Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 214 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Paris

Ситуацията е следната: Запушени тръби на мръсна канализация, вследствие на което се пълни шахтата пред входа на блока. Позодираме, че това е причинено от прорасналите корени на липите, които много добре растат.
Питането ми е -това проблем на ВиК ли е или на живущите във входа, чийто шахта се пълни. И въобще как да процедираме, понеже е някаква лудница от компетентни бабки, които само говорят, а не вършат никаква работа.
Цитирай

София

Ами проблема е ваш, щото на вас ви мирише. Викнете си фирма за отпушване на каналите и те ще ви кажат след почистването, откъде е проблема.
Ако са корените на дървото, не знам как да процедирате. Принципно се подава молба до общината, когато се налага да се отсече дърво, но корени...???
Цитирай

Paris

Мирише, ама мирише, и то посред лято! Май ще се сменят тръби. Благодаря Ками!
Цитирай
При нас се беше наводнило мазето от препълнена шахта след поройни дъждове. Отидохме в център на Софийска вода. В следващите 1 или 2 дена дойдоха и отпушиха каквото трябва. Така че - действайте.
Цитирай

Paris

ludobile, а заплатихте ли за услугата или от софийска вода си поемат разходите? На нас ни взимат всеки път по 96 лв за отпушване на каналите.
Цитирай
Не сме плащали. При нас отвън дойде водата в мазетата. Плюс това тези шахти са на улицата. Сега се сещам, че скоро и от другата страна на улицата видях да отпушват шахта /улична шахта/. Имаме бдителни пенсионери, които са се обадили. Канализационната мрежа се поддържа от Софийска вода. При нас беше пропаднала и самата решетка /намира се на завой,/ от минаване на коли. Те си я оправиха и помолиха да сигнализираме в общината да поправят пък те бордюра на тротоара при завоя /той липсваше, бордюрът/, за да не  минават  колите отгоре. Даже и тези от общината дойдоха и го направиха. Да се чудиш къде живееш.
Цитирай

Paris

Днес говорих с някакъв от ВиК, който ми каза, че този проблем си е наш проблем. Т.е ние трябва сами да сменим тръбите, които са около 18м. На мен това ми се вижда невъзможно, при положение, че ще са нужни машини и техника, които ние няма как да наемем.
Моля за съвет как да действаме от тук нататък? Към кого да се обърна?
Цитирай

Варна

Shocked 18 метра тръби, ама .. наистина ще трябва и земекопател, щом за навън става въпрос.. Потърсете по-висшестоящ от господинът, с който си разговаряла, защото да не стане въпросът обществено достояние. Всички живущи да се изреждат на всевъзможни телефони из Софийската вода, докато намерите компетентно разрешение на проблема. Или по-точно отстраняване в кратък срок на повредата. Предлагам, домоуправителят да се обади и ако не бъде удовлетворена молбата му, да вметне, че има телевизионни предавания, които живо ще се развълнуват кой не си е свършил работата... И т.н.. Обикновено върши работа..

Пожелавам скоро да свършат тия миризми!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.