Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Току що прочетох тук, че естрофема подтиска образуването на доминантен фоликул, а моят проблем е липса на овулация. Поне в последните три цикъла.
Хормоналните ми изследвания показаха нисък естрадиол и док ми изписа естрофем от първи ден на цикъла и клостилбегит от пети.
Честно да ви кажа направо се панирах. Какво да мисля  newsm70 ?
Моля за съвет!
Цитирай

Плевен

Здравей iri_is
Имала съм една несполучлива и както виждаш по-долу една сполучлива бременност /и на теб ти пожелавам сполучлива в най-скоро време/. Моите проблеми не бяха липсата на овулация, а имунологични, но въпроса не е в това....
.....работя като акушерка и една моя близка приятелка имаше подобен проблем. Гинеколога я посъветва да приема клостилбегит - първият месец по 1 таблетка - НИЩО; втория месец по 2 табл. - ПАК НИЩО; на третия месец се приема 3х1 таблетка - когато стана време за фоликулометрия /сигурна съм, че си наясно с думата/ яйчниците й бяха почти тройни от доминантни фоликули. Сега се чуди как да се справя с малкия Кирчо.......
...... само едно ще те посъветвам /и мен ме съветваха същото/ опитай се да се успокоиш - още повече когато започнеш да приемаш лекарството. То от страни е много лесно да се каже, но имай вяра... Стскам палци дано с Клостилбегита стане  fingerscrossed
Цитирай

до морето

iri_is имашли изследване за проходимост на маточните тръби? Не пий Клостилбегита, ако тръбите не са проверени.
Цитирай

И аз доста време бях на Клостил и Естрофем, но нищичко не се получи. Наскоро док. ми каза, че клостилбегита сгъстява цервикалната слуз, и без инсеминация, е почти безполезен. Е, разбира се, че има изключения, но доста ме хвърлиха в размисли тогава. Иначе приемах естрофема от 2-ят ден на М /или от 3-тия, не помня вече/, клостила го пих от 5-ят ден - по три. Имах по един, много рядко два доминантни фоликула, които си се пукаха, и привидно всичко беше наред. Но резултат нямаше. А dushka  е права - ако нямаш тест за проходимост на тръбите, изобщо не го почвай това лекарство  Naughty
Цитирай

София

Не се пие клостилбегит без тест за проходимост на тръбите и спермограма.
Цитирай

Имам една несполучлива бременност, която приключи май месец, без усложнения след това. Затова не ми е направена още цветна снимка. Клостила ми го изписа по 1/2 таблетка на ден. Каза, че снимка ще направи следващия цикъл, ако не се получи нищо.
 Спермограмата е в норма.
Цитирай

София

В такъв случай няма нужда от цветна снимка.
Колко време ти отне предишното забременяване и каква беше причината за прекъсването?
Цитирай

Година и десет месеца. Мисед.
Гинеколожката, при която ходя сега се занимава  с лечение на стерилитет и за сега прави всичко по правилата. Така както се описва тук и в Зачатие.
Преди това посещавах една лекарка, която се мисли за гинеколог. Лошото е че късно го открих. Оказа се че нито разбира от стерилитет, нито от следене на бременност.
Цитирай

София

Спермограма в клиника?
Цитирай

Не в клиника, но показателите му са в норма. Пък и когато забременях стана от един контакт в цикъла  Embarassed поне два дни преди ову.
Цитирай

София

Обкновено в лабораториите всички са отличници.
Цитирай

Е чак отличник не е  Wink , но не изключвам възможността за грешка. Когато следващия път отида при док, ще говоря с нея за разширена спермограма в клиника по стерилитет.
Притеснението ми сега е за естрофема и клостилбегита.
Цитирай

Варна

И аз съм в подобно положение, нямам спонтанна овулация.
Д-ра ми изписа клостилбегит, смята че за сега няма нужда от снимка на тръбите и спермограма, след като януари забременях от раз, имам му доверие, но и аз се притеснявам от клостила .
Цитирай

Аз се притеснявам по скоро от комбинацията, че нещо не ми се вързва  newsm78
Едното е естрадиол, а клостилбегита имал антиестрогено действие. Поне така пише на листовката. Губи ми се смисъла да ги вземам заедно.
Цитирай

София

Венити, щом имаш спонтанна бременност не  е необходимо на този етап тест за тръбите и спермограма. Изчакай още малко. Добре е малко стимулация.

Iri_is, консултирай се и с друг лекар, но това, което аз знам, е, че не желателно прием на естрофем първата половина на цикъла, защото затруднява образуването на фоликул. Естрофем се изписва обикновено втората половина.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора