Електрически конвекторни радиатори

  • 19 673
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Да попитам,някой използва ли тези радиатори.И какви са възможностите за топла и икономична зима.Споделяйте ако сте открили начина HugБлагодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 752
За момента с такъв отопляваме детската стая и съм доволна. Поддържа една и съща температура като климатика, не харчи много. Не мога да кажа точно колко е икономичен защото преди не използвахме тази стая и не сме я отоплявали по друг начин, но откакто почнахме да я ползваме сметките ни не са станали по-високи. Иначе ще го сменяме и него с климатик, защото трябва и да охлаждаме тази стая през лятото, а е безсмислено с едно да охлаждаме и друго да топлим

# 2
  • Мнения: 230
В една от стаите на офиса имаме такъв от години. Мн. добре си действа. Хубавото е, че за разлика от обикн. радиатори, има духалка и раздвижва въздуха, когато пожелаеш. Това, дали са икономични -не знам, но не мисля че са лоша идея за зимата. Все пак, според мен, са за предпочитане пред малките духалчици, които май само хабят тока и топлят на 10 см . около себе си.

# 3
  • Мнения: 143
Vania_84 от три години сме в къщи с подобен тип радиатори но нашите се казват "Панелни електрически печки" много са тънки и се слагат под прозореца но може и на др.място.Пълни са със кварцов пясък и към тях се слага терморегулатор който си нагласяш на темпр. която ти желаеш.Тези печки се оказаха просто "джакпот"защото едната харчи 600 вата във една голяма стая се слагат две такива печки с един термор. т.е.1киловат и200вата ти харчи но това не е постоянно защото като направят нужната темп. изключват и като падне с градус  надоло пак се вк. И още нещо което е мн.ценно в случая е че не можеш да се изгориш на тях и не въртят въздуха защото нямат вентилатор.
Покрай мен почти всички си сложиха такива майка ми нейна приятелка и още много др.
Фирмата е Варненска и е от много години.
Ако искаш ще ти пратя координатите на лични  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 676
Може ли и на мен! А имат ли сайт?

# 5
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Може ли и на мен! А имат ли сайт?

Запис

# 6
  • Мнения: 143
Може имат и сайтhttp://www.vega-s.dir.bg/radiatori.htm моите са белите от 600вата и съм със терморегулатора който е даден от 18лв.Момичета ако искате мога да ги снимам и да ви ги покажа понеже в сайта им не се виждат хубаво защото са доста тънки и човек така неможе да добие реална представа.

п.п.надявам се да съм успяла със указването на връзката че ми е за първи път Blush

# 7
  • Мнения: 230
Очакваме снимки! Благодаря!

# 8
  • Мнения: 143
Момичета извинявам се за закъснението но ето обещаните снимкиhttp://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=76033  Peace

# 9
  • Мнения: 372
И ни е сме с такива с кварцов пясък за 17,5кв. метра две големи плочи под прозореца сложихме от общо 1200 W. Топло е но не бих казала, че е много икономично. Ние топлим 2 стаи с тези квадрати в едната с климатик , другата с такива радиатори и не мисля, че е евтино, зимата не плащаме под 250лв. Ама то вече, какво ли значи евтино  newsm78

# 10
  • Мнения: 143
Ами не знам при вас как е но ние отопляваме две големи стаи с общо 4печки и даже когато детето беше бебе печките работеха денонощно и повече от 150лв.сметка за ток не сме имали но все пак при оформянето на сметката влияят още много др.фактори  Peace но аз лично съм адски доволна от тези печки Peace

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Ние сме с инфрачервен радиатор.
Топлихме само една стая и то вечер. Помещението се затопля за около 10 минути. Предимствата пред конвекторните радиатори са, че инфрачервените поддържат доста по-висока температура ниско долу, където обикновено е най-студено. самият радиатор стои леко топъл. засичали сме го с електронен термометър, че поддържа точно зададената му температура.
Затопля и мебели и паркета, за нас специално беше много икономично, грубо за 12 часа на ден, в неизолирано тухлено помещение с PVC дограма сметката ни спрямо сега беше около 10 лв, за цял ден не знам как ще е, но според мен са икономични

# 12
  • Мнения: 2 242
wa_wa  би ли дала малко повече инфо - от къде го купихте, коя фирма?
Тези дни се заинтересувахме от тях и май ще си купуваме такъв
в интернет обаче няма инфо в кои магазини ги има или кои са вносителите  newsm78

ПС.извинявам се че използвам темата  Peace

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 186
wa_wa  би ли дала малко повече инфо - от къде го купихте, коя фирма?
Тези дни се заинтересувахме от тях и май ще си купуваме такъв
в интернет обаче няма инфо в кои магазини ги има или кои са вносителите  newsm78

ПС.извинявам се че използвам темата  Peace
Радиаторът е на френската фирма Aplimo. Купихме го миналата година ноември от магазин Ритони в Бургас. Има магазин Ритони и в София доколкото знам. http://www.ritoni.com
Нашият модел сега май го няма, 2 киловата, за стая около 20 кв. м цената му  на промоция  беше около 330 лв

# 14

Общи условия

Активация на акаунт