Отговори
# 60
  • Мнения: 1 216
При така поставен въпрос, отговорът ми е аборт

# 61
  • Мнения: 5 391
Бих абортирала, вместо да изоставя родено дете.

# 62
  • Мнения: 143
Колебаех се между първата и третата опция, но накрая избрах първата. Ако детето е от неподходящ човек, но в подходящо време може и да го оставя, но ако е обратното - не.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
Какво означава "неподходящия мъж"?
При все, че не мога да твърдя, че няма обстоятелства, които да ме принудят да направя аборт, общо взето смятам, че за някои грешки човек няма право да наказва друг (нероденото си бебе)... по какъвто и да било начин. Но... Какво означава "неподходящия"?... Дали партньорът наистина е бил "подходящия" можете да съдите докато се радвате - заедно или поотделно - на внуците си. Преди това... в най-добрия случай правите предположение.

# 64
  • Мнения: 1 420
В никакъв случай не бих направила аборт. За мен това си е убийство, а децата са дар от Бога. Дори и мъжът да е неподходящ, това не означава, че детенцето няма да е добро. Всичко до голяма степен зависи от възпитанието на детето.  Peace При всички случаи бих си го гледала.

# 65
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Бих предпочела аборт, но ако е късно за това бих си го гледала!
Никога не бих оставила детето си в дом за отглеждане поради никакви причини!
мисля по абсолютно същия начин. Не бих го оставила в дом поради никакви причини!

# 66
  • Мнения: 2 242
много сложен въпрос и отговорих теоретично (дано никога не ми се налага да разбера отговора си на практика)
зарадва ме ниският % отговори 'за изоставяне' - за мен няма по-лошо от това да създадеш и изоставиш...
но живота продължава да ме учи, със сигурност има истории за които и това бих оправдала newsm78

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Или аборт или ще си го гледам.В никакъв случай няма да го родя и изоставя.

# 68
  • Мнения: 11 003
При тези обстоятелства - аборт. Не бих го изоставила.

# 69
  • Мнения: 520
На неподходяща възраст - аборт . Сега вече мисля по съвсем друг начин, така че, бих си го отгледала!

# 70
  • Мнения: 1 098
Сега след като имам детенце немога да си представя да си го оставя дори и да съм в най- затрудненото положение

# 71
  • Мнения: 1 199
Аборт за мен вече изобщо не е вариант. Никой не може да ме убеди че не е убийство. Спомням си дедето ми на видеозона в 12-а седмица - живо човече, което подскача, премята се, има си всички органи - как да не е човек.  Или ще си го гледам сама, или ще го износя добре и ще го дам за осиновяване. Не говоря за жените, които като бременни опитват какви ли не начини за аборт, увреждат плода и след това увреден никой не иска да го осинови. Възможно е да износиш една бременност съвсем отговорно, да дадеш живот на едно дете и след това да го дадеш на хора които нямат възможност да имат дете, но са готови да дадат всичко от себе си за да имат такова. Ттова е много по-благородно и трудно отколкото да правиш аборт. Познавам две семейства, които осиновиха деца и ги гледат като писани яйца и не мога да разбера защо в обществото има такава нетърпимост към тия, които предпочитат да дадат живот на дете въпреки че не могат да го гледат и от другата страна търпимост към жени, които са готови да убият в утробата си собственото си дете. Ако сте честни - едно здраво новородено бебе дали ще остане без родител? Знаете ли колко двойки милеят за това щастие? 

# 72
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Мислих дълго и като ,че ли бих абортирала. ThinkingНе знам това е много сложно сега не мога да изкажа реално мнение,първо имам дете и второ не съм в такава ситуация.Предполагам,че когато ти дойде до главата правиш нещо съвсем различно,просто нямам конкретен отговор.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Мисля,че изоставянето е по-лошо.Ако имам финансова възможност бих си го гледала,но в никакъв случай изоставяне.

# 74
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не см гласувала, но не бих изоставила детето си!

Общи условия

Активация на акаунт