Обица на пъпа

  • 138 433
  • 515
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 246
Бях си обещала, че след като родя и отслабна ще си сложа обеца на пъпа  Та сега съм решила да го направя,но ме е страх  Rolling Eyes Някой има ли такава и би ли ми казал дали болеше слагането,има ли вероятност да "изплюе" обицата и от какво се получава,с какво мазахте пъпа след пробиването,може ли да стане инфекция?И едно въпросче към мамите от Варна  Arrow   къде да си пробия пъпа,дайде идея  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 315
Ами боли си като се слага, но зависи и от човека, който прави процедурата. Слага се точно на определено място така че да не я изхвърли организма (както стана при мен). След пробиването слагах спирт и топоцин - както при пробиване на уши.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
2 пъти съм си дупчила пъпа и двата пъти организма не я прие..,Не си спомням вече с какво съм се мазала

# 3
  • София
  • Мнения: 118
Аз имам пиърсинг на пъпа.От опит ти казвам че не боли чак толкова може би повече първия ден - усеща се леко придърпване; не си спомням да съм полагала кой знае какви специални грижи, освен че една седмица ходих с медицинска обица(след това си слагаш каквато поискаш), май не трябваше да се мокри, ако има някакво леко възпаление или подуване се маже с "Гентамицин".Незнам защо така се е получило при момичетата, може би има значение и материала на обицата

# 4
  • София
  • Мнения: 2 845
1.има значение кой тие слага защото трябва да се сложи на точното място
2. има значение от какъв материял е обицата която се слага
3. полагат се грижи като за всеки пиърсинг отначало
4. на пъпа е по малко болезнено от на други места
5. винаги има вероятност организма да не понася чуждо тяло

това за сега от мен ако ти трябва нещо друго като инфо питай Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 755
Цитат на: THERION
1.има значение кой тие слага защото трябва да се сложи на точното място
2. има значение от какъв материял е обицата която се слага
3. полагат се грижи като за всеки пиърсинг отначало
4. на пъпа е по малко болезнено от на други места
5. винаги има вероятност организма да не понася чуждо тяло
това за сега от мен ако ти трябва нещо друго като инфо питай Heart Eyes

Към гореизложеното мога да добавя само следното :
Внимавай в какво студио си правиш пиърсинга, защото в някои студиа не спазват необходимата хигиена. Нямат и автоклав за стерилизация на инструментите. Това може на някой до му прозвучи смешно, но случаите на хепатит В и С доста зачестиха.

# 6
  • Мнения: 5 246
Мисля да си купя златна обица,тъй като нося злато или е хубаво да съм с медицинска като за начало  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: Radina
Мисля да си купя златна обица,тъй като нося злато или е хубаво да съм с медицинска като за начало  Thinking
 nikakvo zlato otna4alo
posle ako iska6 i teneke si sloji Wink

# 8
  • Мнения: 3 200
Много ми харесва идеята, ама съм голяма бъзла, никога няма да се подложа на тази манипулация

# 9
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: evpraksia
Много ми харесва идеята, ама съм голяма бъзла, никога няма да се подложа на тази манипулация


i az sam bazla  Embarassed  Embarassed  Embarassed  ama ei ma na i s pirsing i s tatoo #Milti

# 10
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Наистина не боли чак толкова  ,но и при мен бързо падно т.е. тялото ми я изхвърли  за месец ,два и неможах да и се порадвам дълго  Rolling Eyes .А иначи слага се с нещо като игла ,после се маже с Топоцин .
Мисля че не може да се слага злато , тези обеци ( за пъпа ) са специални и леко извити .

# 11
  • Мнения: 5 246
Абе то и аз съм си страхлива и не търпя на болка  Embarassed но още преди да забременея се канех да си сложа обица и все нещо ме разубеждаваше  Whistling Ама сега принципно съм се 'навила' само остава да намеря къде да ми го пробият,а една приятелка ще ми даде нейната обица(медицинска)  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 307
Аз имам обеца на пъпа и по време на бременност само я махнах ...сега пак съм с нея. Ще  ти пробият пъпа с медицинска обеца и е добре по принцип да походиш с нея докато зарастне мястото. Не боли толкова....и да те боли ...един път ще е  нали, като си раждала те е боляло пове4е при всеки слу4аи, така 4е от болка има ли смисъл да те е страх?!?Simple Smile
Иди  в студио където правят пиърсинг да ти пробият пъпа....аз знам едно до Давидофф на "Севастопол" във Варна ...то е студио за татуировки (там си направих моята татоо), но знам 4е и обеци спагат така 4е....Също там ще ти кажат как да я поддържаш докато зарастне.

# 13
  • Мнения: 6 320
Не се притеснявай - не боли... т.е. боли, но малко и за кратко.
Пробиването става бързо.
Много внимавай обаче къде и как ще ти пробият пъпчето.
Задължително е да е със стерилни инструменти.
Има специален комплект за пробиване на пъпчета, който е запечатан в опаковка като спринцовките.
Задължително трябва да отворят опаковката пред теб - да видиш с очите си, че комплектът е нов и стерилен.
Този, който ти пробива пъпа трябва да е с ръкавици, а обецата се слага за малко в спирт преди да ти я поставят.
За съжаление в много студия имат доста занижен контрол на хигиената, което може и да бъде опасно.

За съжаление има случаи организмът ти да "изхвърли" обецата, но това се случва много рядко. В останалите случаи става въпрос за некадърно пробиване (много плитко или с много малко разстояние между двете дупки), неправилно третиране или неподходяща обеца.

След като ти пробият пъпчето и сложат обецата около седмица е нужно да третираш мястото с кислородна вода 2-3 пъти дневно като развърташ обецата и я местиш нагоре-надолу.
Първите дни е добре да пръскаш мястото със спрей Oxycort.
Той съдържа антибиотик и кортизон и действа страхотно.
Не ползвай антибиотични кремове - мазни са и "запечатват" пробитото място, не му дават да диша достатъчно и не са подходящи. По-добрият вариант е антибиотичен спрей.

Много е важно и каква ще ти е обецата.
НИКОГА не слагай сребърна, златна или платинена обеца - сложи си или от медицинска стомана, или титаниева.

Особено в самото начало избягвай тежките обеци.
Сложи нещо по-леко като за начало докато зарастне добре пробитото.
Като се успокои мястото можеш да си ги сменяш колкото и когато поискаш, но пак избягвай обеци от сребро, злато и платина.
В началото аз имах проблем, тъй като си бях сложила доста тежка обеца, а кожата ми е прекалено тънка. Обецата дърпаше надолу и горната дупка непрекъснато се разраняваше.
Смених обецата и проблемите изчезнаха.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: Mamma
В началото аз имах проблем, тъй като си бях сложила доста тежка обеца, а кожата ми е прекалено тънка. Обецата дърпаше надолу и горната дупка непрекъснато се разраняваше. Смених обецата и проблемите изчезнаха.


дам това също е доста важно!!!

Общи условия

Активация на акаунт