Когато любовта си отиде или какво правим за живота си

  • 6 694
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
Ами когато е двустранно не знам кое и кога си отива, при мен привързаността става много по-голяма с времето, за страстта не мога нищо да кажа за сега, не ми е убягнала още.
Иначе мисля, че живота не трябва да се изчерпва само  с любовта, в смисъл мъжко-женските взаимоотношения, тя любовта има и по-различни измерения.

# 61
  • Мнения: 326
Хммм, любовта е като здравето - имаш ли я, не се замисляш защо е така. Peace

# 62
  • Мнения: 5 622
КОгато любовта си отиде, се чувствам празна. Особен вид празнота, която не може да бъде запълнена с нищо друго, освен с нова доза любов. Вълнуваща и изпълнена с трепети(тоест започва се с влюбване, което после евентуално преминава в любов)....За съжаление когато човек е трайно обвързан някои неща са невъзможни или трудно изпълними..

# 63
  • Мнения: 1 732
Понякога любовта ни напуска без ние да го позволим. И когато любовта си отива можеш да направиш чудеса от храброст и саможертви и пак да не успееш да я спреш.

Въпросът е дали тези жертви си струват. Има граница. И ако я преминеш и прекалиш - после ще те е яд на самата себе си.

Мои жертви? Огромни, заради любовта на живота ми.

Станах роб на чужди страхове. Лиших се от социален живот. Търпях дългомесечни отсъствия и чаках. От любов. Изгубих приятелите си. Промених се коренно. Преместих се в друга държава.  Останах с него дори след като знаех, че нямаме бъдеще.

Сега се мразя, задето го допуснах.

Здравословното отношение е "I love you, Richard. But I love me more."

Нищо повече не мога да добавя. Tired
Освен, че детето НИ в никакъв случай не компенсира дори и част от огромната ми болка.
Различно е, не подлежи на сравнения.

# 64
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Тази тема е ужасно депресираща и отказвам да разсъждавам по нея  Crossing Arms
Peace

# 65
Рони съжалявам че ще ти го кажа , но май си доста не обичаща това си го мисля , защото твойто изказване за тийн- историите е много глупаво. Любовта има ли възраст, можеш да обичаш, да се влюбиш и да заживееш нереален живот по всяко време. И не аз нямам нищо общо с другата  жена , която споменаваш

# 66
  • Мнения: 3 268
Наскоро гледах филм по Дискавъри май беше и там казаха,че влюбването,като състояние на духа,мислите и химията ако щеш,трае 2 месеца.После може да премине в обич,привързаност или равнодушие,но самото влюбване приключва след 2 месеца.Аз съм може би имам голям късмет,щом още обичам мъжа си,след 20 години брак.Не по начина от преди 15-20 години,но истински и дълбоко го обичам.През годините са ме привличали и други мъже,но той е оставал за мен единствения мъж,когото обичам.Дано да остареем заедно.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 958
Толкова години се стремях да покажа любовта си и да бъда всеотдайна, че в един момент се загубих. Търсех само чуждото щастие и загубих моето. След като родих се пренасочих към детето. Същата силна любов, но напълно пренасочена.
Колкото и гадно звучи сега търся любовта към себе си. Трябва да се заобичам отново, а това е много по-трудно отколкото да подтикнеш някой да те обича. Не мога да открия все още тази любов, но се стремя. Смятам, че някой ден ще съм щаслива, но това е доста далеч. В момента ми е трудно да съм щаслива с който и да е /дори с детето си  Cry /, а искам да обичам истински. Май трябва коренно да си променя живота. Трябва ми кардинална промяна, а ме е страх. Любовта може да си тръгне спокойно когато може да се измести от уважение, привързаност и спокойствие до един човек /или съвкупност от близки, които да ти дават всичко гореизброено/. Аз загубих любовта, но  и не получих всичко, което може да я замести. Айде разплаках се и отивам към тоалетната, за да не ме гледат колегите.
Лек ден!

# 68
  • Мнения: 3
 ooooh!Когато любовта си отиде ,връщане назад няма!Чудесата,никога не се повтарят два пъти!Първо,причината е в него,после си казваш добре де,може и във мене да е донякъде, -накрая разбираш ,че причината е....друга любов #Cussing outНикой не го е обяснил задоволително/или НИЕ не искаме да е така/,новсяко начало си има и край!-  Харесване,обсебване,страст,опиянение.......недоумение,раздразнение,пълно откровение,огорчение,плач и пълно забвение! baby_neutral  И после пак и пак  bouquet

# 69
  • Мнения: 3 494
Когато аз престана да обичам, се чувствам виновна. Явно съм мазохист и предпочитам да ме нараняват, вместо аз да отблъсквам първа. Опитвам се известно време да поддържам връзката, но не става - не мога да прегръщам насила, не мога да кажа "обичам те", ако не го усещам. И накрая се превръща в агония - и за мен, и за него... Завиждам на хората, които умеят да слагат край изведнъж, категорично и без връщане назад. Сигурно повече боли, но поне няма излъгани.

# 70
  • Мнения: 3 782
Толкова години се стремях да покажа любовта си и да бъда всеотдайна, че в един момент се загубих. Търсех само чуждото щастие и загубих моето. След като родих се пренасочих към детето. Същата силна любов, но напълно пренасочена.
Колкото и гадно звучи сега търся любовта към себе си. Трябва да се заобичам отново, а това е много по-трудно отколкото да подтикнеш някой да те обича. Не мога да открия все още тази любов, но се стремя. Смятам, че някой ден ще съм щаслива, но това е доста далеч. В момента ми е трудно да съм щаслива с който и да е /дори с детето си  Cry /, а искам да обичам истински. Май трябва коренно да си променя живота. Трябва ми кардинална промяна, а ме е страх. Любовта може да си тръгне спокойно когато може да се измести от уважение, привързаност и спокойствие до един човек /или съвкупност от близки, които да ти дават всичко гореизброено/. Аз загубих любовта, но  и не получих всичко, което може да я замести. Айде разплаках се и отивам към тоалетната, за да не ме гледат колегите.
Лек ден!
Това,което се случва с теб е плашещо. Защо спря да се обичаш, как живееш сега и така? Нима не знаеш,че за да те обичаш първо ти трябва да обичаш - не някой определен човек, не нещо, а себе си. Защо се стремиш да покажеш любовта си, истинските чувства не са стремеж, те са това,което произлиза от нас,това което мислим и това,което правим като действия.
Защо не си щастлива с детенцето си? Нима не ти е достатъчно? А мъж нямаш ли?
Незнам, трябва да преразгледаш себе си, ценностите си. Просто не се страхувай, не търси себе си в другите, открий това, което си била винаги.

# 71
  • Мнения: 7 110
Рони съжалявам че ще ти го кажа , но май си доста не обичаща това си го мисля , защото твойто изказване за тийн- историите е много глупаво.
Благодаря, че ме информира за чувствата ми. Мисленето не ти се отдава. Минала съм оттам, накъдето ти летиш. В живота има много храна за размисъл.  Peace

# 72
  • Мнения: 875
Дори това колко трае всъщност любовта, влюбването?

не си ли чела бегбеде? любовта трае 3 години   Mr. Green

# 73
  • Мнения: 4 733
Три години, трънки. Ай ви сектир Crossing Arms Някой си ще ми определя колко траела, брех много важно  Crossing Arms Маймуни такива  Laughing

# 74
  • Мнения: 5 622
Три години, трънки. Ай ви сектир Crossing Arms Някой си ще ми определя колко траела, брех много важно  Crossing Arms Маймуни такива  Laughing

Все пак е добре да бъдеш информирана, маймуно, не мислиш ли?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт