Как учите детето си да цени парите?

  • 2 200
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
И аз мисля ,че е важно децата да се научат да ценят парите.Преди години работех в магазин ,и имаше няколко деца които харчеха парите с които ги пращат до стотинка.Примерно го пращат за две кутии цигари ,дават  му 5 лева и то купува кутия цигари и с останалите си накупува всякакви глупости. Sick.Е това честно ама не го разбирам.
Сега се стремим да обясняваме на сина ни,че парите не са неограничени и всяко семейство разполага с определена сума с която трябва да се оправя цял месец.Често го пращаме до магазина да пазарува .Питам го иска ли нещо и са себе си ,ако каже не отива пазарува и връща рестото до стотинка .Ако все пак пътьом е решил ,че иска нещо не си е позволи до сега да си го купи своеволно.Прибира се пита и пак отива да си го вземе.Преди два дена ,искаше сладолед,но се оказало ,че няма от този който иска.Все пак е взел решение и е поискал ,ако има друг сладолед ,струващ колкото липсващия да му дадат от  него. Mr. Green.Иначе си има касичка където си събира по едрите парички които му се дават от баби и дядовци.Когато се съберът повече си харесва нещо и си го купува.Но от както процедираме по този начин с неговите пари все си избира метални колички например, защото не били боклуци и не се чупели. Grinning И познайте как си ги пази. Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 6 999
Примерно го пращат за две кутии цигари ,дават  му 5 лева и то купува кутия цигари и с останалите си накупува всякакви глупости. Sick.Е това честно ама не го разбирам.

Поправи ме ако греша, но не е ли забранено да се продават цигари на непълнолетни?  newsm78 Не го разбрах това, честно.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт