза защо ще те правят на луд незнам,  като не знаеш нещо! Нали за това са ги сложили там социалните работници да обясняват!

# 52
  • Мнения: 166
Това за детските е много тъпо да.И ние не получаваме детски,но имам една приятелка която януари роди и няма стаж.Което значи,че не е била осигурявана и нали за неосигурените майчинството  се дава 1 година по 180лв,а тя получава само 100 и като ходила да провери защо само дето не скочили да я набият.Развикали са и са се и и казали,че толкова получава и това е никакви други обяснения защо.
А за кухнята за уличката трябва да се напише писмо или до шефа на кат или до общината.В което да обясним какво е положението по обяд за кухнята.Третия вариант е да извикаме общиниските съветници някой ден пред кухнята и да видят сами,след това те ще дадът съвет какво може да се направи или те имат и право да съобщят на кметицата.

# 53
  • Мнения: 2 821
И според мен не е редно да се приготвят киселите с прясно мляко. На моя приятелка са казали, че бебешките ги правят с вода, в което дълбоко се съмнявам. Когато взимах за Радена си бяха млечни. Сега не съм записала бебето още и ще изчакам.
ani_ji , мисля че майчинството за неосигурени е точно 100 лв, които се взимат 1 г.
В социални грижи май минаги са в ПМС Joy...редовно се карат с хората...патки Crossing Arms
 

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добро утро, момичета.

За детската кухня: в държавната кухня си готвят по старите правила. Има толкова несъобразени храни с възрастта на децата, че е просто непонятно. В София например на детска кухня се записват деца чак след навършени 10 месеца. В което има резон май.
Аз лично записах малкия на 13 месеца, след като въведох киселото и пр.мляко в менюто му.

МамиБлю, предварително ти се извинявам: днес ни газифицират и може би ще е доста шумно. Peace
Аз съм на работа, де, да му мислят другите  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 821
Ани, чу се  Wink...не се тревожи, проявяваме разбиране.

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейте момичета Hug

Благодаря на всички Ви за поздравите по случай именния ден на Алексчо Hug

Аз пък момичета много се възмущавам , че навсякъде са направили зони за паркиране , но ми се струва, че не са улучили правилните места newsm78. Вие забелязали ли сте, че не можете да преминете по улиците, трябва да излезеш на половината път, че да видиш идва ли кола или не. Не мога да ги разбера тия хора.............

Хайде за сега чао

# 57
  • Мнения: 377
Честит имен ден на всички носещи името Симеон!Много здраве , щастие и късмет!
Добро утро !Хайде съботното кафенце да е от мен!

# 58
  • Добрич
  • Мнения: 958
Да взема и аз да кажа, не че ме пита някой, но все пак  Confused

Ненормалното е че всъщност мъжът работи от януари месец, а е трябвало да подадат март месец документи, и той отива да пита, като обяснява че сега е почнал работа и такива са им доходите, а те са им казали, да няма нужда да си подавате документите няма да ви одобрят за детски. При което аз направо щях да ги убия. Кажете сега права ли съм. Нали доходите са за една година назад. Следователно той има два работни месеца и 10 не работни за тази година дето му я искат. С дохода на жената който е 280 лв примерно си влизат в границата за детски. Немога да разбера как така са ги отрязали директно, и кво толкова им се свидят едни 18 лв все едно ги дават от собствения си джоб! Те че не са много ясно, аза защо ще те правят на луд незнам,  като не знаеш нещо! Нали за това са ги сложили там социалните работници да обясняват!

Мила ми, арчелке! Първо - винаги повтарям да не /говоря по принцип/ проявявате сляпо доверие на работещите в тези институции. Защото ... много доказателства има вече. Тези въпросни твои познати защо са повярвали на едни празни думи на служителка, която няма оправдание за незнанието си. Питам се как просто така ще му кажат "Неможе" и той - съгласен. Без нищо друго! Без второ мнение, без консулт със специалист. Или си мисли, че щом тя е там е прозвище "ЕКСПЕРТ"? Аз не оправдавам хора, които не си търсят правата.
Второ - отказ, какъвто и да е той се дава писмено. Защо не му го е написала и да си сложи отдолу името и печата? Защото не й стиска и защото е остане без работа. И кой е виновен отново в случая - НИЕ! Няма какво да търсим вината в друг. Ако той й беше казал: Я напиши отказа си официално и си сложи подписа..., да видим какво щеше да стане. Сега върви доказвай, че си ходил да си подаваш документите и някоя служителка ти е отказала.
Да, сложени са там, да обясняват, но има едно нещо, което се нарича компетентност. А тя се придобива с опит и много четене. Още нещо - никой няма интерес оттова дали ти ще вземеш или не помощи. Боли го ... Обаче, ако имат контрол в наше лице - няма да е така.

но имам една приятелка която януари роди и няма стаж.Което значи,че не е била осигурявана и нали за неосигурените майчинството  се дава 1 година по 180лв,а тя получава само 100 и като ходила да провери защо само дето не скочили да я набият.Развикали са и са се и и казали,че толкова получава и това е никакви други обяснения защо.
За неосигурените, наистина помощта е в размер на 100 лв. до навършване на 1 годинка на детето. За справка: Закон за семейните помощи за деца - чл. 8.
А на въпросните служители никой не им дава право да викат, а камо ли да бият. Жената е търсила правата си и е нормално да не знае, в противен случай не е щяла да ходи до там.

По въпроса за детската кухня - дайте да се организираме да се помъчим да направим нещо, че вече до гуша ми дойде с всичко - през лятото, все едно влизаш в сауна, ужасен задух - всеки път се чудя дали ще оживея да изляза; през зимата ми казаха, че нямали отопление; навън се чудиш дали и този ден ще успееш да се промушиш през магистралата, да вземеш храната на детето си, която пък е разпределена НЕпоравно. Укоряваме мъжете, че не се съобаряват с майките и децата по тази, т.нар. улица. А жените, които шофират и ги мързи да слязат от возилата? Същите тези жени са като нас и ако са пешеходки сигурно и те роптаят. Но като се качат на колите - кой като нас, вижте ни от движението "Да влезем с колите в кухнята"!

# 59
  • Мнения: 2 821
Повечето неща kemi, за които си писала в последната част касаят съобразителността на хората, т.е. липсата на такава. А срешу това няма как да се протестира. Въпрос на манталитет.

Общи условия

Активация на акаунт