"Искрено и лично" за течовете

  • 2 018
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
Гледахте ли Искрено и лично? Според мен много разпространен проблем, за който закона упорито си затваря очите.
Направо съм шокирана как при очевадно нарушение на законите за строителството и при изнесена кухня в коридора, в предаването и дума не беше споменато за това. Shocked Shocked Shocked
Потресена съм как тези елементарни проблеми не могат да се решат по съдебен начин. Shocked

Какво мислите по въпроса? Докога в България ще цари беззаконие заради което да си тровим междусъседски отношенията?

# 1
  • Мнения: 8 999
На мен от две години ми тече по стената до банята. Съседът отгоре също има теч. Явно проблемът е от по-горните етажи, но всеки свива рамене, да, да, ще видим, ще го оправим, но до сега никой нищо не е направил. Да му се не види!

# 2
  • Мнения: 2 591
еми българинът не се интересува от нещо, ако не го засяга пряко - а тези стени на жената, които бяха показани, бяха почти пред срутване (според мен).....

и нашият таван на входа тече малко, а съседите преди години правили неуспешен опит да го поправят и сега свиват рамене, а ние купихме жилището преди година и мислим да подхванем въпроса в наши ръце (има два етажа над нас, но все пак.....)

# 3
  • Мнения: 307
Ние имаме проблем с течовете от години.И наистина си разваляме отношенията със съседите ,защото те смятат ,че проблема си е само наш.тъй като сме последен етаж и тече от площадката горе,когато вън вали и вкъщи  вали.В 3 стаи се пълни вода и после са необитаеми поне седмица докато изсъхнат и се махне мухала.Но ако цялата тази вода я оставя да си тече,ще стигне до 3-тия етаж и тогава съм сигурно ,че и тях ще ги заинтересува.Жалко е ,че нямаме закон,с който можем да съдим неблагоразумните строители.

# 4
  • Мнения: 2 591
еми не знам дали строителите са виновни - старите панелки просто си плачат за ремонт, а ние чакаме да се ремонтират сами - според мен проблемът си е в нас- не сме свикнали да поддържаме, а само да експлоатираме  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 204
аз от 5 години си късам нервите с комшийката над мен.Пусках 4-5 жалби до съвета,до кмета на София....Всеки път ми отговаряха,че е предупредена"да спазва добрите нрави",но и до ден-днешен тя ме наводнява,а те дори не си направиха труда да дойдат да видят за какво става дума.Още повече,че тя живее в общинско жилище,което също се унищожава

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 15:26 от siska-a

# 6
  • Мнения: 4 406
.Но ако цялата тази вода я оставя да си тече,ще стигне до 3-тия етаж и тогава съм сигурно ,че и тях ще ги заинтересува.Жалко е ,че нямаме закон,с който можем да съдим неблагоразумните строители.
всъщност закон има- за етажната собственост.
би трябвало да правите ремонт със средства от всички апартаменти във входа.
ние сме на 5 етаж, на 6 апартамента е празен и в едната ни стая тази зима протече. не ми се мисли какво е в горния апартамент. ще направим ремонт на покрива с общи средства, за щастие съседите ни са разбрани и интелигентни хора

# 7
  • Мнения: 307
.Но ако цялата тази вода я оставя да си тече,ще стигне до 3-тия етаж и тогава съм сигурно ,че и тях ще ги заинтересува.Жалко е ,че нямаме закон,с който можем да съдим неблагоразумните строители.
всъщност закон има- за етажната собственост.
би трябвало да правите ремонт със средства от всички апартаменти във входа.
ние сме на 5 етаж, на 6 апартамента е празен и в едната ни стая тази зима протече. не ми се мисли какво е в горния апартамент. ще направим ремонт на покрива с общи средства, за щастие съседите ни са разбрани и интелигентни хора
Точно затова говорим.Преди две години направихме ремонт за наша сметка-смяна на тръбите в междуетажното пространство от ВиК специалисти + изолация.Излезна около 3000лв. Не мога да си го позволя отново. Confused

# 8
  • Мнения: 4 406
ако наистина ви се занимава, можете да осъдите съседите... то пък какво съжителство ще е после, не ми се мисли... но законът е на ваша страна

# 9
  • Мнения: 4 380
Не аз не мога да разбера...наистина ли е толкова трудно да се проумее?
Аз съм милион пъти по-съгласна да направя някаква поразия на себе си, отколкото на съседа, защото ще ми излезнат през носа всички негови ремонти.

Толкова ли е трудно да си застраховате имуществото? Застрахователната компания за такава сума ще осъди недобросъвестните съседи, че за теч ще се сетят само в кошмарен сън.

Това което най-много ме шокира в предаването е, че никой не спомена думата застраховка и на никой не му направи впечатление фрапантното нарушение на законите за строителство, които бяха заснети при съседката отгоре, а именно своеволното преместване на кухнята. Беше споменат и случай на преместване на кухнята на балкона и изливане на мръсната вода в тръбата за оттичане на балкона. Shocked И никой гък не каза! ooooh! ooooh! Това нормално ли е според вас? Защото за мен в едно телевизионно предаване да не се заостри темата върху тези неща, това  просто минава вече всякакви граници. ooooh! За някаква развиваща се африканска страна ли става дума или за страна от ЕС?

# 10
  • Мнения: 307
Не е трудно да се застрахова имуществото,но това далеч не решава проблема.Всеки път ще тече и сумата ,която евентуално ще отпуснат няма да е на 100 % от нанесените ми щети.За мен по - добрият вариант е тези пари ,които ще ги дам за застраховка да ги дам еднократно за ремонт,разбира се,със съдействието и на другите живущи във входа и така проблема да се реши веднъж завинаги.

# 11
  • Мнения: 4 380
Не е трудно да се застрахова имуществото,но това далеч не решава проблема.Всеки път ще тече и сумата ,която евентуално ще отпуснат няма да е на 100 % от нанесените ми щети.За мен по - добрият вариант е тези пари ,които ще ги дам за застраховка да ги дам еднократно за ремонт,разбира се,със съдействието и на другите живущи във входа и така проблема да се реши веднъж завинаги.

Разбира се че ще покрие изцяло всичко. Ще си направи пострадалия най-луксозен ремонт и застраховката ще му покрие всичко до последната стотинка, след което застрахователната компания ще осъди виновния за тази сума.
Силно се съмнявам, че виновния ще поиска да подмокри тавана на съседа си отдолу още веднъж и ще бъде принуден сам да си отремонтира така че да не нанася никакви щети на околните апартаменти.
Парите които внасяш за застраховка ще ти гарантират че изкукалата от горе съседка следващия път няма да остави я вана да прелее, я пералня, че няма да си подпали къщата и покрай нейната да пострада и твоята. Въобще, ще ти гарантира спокойствието и добрите междусъседски отношения.

# 12
  • Мнения: 4 406
Въобще, ще ти гарантира спокойствието и добрите междусъседски отношения.
точно в това се съмнявам... колко време се точи делото?
всеки съсед, на който не му пука, че от тях тече в нас, едва ли ще се стресне от застрахователите, а ако бъде осъден, ще си го изкара на мен или жилището ми.... такава картинка виждам аз  Sad

# 13
  • Мнения: 4 380
Въобще, ще ти гарантира спокойствието и добрите междусъседски отношения.
точно в това се съмнявам... колко време се точи делото?
всеки съсед, на който не му пука, че от тях тече в нас, едва ли ще се стресне от застрахователите, а ако бъде осъден, ще си го изкара на мен или жилището ми.... такава картинка виждам аз  Sad

Изобщо не виждаш както трябва нещата. Да те съди застрахователна компания повярвай далееееч не е същото като да те съди бабката отдолу. Laughing С връзките на застрахователните компании делото ще се разгледа със светкавична скорост и сумата ще е двойна на очакваното. Wink
А ако опита някой да си го изкарва на някого, ще си има отново взимане-даване със застрахователя.

Не познавам още човек, когото да не са стреснали застрахователи.

# 14
  • Мнения: 4 406
дано не ми се налага...
все пак, със или без застраховка, моралът на съседите е от решаващо значение!

Общи условия

Активация на акаунт