Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

мили мами,

след ровене в архивите на форума и тук в здравния справочник, стигнах до извода, че тук няма много мами от района на Княжево (сякаш  Confused )

така и не намерих това, което търся, затова се обръщам към вас с молба да ни препоръчате добър педиатър в района на Княжево. знам, че ни е доста раничко, но предвид факта, че живея отскоро тук и не познавам много хора, смятам, че всякакви сведения ще са ни много полезни (както положителни, така и не толкова, да знаем от кого "да се пазим"...)

предварително благодаря на всички, които ще се отзоват!
Цитирай

София

добре, явно няма много мами от района на Княжево  Crying or Very sad  Crying or Very sad

ако се сещате за добър педиатър някъде наблизо, моля, споделете, ще бъдете много полезни!
Цитирай

Canada

В Княжево, то4но в задния двор на първа 4астна АГ "Райна Княгиня" (не помня адреса), има еда ниска дълга постройка, в която работят 4 педиатърки. Моята дъщеря беше записана при д-р Стоянова, много бях доволна от нея. Много добър лекар, когато бебето е болно, първо препоръ4ва нещо леко - 4ай от лайка с малко сода при болно гърло, вода със сол при запушен нос, ако е настинало, но е БЕЗ тенмпература - гореща вана и разтривки с мас за затопляне. Ако това не помогне, или при прегледа види, 4е положението е по-сериозно, предписва лекарства, например при температура - Панадол или детски амидофен. САМО в краен слу4ай предписва антибиотици, което беше важно за мен и затова бях много доволна от нея. За у4енето на гърне, например, смята, 4е няма смисъл преди 18 мес. да се запо4ва, но е добре да се нау4и детето до 2 год. Само за захранването не се разбрахме, защото аз исках да оствя Мила само на кърма до 6 мес., а тя си препоръ4ва захранване по БГ схемата (сок на 1-1.5 мес., плодово пюре на 2-2.5, варен картоф на 3.5-4 мес. и т.н.). Но е много добър лекар. В същата постройка работят още 3 педиатърки, едната заместваше д-р Стоянова, когато тя беше в отпуск, не бях особено доволна от нея. Другата, една млади4ка (не им помня имената Embarassed  Embarassed  Embarassed ), беше дежурна една събота (винаги една от тях е дежурна през по4ивните дни), и само за 5 мин. преглед изписа антибиотик. Аз веднага се обадих вкъщи на д-р Стоянова (голямо предимство е, 4е си дава и домашния телефон, може да я намериш по всяко време) и тя каза да из4акам още 1 ден, ако не спадне температурата само с Панадол, тогава да дам антибиотика. На следващия ден Мила нямаше температура. Поседната педиатърка (май се казваше д-р Маврова, ако не се лъжа) беше педиатър на племенника ни, и никак не бяха доволни от нея. А д-р Стоянова е лекар на друг наш племенник, и са много доволни от нея. Телефонът, на който можеш да се свържеш с вси4ки педиатърки (общ за клиниката) е 857-03-81, д-р Стоянова работи сутрин(8-13 ч.) на 4етни дати и след обяд (15-20 ч.) на не4етни.
Друг добър лекар в района е д-р Кова4ев, много майки водеха при него децата си при по-серизни проблеми, но той не работи със здравната каса. Тел. му е 856-86-70, работи в Павлово, на една от улиците близо до кръговото движение на Пушкин.
А ако търсиш лекар, който да препоръ4ва късното захранване, има препоръ4ани лекари в тази тема.
Цитирай

София

Подкрепям мнението за д-р Ковачев,но той наистина не работи със здравната каса,но това не пречи почти винаги да чака народ пред кабинета му.Виждала съм и малки бебчета на консултация или за ваксина.
Освен това самия той препоръчва въпросната д-р Стоянова, когато е в отпуск 1 месец,обикновено това е през август.
Цитирай

София

мили мами, МНОГО ви благодаря за съветите!!! безценни са!!! както изглежда ще се доверя на д-р Стоянова (че е по-наблизо...), пък Ковачев за по-спешни/сложни случаи...

още веднъж, мнооого благодарим (аз и бебчо)  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.