До мамите които къпят бебетата си сами..

  • 2 740
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Цитат на: Mama Vessi
Цитат на: lionkata
НОООО....къде е ключовия момент?
Не изплаквам!!!Да наистина!!!Купила съм си на Бюбхен Бейби Бад,което е за цялото тяло и за косичката-без сапун е вътре и е със билки-не люти изобщо и мирише страхотно.На него пише дори че е с лечебен ефект върху кожата.МНого ми е лесно така,защото направо с пяната вадя и в хавлията.Така къпя Йоанна от както се е родила и само с това Wink
Успех!


 newsm10 И ние сме така, много съм доволна от Бюбхена, аз слагам и лосиона за вана. Хавлийката я мятам разтворена на едното ми рамо и веднага след като сме готови го обгръщам с хавлийката.


Eеее поне един ме подкрепя!Че тук в БГ нещо ми нямат вяра като кажа 4е не си плакна детето-ей закостеняло мислене бе!!!
Ми те хората са го измислили ама нали см етома неверни!Дори една продавачка на Бюбхен ми каза че този продукт не се купува от майките и по едно време го нямаше. #Milti

# 16
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И нашия тате често не е в БГ,а на бабите не съм дала до сега да ми къпят бебо Wink .Как процедирам аз:
1.Приготвям водата,като я правя значително по-топла,за да не изстине докато се масажираме
2.приготвям в банята хавлийка,душ гел(Клоран ползвам),възглавничката за под главичката(ако ще ползваш такава),вода за изплакване
3.Ваничката ни е анатомична със стойка,така че не ми се налага да държа бебо и да се навеждам,а направо го поставям да си легне и така и двете ми ръце са свободни

Не се притеснявай излишно,както го направиш,само на Теб да ти е удобно Laughing .Успех с къпането! Laughing

# 17
  • Мнения: 7 821
Здравей,
За самото къпане са те посъветвали добре  Simple Smile , няма какво да допълня.
Иначе какво правех аз - гимнастиката я правех по някое време през деня, а не преди или след къпане, защото педиатъра ми обясни, че повечето бебета лесно се уморяват и стават нервни. Така, че вечер оставих само къпане + масаж след банята.
За да не забравям разни неща и всичко да ми е под ръка си подредих "кутия за баня"  Simple Smile  - вътре ми беше всичко необходимо за тоалета след банята. Олио, клечки, ножички, памуци, кремчета, физиологичен разтвор, гребен и т.н. всичко това подредих в една кутия от голям сладолед, така никога нищо не забравям  Wink , освен нея вадя само дрешки, хавлията на бебчо си седи в банята.
Понеже не се кърмехме много, водата за млякото също приготвях предварително и само подгрявах и сипвах млякото и готово.
Моите баби само калабалък правеха, а и изнервяха децата вечер  Wink . Сама ми беше много по-спокойно  Simple Smile .
Успех ще се справиш ако не първия път то на следващия .

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Адриан го къпя сама от много много време. Просто няма кой да ми помага. Пълня коритото слагам го вътре изкъпвам го после със слушалката го изплаквам. Предварително всичко съм си подготвяила кърпа кремчета и т.н и така. Лесно е.Ще свикнеш

# 19
  • София
  • Мнения: 3 659
Аз също не плакна newsm10 . Цвъркам няколко пъти от гела на Бюбхен "От глава до пети" във ваничката и готово. На следващия ден къпя само с вода.
И големия така съм го къпала,  само че тогава ползвах Нивея

# 20
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз също често къпя сама бебо. За къпането ползвам хавлиен  шезлонг. А след като започна да ми тежи и да беснее докато го плакна купихме столче за вана и една постелка за баня за да не му е студено докато го плакна / нямаме вана/. И аз си приготвям всичко предварително.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Moni
Здравейте,
Нашия татко пътува често и аз все още си викам бабите да ми помагат с къпането, а не ми се иска, но... Ние правим гимнастиката преди къпането и след това докато напълня ваничката бебчо се скъсва да реве, освен това като го гушна да се плакнем не ми остава ръка с която да поливам, а на мивката ме е страх, после пък все се оказва че съм забравила да си приготвя всичко на една ръка разстояние... абе направо ми е кошмарно.
Споделете моля, вие как се справяте. Само аз ли съм такава смотла?Sad

Защо не ползваш корито? Много е удобно, слагаш бебо легнал вътре и си ползваш 2 ръце за съпонисване и изплакване. И ние в началот се измъчихме да го къпим под течашта вода единия държи, другия полива, ама то като го сапонисаш се хлъзга, бебо пъшка като за световно, защото сме го притиснали за да не го истървем и бързмееее, на две на три сапонисваш изплакваш и айдеее. Така се измъчихме и ние и той. А в коритото то си се плиска на спокойствие, а ние си вършим работата по сапонисване и плакнене. Моя много обича да го къпим забравя, че е гладен и се разпльоква в коритото и се кефи.

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Знаеш ли сетих се нещо - в опит да се спазват часове някои - и аз в началото - пренебрегвах НАСТОЯЩИТЕ нужди на детето - т.е. че днес може би е огладнял по-рано или че му се е доспало!!!
Много е гот да го къпеш след като е ял и е поспал - тогава ми се събужда с гукане и къпането е рай!

Както са писали - важно е да не е гладно или недоспало детето!

# 23
  • Мнения: 138
Какви са тези анатомични ванички? Каде мога да ги browse-на на снимка?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 054
Цитат на: Ina_Au
Какви са тези анатомични ванички? Каде мога да ги browse-на на снимка?

ето ги:
http://www.family-bg.com/catalog/index.php?cPath=60_61&osCsi … 2beefbdb608895e6c
и тук:
http://shop.danet.bg/advanced_search_result.php?keywords=%E2%E0% … 0&x=0&y=0
Много са удобни, бебчо не е легн до уши във водата, а е полуседнал, супер са. Аз съм много доволна.

# 25
Цитат на: Hrisi Lazarova
И нашият татко пътува често.Много е кошмарно къпането когато си сама!
Аз обикновенно и мия дупето и ръчичките на мивката и после я слагам във ваничката само с вода(без сапун).Оставям я да порита малко и я изкарвам.Мисля,че е достатъчно,нали банята при бебетата е за раздвижване на кръвообращението(няма какво мръсно да се мие)!
Успех!


Има,има,по гърдичките ако повръща често,под брадичката ако не се мие всеки ден става червено,мишничките и те.Всяка гънка я мия със бебешки съпун.Ако ти е много трудно с едната ръка да държиш,с другата да съпунисваш сложи във водата Baby Bath Jonson или друг вид,да стане пяна която е достатъчна да почисти бебешката кожа дори и без съпун.

За изплакването първо почвам от гърба.Обръщам я с лице надолу и тя се подпира на крачета колкото може(откакто се е родила),поливам и главата,после раменцата и гръбчето и дупето.

После я обръщам с лице нагоре като я държа така:лакътя ми е под врата и,предлакътя ми минава под гърба а с дланта държа едното краче за упора,другото рита във въздуха.И с другата ръка я поливам.

За тези "упражнения" трябва практика.Страшно е неудобно и обикновено цялата съм мокра след това.

За малко по-големи бебета(след 3 месеца) може да се налее по-малко вода,колкото да покрие половината от тялото и да им се сложи под главата 2 нагънати хавлиени кърпи за да ги държи.И тогава и снимки правя,и с камерата я снимам,ама все трябва да се държи под око да не вземе да се хлъзне въвъ водата.

# 26
  • Мнения: 2 657
Цитат на: Galya S
Ние използваме анатомична ваничка на ОК - аз слагам Ели да полегне като я придържам с едната ръка, после я съпунисвам и поливам. За плакненето я държа здраво с едната и поливам с другата ...


Aз от самото на4ало си къпя сама детенце.Парвия месец си го държах с едната рака и поливах с другата.От втория месец запо4нах да го слагам във вани4ката,както Галя е написала.

# 27
  • София
  • Мнения: 328
Аз също къпя Ева с Бюбхен без изплакване, но не всеки път, иначе с него е много лесно.Но честно да ти кажа разбирам те напълно-докато беше малка само таткото я къпеше,а аз асистирах.

# 28
Цитат на: Moni
Здравейте,
Нашия татко пътува често и аз все още си викам бабите да ми помагат с къпането, а не ми се иска, но... Ние правим гимнастиката преди къпането и след това докато напълня ваничката бебчо се скъсва да реве, освен това като го гушна да се плакнем не ми остава ръка с която да поливам, а на мивката ме е страх, после пък все се оказва че съм забравила да си приготвя всичко на една ръка разстояние... абе направо ми е кошмарно.
Споделете моля, вие как се справяте. Само аз ли съм такава смотла?Sad

Аз още от началото си къпя бебето сама. Вече го къпя направо в банята - слагам ваничката под душа, слагам шампоан, слагам бебето във ваничката , измивам го за десетина минути. Покривам го с кърпата и хайде в стаята на повивалото - правим гимнастиката,обличам го. Приготвям храната и след нея заспиваме.Цялата процедура за около 30 мин. Обаче не плачем:)

# 29
  • Мнения: 3 861
Цитат на: nani_
Можеш да правиш водата малко по-топла - така докато се съблечете и приготвите за къпане водата ще е поизстинала и ще е точно толкова топла колкото ти е необходима. Вътре във ваничката слагам една хавлиена стойка - струва 6 лева от Штъркел -след това поливам бебето с една пластмасова кана с топла вода - приготвена предварително, но в началото е с още по-топла вода от тази във ваната - докато стане време за изполиване тя е станала с точната температура. Поливам бебата без да я вдигам от тази хавлиена стойка - първо коремчето, така както си лежи по гръб, после оставам каната, обръщам бебето на коленца и го придържам с едната ръка под мищничките и изполивам гръбчето.

И след това в хавлията и хайдеее да папка
не е страшно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт