Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Правя сокчето от моркови и ябълка.Дневното количество е 50-60мл.Забелязвам обаче ,че акито й става много тъмно зелено, почти черно.Дали не й е доста сока?Вие по колко давате?И разреждате ли с водичка?А какви ябълки предпочитате?
Цитирай
Ами на колко месеца е бебчето, аз давах 50-60гр. през 6-тия месец.
Цитирай

София

Бебока е на 4 месеца!
Цитирай
На 4 месеца аз давах по 40гр. А ябълките предпочитам домашни, ако има. Не разреждам сока с вода, в началото го прецеждах през марличка, ти прецеждаш ли го. Ако му се отразява сока зле можеш да го спреш за известно време.
Цитирай

UK, Harlow/София

За вашата възраст педиатърката ми каза,че в края на месеца може да се стигне до 70-80мл,ако бебето иска.Нормално да се променя цвета на изпражненията,все пак бебето не яде само мляко Exclamation  Exclamation Ще видиш след това,че каквото пюре изяде,такъв цвят ще го изака.Ако проблема беше в сока щеше да се запече,или да получи разстройство.С вода никога не разреждам!
Цитирай

София

Съгласно учебника за ср. мед.у-ща "Детски болести"

Количеството сок = 10g х М, където М са месеците

И аз открих веднъж почти черно аки, ... бях дала 60 ml вместо 30 ml ( #Splat по мама-заплес), от тогава във биберона само нужното количество...
... педито каза да внимавам, т.к. има соли в сокчето, а на бебоците не съм им добре развити бъбреците.
Не разреждам с вода, но бебока пие след сока поне 10-20ml
Ползваме домашни моркови и купени ябълки, в супера продават 4-5 вида, но ми казаха, че всички са ТУРСКИ.... УЖАС, купувам едни червени които са леко издължени като муцунка., щото тати и мама такива обичат newsm53  newsm62

П.П. Учебникът за ср. мед.у-ща "Детски болести" (въпреки името) първата част е за всичко нужно за бебоците: хранене, отглежане и развитие на бебока и т.н.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.