Нашите " специални" деца с ДЦП.

  • 62 971
  • 461
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 333
Аз се чувствам страшно виновна пред вас  Embarassed
НИе имаме такава количка и я взехме точно от такава фирма, представителство или както там се нарича за помощни техническа средства за хора с увреждания. Вече 4 месеца я имаме, но не я ползваме понеже нямаме възможност да я смъкваме по стълбите. Иначе е страшно хубава и удобна и най-важното полезна за детето ни.
Има представителсто във София - на всички ще дам утре координатите. В другите теми съм писала подробно за тази количка и как я взехме и какво попълвахме. Съжалявам че не съм се сетила и тук да пиша, просто мислех че всикчи знаете че я имаме.

стъпките са следните:
1. Взема се направление от личен лекар за неврологична лекарска комисия с цел издаване на протокол.
2.НОси се това направление на лекарска неврологична комисия с всички документи на детето-акт за раждане, епикризи, излседвания... знаете всичко с еноси , а те ще си вземат каквото точно им трябва.
3.Изчаква се да се изкаже комисията какво отпуска на детенцето.
4.С всички протоколи които са ви издали (на нас ни дадоха 3 -за инвалидна количка, за проходилка и антидекубитален дюшек) се отива в канцеларията на болницата да се заверят
5.подават се в социалните. Изчаква се решението им от 20 дни.
6.Заповедите се носят във фирмата за колички и си я получавате.
Тънкостта която ние направихме след уговорка с шефа на фирмата- дадохме 3 заповеди а взехме само количка. Защото тя си е много скъпа и пак доплатихме около 350лв.
И има още приспособления които не сме купили... скъпи са си и нямахем тогава възможност. НО постепенно ще си ги набавим.
Мария си стои в нея като на трон. Много правилна стойка заема и това е най-важното. Има дори плот който може да се сложи и да служи като масичка за детенцето - да се храни на него, да рисува, да реди нещо. НО засега не мислим да го вземаме , а след време ако почне да си ползва поне малко ръцете.
Все нямам време да я снимам в количката. Но ще го направя и ще ви покажа снимките.
Нашият модел е малко по-стар, но пък е марков. Историята е интересна- била е поръчана за едно детенце, но докато я достаят то е пораснало и вече не му е вършела работа. Стояла е 3 години в склада без да се използва и ние отиваме и я виждаме и веднага мъжа ми я хареса и каза тя ще бъде, понеже видяхме абсолютно същата в Германия на едно детенце. Оглеждахме я там подробно и си помечтахме з атакава. Намерихме магазин там за втора употреба на такива колички и я имаше, но цената беше 1600Еур. А тук я взехме за 1450лв същата. Нали ви казвам по-стар модел е , но е просто желязна.
Тези които сега са на пазара са чешки и са по модел на оригиналната немска.
Мария отново ревна и не мога да пиша повече.....
До утре ... ако имате въпроси относно документацията за пред социалните и всичко др ще о6тговарям и ще помагам.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 333
само да добавя че преди това никой социален не ми обесни че имаме право на количка и каквот о и да е било, научих го тук във форума, търсих, четох , звънях по фирми и накрая намерих представителя на тази фирма пак във нашият форум Simple Smile
Страхотен млад човек! Много отговорен и отзивчив. Ще ви свържа с него - казва се Тони Танев.
Изчезвам....

# 152
  • Мнения: 888
Здравейте Hug
Аз в Русе не съм виждала такива колички Cry; има инвалидни колички- тези за възрастни хора, но за деца Thinking...nandy, може ли да намерим в кои други градове имат представителство и дали аз примерно като съм от Русе имам право да закупя от друг град. Слабо вероятно newsm78, като знам Социалните колко са отзивчиви навсякъде #Crazy
Отдавна се каня да ви попитам къде /ако/ сте водили децата на санаториум и доволни ли сте от рехабилитацията, коята се предлага там>>>?Миналата година водих Теа в Банкя, но ми се ще да чуя отзиви за други места...Благодаря ви предварително

# 153
  • Мнения: 1 037
ivi, можеш и ти да си вземеш такава количка, дори и да няма в Русе, ще ти поръчат и доставят, просто трябва да намериш магазините за помощтни средства и да обесниш какво искаш.
За рехабилитацията мисля , че Think, беше доволна от Тузлата.
Аз съм лежала по болници с майки, които бяха много доволни от Момин проход, но предполагам някоя майка с преки наблюдения, ще се включи да сподели.
Помните ли, че ви бях писала, че сестра ми ще ме урежда със standер, обадила се в офиса им в Лондон и от там са обеснили, че няма смисъл да се купува там, да се превозва и т.н, оказва се че в София има представителство и те доставят всякакви помощни средства, казва се
"BMB" rehabilitation revices- мениджър Маргарита Стефанова, някой знае ли нещо за това, аз имам телефоните им , но сестра ми иска тя да говори с тях.

# 154
  • Мнения: 44
благодаря ви ajeliya и djuliana_05 за топлото посрещане.   bouquet мога само да кажа, че и аз преди месец се сдобих с такава количка за малкия - и първо взех направление от личен лекар за невролог, от там в болницата за протокол за изписване на количка и проходилка в моя случай,  в социалните и след издаване на заповедта -  в софия. отпускат за инв.количка внос от европейския съюз 486 лв, за проходилка мисля, че беше 72 лева. фирмата в софия, която намерих си ги приспада и доплащаш разликата. . Открих след дълго ровене две фирми в България, които предлагат колички - тип бебешка за деца с дцп,защото при този вид  колички - има надстройка за главата, ако детенце не може да държи главата, и между краката има едно блокче, което не позволява да се "изсулва" дупенцето надолу-ние вече месец сме с нея и настина се "родихме". то има доста приспособления към нея, които се заплащат допълнително, сигурно и  nandy се е свързала с тях, но трябва да ви кажа, че са скъпички-но какво ли не правим за нашите слънца - не могат да стоят все в къщи я.ако някой се интересува мога да дам веднага координати.

# 155
  • Мнения: 1 037
Давай, ги миличка, мисля, че ще са полезни за всички.
Благодаря, че сподели  bouquet

# 156
  • Мнения: 888
Тузлата май не работят вече  newsm78
 Ще отида да попитам при Социалните с помощните средства /инвалидните колички/ дали наистина могат да поръчат и детски такива... Thinking

# 157
  • София
  • Мнения: 1 333
Привет!

Ето координатите на фирмата от която ние купихме количката:

Изложбен Център "МОСТ"
Медицинско Оборудване
Инвалидни Помощни Средства
жк"Свобода" ул. "Народни Будители" между бл.10 и бл.37
тел.02/9360552 факс:02/9360713
моб.телефон:0897853364

г-н Тони Танев

Иви
, разбира се че може и от друг град да се дойде и да се купи количка, заповедите от соц. важат навсякъде.
Аз помогнах на едн амайка от Ловеч да си вземе такава. Дойде до фирмата, избра си количка и доста приспособления  и те й я доставиха до Автогарата в София. Сега си я ползват в Ловеч и е много доволна.

За тази фирма BMB съм чувала и преди , но така и не съм ходила до нея. Ако обаче изнамерим адреса ще отида лично до там и ще ви разкажа какво съм видяла, какво предлагат и дали стават нещата за нашите деца.

Сега си тръгвам от работа и няма да ме има два дни-отиваме си на Тетевен.
Ще ви пиша понеделник мили мои.
Нека децата ни бъдат Здрави, а ние Спокойни и повече да се Усмихваме  Praynig


Момичета, звъннах им и ми казаха дори че имат страница... от скоро ...
ето й адреса                www.vvcompany.com

Може да се организират така нещата, че да да се чувате с управителя по телефона, да изпратите заповедите по пощата и те да ви изпратят количката до града от който са. гъвкави са и са страшно хубав екип.

В момента имат само една малка количка , но след 2-3 седмици очакват отново стока.
Хайде бегам, че укаснях  Grinning

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 14:21 от nandy

# 158
  • Мнения: 154
за фирмата ВМВ - даже говорих с тях, има ги и в нета. ако можете да ползвате чрез социалните някакви финансови облекчения ще е добре, защото шведската им стена за детска градина 200 на 90 см.струваше над 400 лв., а същата шведска стена на "УЧИТЕХ" Ямбол струва 132 лв. и с безплатна доставка. това е.ама нас не ни устройва, щото още са ни малки ръчичките и дядо ще ни прави стена в крайна сметка.

# 159
  • Мнения: 888
Благодаря ти nandy Hug
Да си починете на Тетевен и да се заредите с много положителни емоции Heart Eyes Гушни принцесата! Flutter

# 160
  • Мнения: 44
значи става дума за същата фирма, за която говори и nandy-  bouquet и ние оттам си я закупихме.мога само да допълня, че Тони Танев е публикувал тук във форума на мамите и адрес, откъдето можете да разгледате и количките какво представляват, дайте на търсачка-изложбен център и мост и ще го откриете. иначе аз намерих и още една фирма -vip + /вип плюс/ където количките са немската фирма - ото бок, но са с цена 2500 лева ! успех на всички.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 333

Момичета, звъннах им и ми казаха дори че имат страница... от скоро ...
ето й адреса                www.vvcompany.com

Може да се организират така нещата, че да да се чувате с управителя по телефона, да изпратите заповедите по пощата и те да ви изпратят количката до града от който са. гъвкави са и са страшно хубав екип.

В момента имат само една малка количка , но след 2-3 седмици очакват отново стока.
Хайде бегам, че укаснях 

# 162
  • София
  • Мнения: 1 333
нашата количка именно е на Otto Bock, но нали ви казах че е с 3-4 години по-стар модел, просто беше залежала във фурмата Simple Smile но ние толкова си я харесваме и на Мария й е удобна ... точно като на трон е в нея Simple Smile

# 163
  • Мнения: 44
и аз съм възхитена от екипа, който работи там. искам само да дам като съвет, ако разбира се позволите -  Embarassed - и ние сме от провинцията и знам колко е трудно всичко или почти всичко, което ни трябва да е в софия, но е най-добре да отидете на място, да разгледате, защото фирмата предлага много колички и като модели и като размери и така по снимка или видяна в интернет едва ли ще можете да прецените. освен това има аксесоари към нея, които също на място може да прецените дали и от кои ще са ви нужни.аз лично имам ходене другата седмица и мога евентуално да ви ориентирам дали са получили стока.

# 164
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравейте момичета,
аз напоследак нямам никакво време и да си призная дори не бях влизала да чета в тази тема. Както повечето знаете моя син не е с ДЦП,но проблема с количките и рехабилитацията живо ме интересува. Мога да ви кажа,че детски колички у нас се внасят само по поръчка. Процедурата е малко тромава и се чака около2м. Когато децата минават на ТЕЛК трябва да поискате да изпишат количка в него и всичко което ви е нужно така си спестявате след това разкарването на нова комисия,заверки и всичко останало. Когато количката е изписана с комисия след изтичане на срока и трябва отново комисия за да се отпусне нова. Със старите протоколи от ЛКК неможе. И още нещо. Не би трябвало да доплащате за тези колички. Колкото и да струват държавата поема цялата сума без значение какво е написано на протокола от социалните. Това се урежда между социалните и фирмата. Затова е добре да се доверявате на фирми които имат разрешително за това,защото има и такива които внасят всичко , а имат право само за определени неща.

Тузлата май не работят вече  newsm78
 Ще отида да попитам при Социалните с помощните средства /инвалидните колички/ дали наистина могат да поръчат и детски такива... Thinking

Тузлата работи със сигурност аз заминавам след няколко дни.
Социалните немогат да ти отговорят на този въпрос. Със  сигурност може да поръчаш.

И още нещо. омалелите колички се заменят с нови от там където са вземени. Когато им е изтекъл срока се подменят без да се връща старата. Всяка година им се полагат гуми,а лагери и основен ремонт един път за периода. Детските са на 3г. а за възрастни на 6г. Същия е срока и на стола за баня,а на антидекубиталния дюшек 4г.
Да допълня само социалните издават разрешително за гуми,лагери и основен ремонт. Трябва много да настоявата иначе се правят на разсеяни.
Когато поръчате колички искайте с бандажни гуми. Те не се пукат и се износват по трудно.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 17:50 от мамаРаче

Общи условия

Активация на акаунт