Нова социална оценка-промени?

  • 5 709
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте.Преди няколко дни ми се обадиха от социалното,че трябва да отида да подам документи за нова социална оценка и молба за нещо допълнително ,което се полагало вече на децата ?Имало промени .Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 981
Здравей,vitca.И на мен ми се обадиха преди 1 месец да ходя да подам една молбичка и след това и молба за социална оценка и не разбрах още какво.Всичко това е за допълнителни 8,20 или 8,50 лв.Като отида в социалните за да занеса бележка за Криси за училище ще проверя.

# 2
  • Мнения: 155
Като разберете за какво точно става на въпрос пишете моля.

# 3
  • Мнения: 349
Днес ходих до социалното. Попълваме една молбичка за нова социална оценка/носи се Телк и Акт за раждане/ и чакаме 1 месец.Доколкото разбрах се прави ,за да дават допълнително 8.20лв. за нещо на децата. Повечко ще пиша,когато има нещо ново или резултат.

# 4
  • Мнения: 3 743
Аз преди 2 месеца пусках документите за нова соц. оценка, но доколкото разбирам ще трябва пак да ги подавам? За какво са тези 8.20? И има ли краен срок за подаване на документите?

# 5
  • Враца
  • Мнения: 871
На мен не са се обадили....дайте повечко инфо....  Praynig

# 6
  • Мнения: 349
Днес ходих и ми обясниха,че това са допълнителни пари за достъп до информация Rolling Eyes.И те не бяха наясно много с нещата,защото половината социални работници не знаеха за тази новост и се наложи по-старшата да им го обясни.Явно тепърва ще се обаждат на хората.

# 7
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
За достъп до информация не се ли отпуска само за увреден слух за жестомомичен превод? Незам поне така мисля,че беше. Не са ми се обаждали , а и аз не съм ходила при социалните,но искам да събера повече инфо.
Пишете повече,когато разберете нещо  Praynig

# 8
  • Мнения: 3 504
И на мен не са се обаждали, аз също пусках през пролетта документи за нова социална оценка, искаха ми и бележка от джи пи-то за сума за лекарства - месечно.

Аз по принцип се каня да ги питам, сега като тръгнат учениците сигурно пак ще искат и за тях бележка, че са ученици, че ходят на училище, защото миналата година така и не разбрах и останах 3 месеца без детски за баткото - 3*18=54 лв,  не са ми излишни, та като питам за тази бележка ще питам и аз за нова социална.

 vitca
- ти пускала ли си тази година социална оценка, да не би ако не си, защото вече идва наближава последното тримесечие на годината и да изчистят тези, които не са пускали ? newsm78

# 9
  • Мнения: 3 743
На мен никога до сега не са ми искали бележка, че ходи на училище. Мисля, че тази бележка я искат само на децата, които са без ТЕЛК.

# 10
  • Мнения: 549
Мен не са ме викали допълнително, но старото  Решение на РЕЛК на детето изтече май месец и  новата ни соц. социална оценка е съвсем нова от  07.2007г. Включва следните добавки :
1. по чл. 26 ал. 7 - Информационни и телекомукационни услуги - 20% от ГМД - 11лв.
2. по чл. 30 ал. 2 - Достъпна информация 15% от ГМД               - 15 % от ГМД - 8.25лв.

Имам право още и на Обучение - 20% от ГМД, но май трявва да предоставя фактури от психолог или логопед например и те да ми дават тези 11лв. на месец. Аз не съм го направила още.

Имам право и на диетично хранене и лекарствени продукти и по старата соц. оценка получавах пак 15% от ГМД - 8.25лв. , но сега от 1 г.  трябва да имаме рецептурна книжка  Sad. Сега ще ходим на гастроентеролог за да ни извадят такава.

За достъп до информация не се ли отпуска само за увреден слух за жестомомичен превод? Незам поне така мисля,че беше. Не са ми се обаждали , а и аз не съм ходила при социалните,но искам да събера повече инфо.
Пишете повече,когато разберете нещо  Praynig
Синът ми е с ГРР- генерализирано разтройство на развитието и няма проблем със слуха и зрението. Така , че вероятно отпускат помощта не само на деца с проблеми от това естество.

Само не знам тези проценти от ГМД дали са фиксирани или се променят според случая. Някой знае ли?

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 08:24 от nadejda.v.l

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
За психолог и логопед е твърдо 11лв, но условието е детето да не посещава специализирана детска градина.

# 12
  • Мнения: 3 504
На мен никога до сега не са ми искали бележка, че ходи на училище. Мисля, че тази бележка я искат само на децата, които са без ТЕЛК.

Да, Дони ми е без ТЕЛК, слава на Бога!


Наде, а ползваш ли домашен телефон с план за инвалиди към БТК? Колко % са дадени, трябва да поне 90, за да имаш право на такъв план.

# 13
  • Мнения: 549
Наде, а ползваш ли домашен телефон с план за инвалиди към БТК? Колко % са дадени, трябва да поне 90, за да имаш право на такъв план.

Ползвам и пак сметката ми за телефон не пада по-малко от 10лв. Като се има предвид, че имам мобилен и си говоря основно по Скайпа...  Embarassed

Предишното Решение на Релк беше за 90%, сега като излезе новото , много се притеснявах да не решат, че детето е много добре(както всъщност е  Simple Smile ) , но те изобщо не ни обърнаха внимание от комисията и новото решение е пак за 90% процента. От което аз изобщо не се оплаквам  Wink. Така че ползвам и карта за транспорта и плана за инвалиди на БТК, освен добавките.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 757
 Нашето решение от ТЕЛК е от март 2007г./90%/. И включва следните добавки:
  По чл.42/2/ т.1 -транспортни услуги - 8,25лв.
  По чл.42/2/ т.2 - информационни и телекомуникационни услуги- 11лв.
  По чл.42/2/ т.5 - достъпна информация- 8,25лв.
 Много ми е чудно, защо на мен ми отказаха такъв план отБТК. Казаха, че отпускали само на проценти започващи от 90,01%  newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт