За приятелите...

  • 671
  • 7
  •   1
Отговори
Човек има добри и лоши дни. В лошите разбира кои са му приятели....
Аз съм ведър човек, но ето че ми се случи да имам кофти вечер и то по време на купон. Всичките хора познавах от преди поне 10 г., а поне 1/2 бяха приятели. Седях си на стол /непривично за мен/ и никой не дойде да ме попита какво ми е. Така издържах 4 часа и си тръгнах с горчивина и болка в душата. Защото всеки едни от тези хора е идвал при мен, когато го боли, а аз... останах без дори да ме попитат защо стоя така безучастно.

Какво мислите, да звъня ли на тези хора? Приятели ли са те?

# 1
  • Мнения: 4 380
Приятелите не са тези които умеят да четат мислите ни. Rolling Eyes Нито тези, които при всяко лошо настроение ще ти се натрапват досадно с въпроси и предложения за помощ.
Възможно е да си почувствала голяма горчилка от факта, че никой не ти е обърнал внимание, но помисли, че хората живеят в обективното. Неизказаната болка не е очевидна за всички.

# 2
  • Мнения: 135
Хората са много различни и не трябва да очакваме да мислят и постъпват като нас.
Според мен не трябва да се разваля едно дългогодишно приятелство поради един не съвсем приятен инцидент.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Човек има добри и лоши дни. В лошите разбира кои са му приятели....
Аз съм ведър човек, но ето че ми се случи да имам кофти вечер и то по време на купон. Всичките хора познавах от преди поне 10 г., а поне 1/2 бяха приятели. Седях си на стол /непривично за мен/ и никой не дойде да ме попита какво ми е. Така издържах 4 часа и си тръгнах с горчивина и болка в душата. Защото всеки едни от тези хора е идвал при мен, когато го боли, а аз... останах без дори да ме попитат защо стоя така безучастно.

Какво мислите, да звъня ли на тези хора? Приятели ли са те?
Ще им звъниш, естествено. Hug
Те са ти приятели, самата ти го казваш.
А ти защо не отиде при някой от тези твои приятели, за да си изплачеш болката? newsm78
Те са идвали при теб, когато ги боли, а ти ...  - не! (Самата ти така го пишеш!)
Не ги оправдавам, ама никой не знае какво става в главата на другите, ако те не си кажат и изкажат мислите. Rolling Eyes
Аз също не бих закачила приятел, останал насаме с мислите си известно време, пък било и то на купон. Отдавам това на настроението му.
Така че - не се сърди на никого, че не е прочел мислите ти. Tired
Пожелавам ти да нямаш повече такива дни! Heart Eyes  bouquet

# 4
  • Мнения: 645
Човек има добри и лоши дни. В лошите разбира кои са му приятели....
Аз съм ведър човек, но ето че ми се случи да имам кофти вечер и то по време на купон. Всичките хора познавах от преди поне 10 г., а поне 1/2 бяха приятели. Седях си на стол /непривично за мен/ и никой не дойде да ме попита какво ми е. Така издържах 4 часа и си тръгнах с горчивина и болка в душата. Защото всеки едни от тези хора е идвал при мен, когато го боли, а аз... останах без дори да ме попитат защо стоя така безучастно.

Какво мислите, да звъня ли на тези хора? Приятели ли са те?

Нека минат няколко дни. Всичко ще си дойде на мястото и ти ще решиш дали си струва да им звъниш...Просто изчакай да мине малко време за да могат горчивината и болката в душата ти да преминат или поне да не са така ярко изразени...

# 5
  • Мнения: 4 555
Ами ти сама го каза - те са идвали при теб. Не си ти ходила при тях да ги питаш добре ли са и какво им е, нали така?

# 6
Спомням си Новата година,точно преди да се омъжа.Бъдещият ми съпруг не успя да се върне в Б-я и аз празнувах сама  с две двойки наши приятели.Всички знаеха как се чувствам и колко ми е криво.Когато удари полунощ,всички дойдоха и ме прегърнаха.Разплаках се не защото той не беше до мен,а защото приятелите ми бяха до мен и им бях адски благодарна.Хората не могат да знаят какво ти е на душичката ако не им споделиш.Така,че не им се сърди.Приятелство градено с години не се захвърля на вятъра.

# 7
  • Мнения: 6 001
Приятелите са тези, който са готови да ти помогнат и да те подкрепят, дори да виждат е не си прав.Имам много приятели, но и много хора който съм мислила за приятели, а не се оказват такива за мое съжаление съм доста доверчива. И все пак човек без приятели- е все едно човек без душа....

Общи условия

Активация на акаунт