Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама

Имам ли право?

  • 31 авг. 2007, 16:38 ч.
  • Преглеждания  411  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30
Имам ли право на 2 допълнителни дни към годишния си отпуск, защото съм майка на 2 деца?

Реклама
# 1
  • Мнения: 16 376
а, я кажете, и аз имам 2 деца

# 2
  • Мнения: 517
Платен отпуск за две и повече живи деца
Чл. 168. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Ако е уговорено в колективен трудов договор работничка или служителка с две живи деца до 18-годишна възраст, има право на два работни дни, а работничка или служителка с три или повече живи деца до 18-годишна възраст - на 4 работни дни платен отпуск за всяка календарна година. Този отпуск се ползва, когато работничката или служителката пожелае и не може да се компенсира с парично обезщетение, освен при прекратяване на трудовото правоотношение.
(2) Работничката или служителката има право да ползува отпуска по предходната алинея включително и за календарната година, в която някое или всички деца навършват 18-годишна възраст.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)
(4) Ползуването на отпуска по този член може да се отлага по реда на чл. 176.

# 3
  • варна
  • Мнения: 80
Ха , такаааааааа ! Ама къде го дават това бе? Всеки работодател гледа да те изпрекара с някой ден.Взема ти от полагаемия отпуск пък да не говорим за тия допълнителни дни , които ни се полагат.  Crossing Arms
.

# 4
  • Мнения: 517
В кодекса на труда изрично е споменато " Ако е уговорено в колективен трудов договор ". Търсете си правата. А за това е най- важно да познавате нормативните уредби. Peace

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт