за съдържанието на едно пюре на Ганчев

  • 3 088
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 263
Купувам пюрета на Ганчев, като винаги гледам да пише "Не съдържа глутен".  Днес отворих едно - картофи и капия. На етикета пишеше "Не съдържа глутен и мляко!" , но в "състав" прочетох:
картофи, моркови, капия, сухо мляко, краве масло, овесени ядки, захар, модифицирано нишесте, витамин С /Е300/, вода.
До колкото знам овесените ядки са сред глутенсъдържащите храни? Как става тая работа - хем без глутен, хем с овесени ядки?
 Rolling Eyes

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Овесът е с ниско съдържание на глутен. Не е сигурно обаче дали и ниското съдържание няма да навреди, затова от съображения за сигурност се избягва - в нормалните страни това Wink

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да бе....и хем не съдържа мляко, хем в състава пише сухо мляко... Rolling Eyes  Shocked

# 3
  • Мнения: 1 263
Цитат на: boo
Овесът е с ниско съдържание на глутен.

как така ниско Shocked   или го има или не - пише "не съдържа глутен", а не "може би има мааалко глутен" Imp

Цитат на: Erica
Да бе....и хем не съдържа мляко, хем в състава пише сухо мляко...  Rolling Eyes Shocked

 doh  е това въобще не го видях
вече се примирих с факта, че навсякъде блъскат мляко ... добре, че нямаме алергии  Tired

# 4
  • Мнения: 6 243
А на готовите кисели на "Биосет" пише - за деца над 3 месеца. И още - с овесено брашно. Който чел - чел!

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хм, вие сте вече големички, какво те притеснява глутена?
А иначе наистина е гадно, аз съм го забелязала и при зеленчуковите  пюрета на "Ам-ам", пише за над 4мес., а в състава брашно  Shocked . Но поне на етикета с по-големи букви си пишеше, че съдържа глутен и все пак...

# 6
  • Мнения: 5 713
Аз затова не купувам таквиз работи. Максимално домашно приготвено. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 6 522
Ей днес се борихме с едно такова на Ганчев (картоф +капия) - е няма да повторя - вервайте ми - такъв стерео рев беше, че още ми настръхват космите по врата !

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Овесените ядки не съдържат глутен поне според педиатърката и една детска невроложка. Мартин беше на месец когато се запече и съм му правила млякото с отвара от овесени ядко може би месец и повече. Съветвах се с кой ли не по въпроса и всички отговори бяха или твърдо не съдържат глутен или може би съдържат глутен. Не се намери никой достатъчно квалифициран който да ми каже твърдо "съдържат глутен" така че аз давах смело и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 3 153
Цитат на: verri_77
Аз затова не купувам таквиз работи. Максимално домашно приготвено. Wink

Именно:)

# 10
  • Мнения: 1 263
Цитат на: PetiaK
Хм, вие сте вече големички, какво те притеснява глутена?

Ами притеснява ме Embarassed Нямам намерение да давам глутен поне до година. Нещо не мога да приема твърдението "след 6м -може".

Цитат на: makrust
Овесените ядки не съдържат глутен поне според педиатърката и една детска невроложка.

 Thinking Информацията ми е предимно от форума.
В нета има много противоречиви мнения:
"Белтъчните вещества на овеса не образуват глутен, което е важно при болни с ензимни нарушения, с непоносимост към глутен."

но също и:

".....безглутенова диета .....
РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ:
Плодове и плодови сокове, царевица, царевично брашно и продукти от царевично брашно, ориз и продукти от ориз, соя и продукти от соя, саго, тапиока, картофи, пшенично брашно без глутен. Месо, птици, риба ... Зеленчуци - всички видове...... Яйца, сирене, кашкавал - всички видове кисело мляко. .....
ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ:
Всички видове хляб и хлебни произведения, приготвени от пшеница, ръж, ечемик и овес, както и всички продукти, към които има добавка от изброените зърнени храни....
."
 ooooh!

# 11
  • Мнения: 18 542
Ганчев Sick
Не струват!

# 12
  • Мнения: 1 263
Цитат на: cheta
Ганчев Sick
Не струват!

Сигурно е така. Други идеи?

# 13
  • София
  • Мнения: 6 522
Хипп, гербер, сънвал, семпер, ам-ам ( моите ги кльопат тях), хаме (ама са само плодови  Sad )

# 14
  • Мнения: X
Абе да ти кажа в Ганчев си има от всичко Embarassed  Аз, обаче ги давам - нямам проблем, Ния си умира за тях...но си имат и глутен и сухо мляко....

Общи условия

Активация на акаунт