Какъв цвят подхожда на такова обзавеждане?

  • 14 006
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
 ooooh! Нещо не можах да си формулирам въпроса в 1 изречение, та питам следното:
Какъв цвят ще ме посъветвате да избера за пердета, килим, лампи, аксесоари за хол със св. бежева кожена гарнитура, секция зебрано + венге и настилка гранитогрес- св. бежев, имитация на дърво.
Трапезарната маса също е венге със столове с бежева дамаска.
Абе въобще стана едно бежево, ама много бежево. Със сигурност искам цвят, който да освежи и придаде по-усмихнат вид на тази сериозна атмосфера, която в момента навява хола ни. Само да не е оранжево, т.к. в спалнята съм на такава вълна.
Благодаря и дано стана ясно какво питам!  Laughing

# 1
  • Мнения: 204
Аз бих добавила резеда, ако стаята е тъмна и бордо- ако стаята е светла, но не повече от един цвят, защото зебраното не носи много шарено, и аз го имам в къщи, само че с орех. Добавих оранжева /керемидена/ лежанка и вертикални щори в оранжева гама, добре се получи

# 2
  • Мнения: 6 039
ами ти си идеален случай
всички цветове  можеш да пробваш
т.е. всички цветове ще паснат
ако искаш нещо по- традиционно и нерискуващо - избери червено или бордо

ако искаш нещо модерно, отиващо леко към демоде, избери - резеда или зелено

ако искаш лек шик- избери пурпурно или наситено лилаво /не милка/

ако искаш нещо по непретенциозно избери оранжевата гама
и така в този дух

# 3
  • Мнения: 479
Ами ето един супер прост вариант - Направи си голяма, панорамна снимка на хола или няколко по-малки и наложи върху нея различни цветове.
Ще добиеш общо-взето представа как ти харесва, но все пак снимката трябва да е направена качествено, в смисъл да са излезли оригиналните цветове на стаята.

Иначе предложения - бордо, лила, зелено....

# 4
  • Мнения: 2 494
Оранжата гама мисля ще пасне супер  Peace
Също бордо е супер, но е по-смело  bowuu

# 5
  • Мнения: 3 360
Аз бих заложила на бордо или лилаво,керемидено също Peace

# 6
  • Мнения: 1 558
Аз в момента обзавеждам хол в същите цветове - венге + много светло бежева гарнитура. Все си мисля, че стените ще ги направя оранжеви. Иначе наистина и бордо много отива, но стаята не е много светла  и трябва по някакъв начин да я направя "слънчева". 

# 7
  • Мнения: 8 999
И при мен, не знам защо, стана едно кафяво-бежово, никакво. За да ми е по-шаренко и веселичко сложих червено, неоново зелено-резеда, ярко оранжево /но във всички шарении има и венге, например - венге щора с червени цветя, венге масичка с поставки за чаши в резеда, едно пано от тапет с червени цветя с венге дръжки, покривка за трапезарийната маса - мешаница от горните три цвята, смятам да си взема и няколко дребни мебелчета от почти бяло дърво. Само не знам това зебрано ....., струва ми се много капризно.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Ами мисля си за ярко червено, по-тъмно червено тип бордо. Ярко лилаво или по-тъмно също ще подожда. Ярко зелено също и оранжево, ама ти не искаш оранжево. Абе въобще всички ярки цветове без жълто ще ти паснат, само не слагай пастелни тонове или убити цветове

# 9
  • София
  • Мнения: 3 999
  Ние мислехме за същата комбинация-венге и екрю( или св. бежево) и с акцент на зеленото. Пердета /щори ,килим, евентуално обърнатия плот в кухнята.
  П.С.: Какъв е тоя цвят зебрано, че да не се излагам? Embarassed

# 10
  • Мнения: 474
Благодаря ви, момичета! Сутринта като си пиех кафето в хола и ми беше едно такова "бежево", направо се ядосвах. Но сега много оптимистично и идейно ме настроихте.   bouquet Ще си попредставям още малко разните предложени цветове и после дано по нашите магазини намеря представите си.  Praynig

    П.С.: Какъв е тоя цвят зебрано, че да не се излагам? Embarassed

Не знам как се качват снимки тук, така че ако дадеш някакъв майл мога да ти пратя. Снимахме секцията, понеже правим рекламация на фирмата, та имам доста снимки.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз мисля , че вместо да му мислиш, да измислиш и после да не намериш това кето си представяш е по-добре да  разгледаш да се влюбиш в нещо като пердета, килим, лампи, аксесоари и той цвета сам ще си дойде.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 174
Ти наистина имаш идеалната основа за обзавеждане! Simple Smile

Аз бих сложила светли пердета и килим  - бели да речем, а ще разнообразя с цветни аксесоари, като възглавници и картини, например.Не казвам, че всичко трябва да е едноцветно или в един тон, един нюанс.
Падам си по земните боички и бих заложила на някоя от тях върху това бежово и кафяво.
Да, както и останалите момичета са ти писали, пурпурно+лилаво или червено, а можеш да добавиш оранжевото към тях...Много са вариантите, не само в топлата гама Simple Smile

Успех!

# 13
  • Мнения: 6 039
 --------------
  П.С.: Какъв е тоя цвят зебрано, че да не се излагам? Embarassed

 

http://www.benecke-kaliko.de/images/presse/img_archiv/050214_01_c.jpg

# 14
  • Мнения: 533
Лилаво и оранжево  ще подхождат идеално.

Общи условия

Активация на акаунт