Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте мами!От 10 дни започнах да захранвам със зел. пюрета и малката постепенно намали акането,а последните 2 дни само по някое твърдо топченце:)Какво да и дам за разхлабване,казаха ми за пюре от сини сливи,но аз още не съм и ги въвела като плод.Посъветвайте ме какво ще е най-подходящо за бебе на 5/пол месеца. Praynig

# 1
  • Живея- на пук на всичко:)
На NESTLE пюре от круша- най- добре оправя Peace.
Аз й правя сама пюре от две круши- много й хареса.

# 2
  • Германия
В началото докато стомахчето свикне е така... но трябва да даваш достатъчно течности вече като яде твърда храна. Вода или чай без захар след всяко хранене.  newsm03

# 3
  • София
и ние имахме такъв проблем, даже пуснах запитване. Това, което и помогна беше вода от овесени ядки, както водата от ориз запича, така от овес разхлабва.

# 4
  • София
Благодаря ви мами!!Добре е да пообогатиш знанията си!!Надявам се че сокчето също ще помага,защото бебка хич не обича да пие вода,даже от скоро започнах ябълковото сокче точно поради тази причина!!Все пак трябва да приема и други течности освен кърма smile3503

# 5
  • Живея- на пук на всичко:)
Но, с риск да стана досадна, имай предвид, че ябълката жестоко запича- да живее крушата и динята (най- мощният диуретик).Късмет

# 6
Аз като дам пюре от морков на Хип и до 1/2 ч. резултатът е на лице. Не знам обаче дали действа така при всички бебета.

# 7
пюре от тиква също разхлабва

# 8
  • Sofia
Ябълката наистина ли  запича?   

# 9
  • Sofia
  И моя бебок има същия проблем.Захранен е сравнително отскоро.Последно време ако много рядко, веднъж 2 пъти седмично Sad
  Давам му и сини сливи и круша,гледам да включвам по-малко нишестени храни,като картофи или ориз,но........запека продължава!
  Ще следя тази тема.

# 10
Да, ябълката и моркова запичат. Затова не ми се иска да започна захранването с картоф и оризова каша, а да ги въведа по-нататък.
Разхлабващи плодове са слива, тиква, круша, диня.

# 11
  • София
След като започнах тази тема стомахчето на бебка започна лека полека да се регулира.Започнах да и правя зел.пюрета.Забелязах че докато и давах 10-12 дни от домашно приготвените нямахме проблем-къде гъсто,къде рядко,но го имаше.Два-три дни ядохме от готовите и вчера пак не ака.През ноща рев.Днес и дадох ябълка-круша и отпушихме.Направих и за няколко дни та да не се тормози детето,но не знам защо се получава така.Може би в готовите има сухо мляко,аз слагам АМ newsm78.Или пък видях че слагат  кр.масло,а аз слагам зехтин. newsm78Има и ориз,който запича,а аз още не слагам.
  какво е вашето мнение по въпроса?Добре е да ги приготвям аз,но не мога да и осигуря нужното разнообразие от зеленчуци и така или иначе ще трябва да яде готови.
  Може би на обед като давам запичащо следобед наистина ще трябва да давам разхлабващо плод.пюре!? Rolling Eyes

# 12
  • Sofia

След като започнах тази тема стомахчето на бебка започна лека полека да се регулира.Започнах да и правя зел.пюрета.Забелязах че докато и давах 10-12 дни от домашно приготвените нямахме проблем-къде гъсто,къде рядко,но го имаше....................................

Да ти кажа,досега на малкия не съм дала нито едно купешко пюре,въпреки това той има запек.Така че......

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт