Молба от Софийската банка за кърма

  • 941
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Пускам тази тема по молба от Софийската банка за кърма. Банката изкупува кърма, която след това предоставя на бебета чиито майки нямат кърма а бебетата са алергични към краве и растително мляко и на бебета чиито майки взимат медикаменти несъвместими с кърменето. Банката отправя молба към всички майки, които имат повече от необходимата кърма да я предадат на банката срещу 9 лева за литър. Ако успеят да събират достатъчно кърма от банката ще могат да използват машината за преработка на кърмата до суха разтворима субстанция (като АМ) и по този начин ще увеличат трайноста и. Аз ползвам кърма от банката и за съжаление понякога при размразяването кърмата се пресича, и част от тази безценна течност отива нахалос. Това е адреса на веб сайта на банката: http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/kontakti.html
Предварително благодаря на всички които ще откликнат.

# 1
  • Мнения: 394
а за тези които не са от софия как стоят нещата? имаш ли инфо?

# 2
  • Мнения: 108
намам представа, на сайта има телефон, може да звъннете и да ги питате.

# 3
  • Мнения: 30
Търсят кърмачки само от София.Вече проверих.

# 4
  • Мнения: 629
Ние също ползвахме за два-три месеца млечната банка. Слава Богу, че има и майки и персонал, който да спасява в подобни ситуации.
До колкото знам от близките около София градове май няма проблем. В смисъл - имаше една дарителка от Перник. Нейният съпруг работи в София и сутрин преди да отиде на работа докарваше замразената кърма с колата. Предполагам, че за всички относително близки населени места нещата стоят по същия начин. В момента банката наистина много се нуждае от дарителки и мисля, че при подобна възможност като описаната все ще се измисли нещо.

# 5
  • Мнения: 525
Хм, а не ви ли е страх да ползвате чужда кърма ???

# 6
  • Мнения: 629
Кърмата се тества за белтъчно съдържание, нива на лактозата и мазнините. Всяка партида се проверява за вируси, бактерии и т. н. Негодната кърма се бракува пред самата донорка и се излива пред нея в мивката, като не й се плаща.
От всяка донорка и детето се взима секрет, а от майката и кръвни изследвания.
Част от събраната кърма се предоставя на болниците за недоносените и много проблемни дечица - щом за тях става, значи и за доносените е ОК.
Пред риска от алергия към АМ мисля, че това е по-малкото зло, ако изобщо може да се каже че е зло.
Има дечица с тежки алергии към белтъка на кравето мляко, които освен кърма друго не могат да приемат.
Да са живи и здрави всички донорки и персоналът на банката! Без тях за много майки и деца животът щеше да е АД!

# 7
  • Мнения: 525
Попитах поради личния си страх от бактерии и т.н. гадости. Вероятно се тества всичко. Аз честно казано много вяра на бг лекари нямам. Но дано е така.

# 8
  • Мнения: 629
Аз около 3 месеца ползвах - кога по-активно, кога не чак толкова. Според собствения ми млеконадой  Grinning
Да чукам на дърво проблем не е имало. Персоналът изглежда много съвестен.
Даже като имат партиди с по-високо съдържание на мазнини гледаха така да разпределят нещата, че за по-малките бебета да е с повечко белтък и по-малко мазнини (за тях било проблем мазното мляко), а на по-големите даваха по-мазното. Имат си лекар, който следи всичко. Не съм чувала някой да се оплаче. Ама щом я пращат и в болниците за недоносени дечица...
Дано никога да няма проблеми!

# 9
  • Мнения: 525
Дано никога да няма проблеми!
!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 246
А има ли някаква изискване за минимално количество на ден, което да се дава?
Със сина ми имах доста кърма в излишък, особено първите месеци. Та да знам сега като родя, ако имам пак много кърма, дали мога да давам.

Сега видях, че мин. количество е 300 мл на ден.

# 11
  • Мнения: 629
Минимум 300 мл на ден. До колкото знам ако се носи направо в банката го плащат по 9.00 лв на литър, а ако от банката идват с кола в дома на майката за да го вземат го плащат по 7.00 или 7.20 лв на литър. За по-точна и изчерпателна информация обаче е най-добре да се пита в самата банка.
Тел. 02/828-15-10; 02/822-09-30; 02/822-30-07

# 12
  • Мнения: 108
От банката казаха, че ако има майки извън София не могат да осигурят транспорт за съжаление. Вариант е ако майките са съгласни сами да превозват кърмата до банката във хладилна чанта до София.

Общи условия

Активация на акаунт