Проблем с млякото

  • 575
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте Мамчета! Ние пак имаме проблем с яденето  #Silly . Този път не иска да пие мляко, от както яде пюрета. Не знам вече, какво да го правя. Имате ли идея, на какво може да се дължи това?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Точно на 7 мес., като вас, Мария ми се мръщеше на млякото. Принудих се да заместя и предиобедното мляко с попара, а сутрешното и вечерното се изпиваше с много молби и зор. След около две седмици отново започна с удоволствие да си го пийва и оттогава нямаме проблеми. Не се притеснявай, явно е някакъв период. При нас отмина. Успех!

# 2
  • Мнения: X
Преди време имахме същия проблем.Смених шишетата и бибероните, но слабо помогна. Тогава беше големият проблем със зъбите, направо кошмар. И сега не го обича много, но поне го яде. Ако млякото си тече нормално, не се напряга, когато яде или пък обратното не се дави, просто изчакай да мине. Може да добавиш лъжичка каша или настъргана бисквитка за по-добър вкус. Rolling Eyes

# 3
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз смених млякото . Пробвах всичко, но детето не искаше да пие мляко. Сега давам Милумил . По - сладко е и има вкус на ванилия.
Изчакай една- две седмици и ако не прояде пак от вашето млекце, пробвай да го смениш.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
На четири месеца е моята госпожица, а имаме същия проблем. Решавам го като увеличавам интервала между хрененията или другия вариант е в млякото да добавяш една мерителна лъжичка плодово пюре или каша.

# 5
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Яна (2 в 1)
На четири месеца е моята госпожица, а имаме същия проблем. Решавам го като увеличавам интервала между хрененията или другия вариант е в млякото да добавяш една мерителна лъжичка плодово пюре или каша.


Изключителен инстинкт и верен подход.

# 6
Благодаря ви Майчета!  Разбрах най-накрая, какъв е проблема. Просто не харесва това мляко. То е същата марка като предишното, но е за бебета над 6 месеца, с повече калции. Днес му дадох от старото и си го изпи цялото с наслада. Явно още не е свикнал с новия вкус, въпреки че му ги смесвах около 2 седмици. Но поне се успокоих, че проблема не е голям.

Общи условия

Активация на акаунт