Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 март 2005, 19:29 ч.

Толумбички?

• 13 692
  • 19
  •   1
Отговори
приядоха ми се толумбички помагайте  Praynig

# 1
Здравей, мога да  ти предложа една рецепта за толумбички, която съм си копирала от тук, но не помня коя мама я беше дала Embarassed

ТОЛУМБИЧКИ

Продукти:
1 яйце
500 г. извара (може и сирене "Крема")
2 ч. ч. брашно
1 непълна ч. л. сода. Не става с друг набухвател! Непълна лъжичка ще рече - заравнена отгоре и отнемаш малко от връхчето. Сори, че така го пиша, ама ако содата е в повече, мирише, а ако е по-малко, не бухва.  
1 ванилия

За сиропа:
4 ч. ч. захар
3 ч.ч. вода
(пропорцията при сиропа може да варира според вкуса, аз лично обичам да е много сладко)

Приготвяне:
От продуктите се омесва тесто. С помощта на шприц (аз използвам тенекиен конус с разрези на върха, от тези, дето ги продават циганите по пазарите), се шприцоват малки тулумбички. Колкото първата фаланга на палеца - толкова малки. Ако нямате шприц - оформете топчета с големина на орех и ги издължете като толумбички, макар че иначе е по-красиво.

Толумбичките се пържат в загрята мазнина до порозовяване.

Като изстинат, се заливат с горещя сироп.

И още една:

ТОЛУМБИЧКИ
ПРОДУКТИ:
250 гр. брашно
50 гр краве масло (или маргарин)
450 мл вода
5 яйца
20 гр захар
щипка сол
олио за пържене
сироп:
300 гр захар
300 мл вода
лимонов сок на вкус
ванилия (или по избор - кардамом)

ПРИГОТВЯНЕ:
Водата заедно с маслото, захарта и солта се загрява до завиране. Прибавя се брашното при непрекъснато разбъркване докато се превърне в гладко тесто( и започне да се отделя от стените на съда). Съда се сваля от огъня, оставя се леко да изстине и към него при непрекъснато разбиване се прибавят яйцата(едно по едно). От приготвеното тесто се шприцоват с назъбен шприц толумбичките, които се пържат до зачервяване в голямо количество загрято олио. Горещи се заливат със студен сироп, или изстинали с горещ.

# 2
мерси оЩе утре Ще ги опитам иzненада ме иzварата Embarassed

# 3
  • Варна
Аз ги правя така:
1 пакетче Крема сирене, 1 яйце, 1ч.л хлебна сода и 1ч.ч брашно се разбъркват с миксер. Шприцова се директно в тиган и се пържат. Изваждат се и се потапят в сироп от 1,5ч.ч захар и 1,5ч.ч вода. Нареждат се на един ред.

# 4
Първата рецепта за тулумбички е моя ( http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=11148&highlight=%EE% … E0%E4%EE%F1%F2%E8 ).
В оригинала, който е на свекърва ми, сиренето Крема или изварата, са наполовина по-малко - тя го прави с 2 пак. сирене Крема или с 250 г. извара, но на мен ми харесва повече с 500 г., затова така го написах.

Дано рецептата ви хареса, у нас е на голяма почит!

# 5
дано намеря сирене крема  Embarassed  и Ще опитам  Simple Smile

# 6
Цитат на: jumper
дано намеря сирене крема  Embarassed  и Ще опитам  Simple Smile

Филаделфията е такава. Не вярвам да няма при вас. Даже мога да ти кажа, че и в Лидъл има, но му забравих името под което се води там Embarassed

# 7
да филаделфия има  Laughing
zначи утре Ще има толумбички у нас тамън и мъжа го няма  Wink  че той ме яде грам сладко  Sad

# 8
и с cottige cheese ще стане (май даже излиза и по-евтино Thinking )
но на всяка цена сложи сода, а не бакпулвер, че инак не бухват и стоят едни спитени

# 9
Цитат на: sladka hapka
и с cottige cheese ще стане (май даже излиза и по-евтино Thinking )
...
за ефтиното, определено ще е по-ефтино, но котидж чийза не мисля, че ще е подходящ. Той не може да се маже така, както изварата или крема сиренето. Стои някак си жилаво, и ще остане като на гранули. Поне така аз си мисля Embarassed  Grinning

# 10
Хондичка, ти си забравила как изглежза БГ изварата! Бетер е от cottage cheese-а. Но си права, че е най-добре с Филаделфия. Просто тук една кутия е доста пара, та затова се вметнах...

# 11
Цитат на: sladka hapka
Хондичка, ти си забравила как изглежза БГ изварата! ...
Embarassed  Embarassed  Embarassed  - вярно си е. Без бой си признавам Grinning . То и в Б-я като бях май не си бях купувала мноооого отдавна. Май едно 10 години има Embarassed  Crazy

# 12
Jumper-че, айде като направиш тулумбите, да кажеш станаха ли.
Много се надявам, да се получат вкусни!

# 13
неЩо вчера не ми беШе до това  Sad
но сънувах че съм си в бг и искам да си купя толумбички в магаzина  Embarassed  пред мен вzеха последните  Cry  но аz и покаzах на лелката  коремчето и тя ми ги даде  Laughing  но днес Ще пробвам че Ще имам и гости

# 14
аz май съм лоШа готвачка  Imp  не приличат по вкус иzобЩо на толумбички  Imp  иначе поне са вкусни  Embarassed

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт