Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 авг. 2007, 14:17 ч.

Мами в Норвегия - 5

• 15 897
  • 316
  •   1
Отговори
Ех, ама бързо изписваме 16 страници Simple Smile

Палачинке, чакам мнението на гуру-то Simple Smile
С допълнителната РАМ излиза 2060 лева.
Гледах на Тошибския сайт в Норге, но не видях същия модел Sad

# 1
Палачинке, ново 20 Simple Smile
Намерих един модел на Делл, малко по-скъпичък с около 300 лева, но с повече харддиск, повече рам и по-голям екран.

Intel® Core™ 2 Duo T7300-prosessor (2,0 GHz, 800 MHz, 4 MB L2-buffer)
Ekte Windows Vista® Home Premium - norsk
Jet Black-farge med matt finish uten web-kamera
17,0-tommers widescreen WXGA+ (1440 x 900) TFT-skjerm
2048 MB 667 MHz Dual Channel DDR2 SDRAM [2 x 1024]
250 GB (5400 rpm) SATA-harddisk
nVidia® GeForce™ Go 8600M GT med 256 MB DDR2 dedikert grafikkminne
Fast, innebygd 8X DVD+/-RW-stasjon inkludert programvare
6-cellers primært litiumionbatteri (56 W/t)
Tilbehør
Intel® Pro Wireless 3945 802.11a/b/g Mini-Card - Europa
Microsoft® Works 8.5 - norsk
Tjenester og Programvare
1 års grunnleggende garanti - hente og retur
Ingen Accidental Damage Support
Ingen sikkerhetsprogram/antivirusbeskyttelse - norsk
Inkluderer også
1720 Hi-Performance N0817207
Bestilling av Inspiron - Norge
Norsk dokumentasjon og europeisk strømledning
Ressurs-DVD (feilsøkingsprogrammer og drivere)
90 W AC-adapter:
56.6k V.92-kompatibelt modem og adapter
Innebygd tastatur - norsk (QWERTY)
1 års grunnleggende garanti - hente og retur
Rabatt 1600 inkl. MVA
Dells Internett-bestilling.
Ingen bæreveske

Това е новото ... чудя се дали си заслужава 10,750 крони.
Питай гуру-то, ако обичаш Simple Smile

# 2
OK, е сега му пуснал емайл.

това 10 750 НОК + МVA ли е?

# 3
Inkl. mva, miljøgebyr og frakt

Определено изглежда по-добре, де ... само трябва да видя дали имам 300 лева повече Simple Smile

# 4
Еми според Рогер и 2та си струват парите... каза и, 4е може Юстейн да ти вземе като студент по-евтино с около 10-20%.
Ина4е каза, 4е тоя от БГ е изгоден за тука6ните цени ама пък като 6те го ползва6 тук е гот да има6 гаранция от тук... 6тото тия в БГ къде 6те ги търси6 ако стане не6то. А каза, 4е такъв по4ти съ6тия като тези които си харесала за 10750НОК е взел на племенницата си за 7500НОК със студенското намаление (той работи в колеж и съ6то може да ползва). Според мего е най добре да проу4и6 какво може6 да вземе6 така.
6те ти дам линк после...

# 5
Ами Тошибата, дето ти показах първия път, е цената в България.
Не е лош наистина, но този втория Делл - това е норвежката цена 10750 НОК, а в България същият е 3500 лева!
Та се разбрахме с моето момче да ми го вземе той като е по-евтино, а аз ще му дам парите като се видим.
То това е една промоция, която май изтича утре  newsm78
Та дано се вместим с поръчката.
А гаранцията е международна и на двата компютъра и моето момче беше питало в сервизите им и са му казали, че няма проблем с гаранцията, дори да е купен в България.
Все пак сме в Европа вече Simple Smile
Сега дилемата беше цвета - син или розов.
Засега син Simple Smile
Но и розовото ме изкушава.
Мерси, палачинке Simple Smile Мерси и на Рогер Simple Smile

# 6
Славс....защо бе душата ще си купуваш лаптоп от БГ след като ще идваш  да живееш тук.... newsm78 И моя мъж това ти се чуди... Rolling Eyes
А ми Рогер на Палачинка/ааааххх,  винаги като ти изписвам ника..огладнявам... Heart Eyes/ е прав.
Да си купиш от тук та да можеш да си ползваш гаранцията...  Wink Освен това ту в тази държава  изпадат доста намаления .Моя мъж каза че този вид техника е много по-скъпа в БГ отколкото тук. Тук ще си намериш много яки модели...не забравяй че идваш в много компютъризирана държава...  Mr. Green Ся за цветовете в розовки или синички.....тук не съм виждала... Rolling Eyes Но ти си знаеш де... Hug

# 7
Ето ти два много хубави нетбутик сайата, които моя мъж много уважава и препоръчва.... Heart Eyes

http://www.komplet.no/k/k.aspx       ....../отиваш на РС Bæarbar/

http://www.psdata.no/

Рразгледай ги... newsm78

# 8
Благодаря, момичета, но преди 5 минути си купих компютър Simple Smile
Палачинке, този компютър на Делл, с описанието на норвежки.
Избрахме го в синичко.
11770 НОК излезе с екстрите.
Според моето момче си е много изгодна цена за такъв компютър.
Понеже е на промоция в момента.
Доставката му е около 6 седмици поради големия интерес, тоест ще дойде точно преди да се преместя.
Много се чудих - розов или син.
Розовото едно такова хубаво, ама синьото по ми отива  Sunglasses

Иначе идеята на ПС от България е, че тук уж са по-евтини ... ама се оказа, че тук са ужасно по-скъпи.
Но поне хванахме промоцията, иначе е към 15000 НОК без намалението.

А клавиатурата и Уиндоуса са на норвежки! ooooh!

# 9
Славс, последно се обърках - Делла за 10 750НОК от Норге го купува6 и е в промоция, така ли?

Макар 4е, дето казва Роза, така е  - според мен промоции и разпродажби само да иска6, но ти си знае6.
А и студенското намаление на Юстейн не се губи ако ре6и6 друго. Всеки студент в Норге има право да си купува евтино лап. Само не знам дали има ограни4ение на бройката и ако и той иска да си вземе или си е взел ве4е... не знам.
Но така или ина4е Рогер смята 4е този Делл, Инспириум 1720 за 10750НОК вкл. ДДС е супер цена.

# 10
Е само се хабих да пи6а:)
Е то4но де, аз за това реагирах одеве като каза, 4е ти искат 2000 лв. за оня. Скъпо ми се видя...

# 11
Леле кога успя да го купиш брееееей.....  Joy  Много си бърза....  Mr. Green  Айде Славс, да ти е честито новото лаптопче....и с мерак да си го ползваш  Heart Eyes
А това че  клавиатурката и Уиндоуса са на норвежки е голям  плюс...така по-бързо ще запердашиш на норск Wink .
То на всичките  мацки  дето живеем тук,май  клавиатурките са ни  норск....предполагам.. newsm78 Така че  е добре че клавиатурата е на норск... че буквички като Ø,Æ, Å ....доста често се ползват когато ще пишеш søknader..... Wink..... Sunglasses

# 12
Да, søknadите са важни ама аз мисля, 4е с тая прсихология няма да има6 грам проблем. 4ух преди време, 4е листата на 4ака6ти в Хаугесънд 2 години... смятай. newsm53

# 13
 newsm10

Мда, палачинке, точно този Делл 1720 за 10750 НОК взехме, но добавихме някои неща и стана 11770 НОК крайна цена.
И е в промоция до утре, да.
Което е наистина доста добро и се радвам, че и твойто мъж го харесва.
Иначе моето съкровище вече си е купил лаптоп с намаление, сега ми се стори че не ползваше намаление.
Той го плати, а аз ще му дам паричките като се видим Simple Smile
Добре, че не се подлъгах да си взема Тошибата (не че е лоша, ама има и по-добри!).

Същото Делл животно в България ми го продават за 3300 лева.
Смятайте разликата newsm09

Розе, цял ден го бистрим тоя компютър и накрая се прежалих - вече няма какво да му мисля големия как ще го местя, ще го оставя на брат ми, ако го иска.
Аз ще си взема само харддиска.

# 14
Радвам се 4е си доволна, ма и не го мисли толкоз, сега като по4не6 работа 6те ги изкарва6 тез пари за няколко дена...
абе твоя Юстейн за инженер ли у4и?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт