в коя лаборатория в софия

  • 1 691
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте в коя лаборатория в софия да направим изследванията за яслата.имам предвид където работят точно и коректно и стават бързо изследванията от акито.благодаря.
да знаете нещо за лаборатория лора?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Носиш ги директно в РИОКОЗ (това е сегашното наименование на ХЕИ). Peace
Приемат ги рано сутрин, до 9.30 часа, мисля ....  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 228
Само да добавя - приемат ги целодневно. Дадохме ги във вторник, сега отиваме да си ги приберем. Готови са от вчера, но вчера не успях...
Успех  Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
коя е тази лаборатория

# 4
  • Мнения: 341
Питах същото миналата седмица и в края на темата написах подробно какво установих и направих. Копирам ти го:

Може би изследванията за патогенни чревни бактерии и чревни паразити могат да се направят с направление от личния лекар, но на мен такова не ми дадоха. Затова разглеждам варианта без направление.

Изследването може да се напреви в ХЕИ или в частни лаборатории. За лабораториите към поликлиниките не мога да дам информация, защото явно в някои правят такова изследване, в други - не. Позвъних в 2 частни лаборатории (Бодимед на "Позитано" 24 и МЦ "Лора" на "Позитано 10). Двете изследвания - на пробата от контейнерчето и на стъкълцето със скоч-лентата излизат в различните лаборатории общо между 35 и 40 лв. Затова предпочетох разходката до ХЕИ, където същите изследвания излизат точно 11.50 лв.
В ХЕИ се носят ДВЕ!!! контейнерчета с фекалии и едно стъкълце със скоч-лента. Ако занесете само едно контейнерче (както бях направила аз), можете да купите от близка аптека още едно и да разделите съдържанието. Контейнерчето струва 0.35 лв. и обикновено го има във всички аптеки. Стъкълцето обаче не го намерих в обикновена аптека, а в санитарна. Струва 0.20 лв. Върху него се залепва обикновена скоч-лепенка, която преди това се залепва на дупето на детето сутрин след ставане от сън, за да обере ако има яйца на глисти. Със стъкълцето и двете контейнерчета с фекалии се отива в ХЕИ. Едното контейнерче се оставя на регистратурата на първия етаж от към централния вход на сградата, където се плащат 3.50 лв. Второто контейнерче и стъкълцето се носят на друго място, от към задната страна на същата сграда - друга регистратура, всичко друго, отделно изследване, добре, че поне им съвпада срока, за който ги правят, та поне може с едно ходене да се вземат резултатите и от двете места. На второто място за двете се плащат 8.00 лв. и човек най-после си тръгва по живо, по здраво - щастлив и с чувство на изпълнен дълг, след като бъхта като луд, нищо, че му се внасят здравни осигуровки от както е станал човек да работи...

Общи условия

Активация на акаунт