Екс-кърмещи, кога забравиха децата ви за ...

  • 2 157
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 880
Като чета оставам с впечатлението, че момченцата май по-трудничко се разделят с цицата Laughing
Дали е така, или отговорите по-темата са прекалено малко, че да си вадим такива изводи Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми беше на 4 месеца и половина, когато окончателно миспря кърмата. Изобщо не е страдала от отбиването си. Никога след това не е проявявала интерес към гърдите.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 787
Отбих Калоян на 1 година.Нито докато го кърмех,нито след това е проявявал някакъв интерес към гърдите ми.Явно не прави асоциация с храненето Laughing

# 48
  • Мнения: 1 622
Кърмихме се година и два месеца. Беше останало само вечерното. Пращахме детето при баба му за летните месеци, накърмих го вечерта и...това беше. Не е потърсил, не е питал повече.
За мен също мина без драми, пих билки от аптеката.
Смятах, че ще е по-болезнено и за двама ни, но явно съм надецнила обща ни зависимост от кърменето:)

# 49
  • Мнения: 439
Васката го кърмих година и седем месеца,умирах от страх как ще го отбия,а честно да си кажа,накрая кърменето ми тежеше,а и ми беше писнало да се съобразявам какво ям и какво пия...
Отбиването стана много лесно,мога да кажа без почти никакъв рев,само на втората нощ се събуди за малко,но бързо се успокои с малко носене,пеене и водичка.
Иначе,като ме види гола и започва да се смее и да казва нъга,нъга т.е че ще спи,но изобщо не ги търси
  Laughing

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Отби се самостоятелно на 3г 9м. (или 10м, там някъде). Много плавно и сама.
Вечерните кърмения преди заспиване, които бяха останали последни за месеци наред, бяха по-скоро вече по навик - практически не сучеше, наближе едната, 'Няма повече', наближе втората, 'няма повече, лека нощ'.
Разбира се, още помни и предполагам, че ще помни винаги предвид възрастта, на която се отби  Laughing
От време на време се интересува като има друго бебе, пак ли ще има мляко, но не проявява желание да суче или да казва, че ще суче и тя. Чат-пат, все по-рядко, ме проверява - 'дай ми моля, ам', за да види дали ще й откажа. Аз не отказвам - забравила е обаче как се суче  Laughing само ближе за секунди и се хили като тиква.
Аз се опитвам да насърчавам приемането на голотата като нещо нормално, без да се преекспонира специално. Не се крия от нея по или без гащи и сутиен. Понякога карам баща й да я къпе - просто за да не смята голото тяло за нещо срамно, което трябва да се крие. В градината така и така си гледат анатомията. Разбира се, не се мандахерцаме голи специално за обучение - просто не искам да се учи, че голота=срамно и неприемливо.

# 51
  • Мнения: 488
Естествено, че помненето има връзка с възрастта. Едно отбито бебе на два месеца или до годинка какво да ти помни?!?

Боян биде отбит по моя инициатива на 2 г и 8 месеца. Не беше никак трудно, макар той да си беше доста пристрастен преди това, явно му беше дошло времето. Може би седмица-две всяка вечер целуваше "амите" за лека нощ, а доста по-дълго си бъркаше в деколтето да ги търси.
Сега винаги когато ме види гола им се радва и задължително трябва да ги пипне и да им се обясни в любов  Laughing
И той като Ники на Белинда споменава, че е сукал като бебенце, но вече бил голям.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 845
На година и 4-5 месеца без никакъв проблемв приключихме с кърменето. На сутринта и на другия ден изобщо не се е сещала. Мъжо я приспиваше няколко вечери подред, за да не се присеща ,а аз просто не се събличах пред нея, за да не види гърдите ми. След една седми5ца-десетина дена излизам от банята и естествено забравям да се крия. Тя ме вижда и аз си мисля-ох, прецаках всичко. Посочва ги с пръст и ми разправя нещо от сорта-Мамо, скрий си циците със сутиена.
Щях да падна от смях.

# 53
  • Мнения: 3 423
От почти два месеца не кърмя.
Синът ми заспива винаги до мен и
по възможност с ръка на гърдите ми.
Рови, търси, пипне ли ги, се успокоява.
Бащичко.

# 54
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Отби се точно преди 1 месец-на 2г и 8 месеца. Все още помни и поне по веднъж на ден ми споменава, че "вече е голяма за папи". но  не си иска. Като ме види гола(не се крия специално като се преобличам) ми сочи гърдите и казва-"за ето това папи съм вече голяма".  Grinning

# 55
  • Мнения: 453
Отбита след 11 месеца сукане.
Сега обаче (на 1г. и 9м.), в очакване на бебето и обяснявам как ще приспиваме Гала, как ще храним Гала и тя допълва с дяволит вид:"С мако от циците". И се спуска върху мен да демонстрира как Гала ще се храни като издава мляскащи звуци (но не прави сукателни движения с уста, явно е забравила за това). Мисля, че е забравила, а този информация я има от наблюдения на кърмачета и сучещи котета.

Общи условия

Активация на акаунт