Диета с овесени ядки

  • 3 002
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Диета с овесени ядки и мед



 
 
Този хранителен режим ще ви помогне да свалите 4-5 кг. за 4 дни. Диетата е подходяща за пречистване на организма от токсините, тъй като има лек слабителен ефект. Едновременно с това тя засилва имунната защита заради специалното комбиниране на мед, мляко и лимони.

Изключително подходяща е за активно спортуващи хора, които искат да свалят излишните килограми.

Не е препоръчително да започвате тази диета след прекарано заболяване, ако страдате от хронична болест или имате проблеми с храносмилателния тракт.

Продукти:

Половин пакет овесени ядки (250 гр.)
Половин кофичка кисело мляко (по-добре да е нискомаслено)
1 лъжица мед
Настърганите кори от два лимона

Приготвяне:

В голяма неметална купа сложете меда, след това настърганите лимонени кори. Прибавете млякото и овесените ядки и разбъркайте. Оставете да преседи 1 нощ в хладилника (но не повече). Най-добре е да приготвите сместа вечерта и сутринта да е готова за консумиране.

В продължение на 4 дни правете следното:


Сутрин след ставане изпийте 1 чаша топла вода на гладно.

След пауза от поне 20 минути изяжте една лъжица от сместа с овесените ядки.

След това през деня може да хапвате, когато искате от сместа, но не повече от две супени лъжици и не повече от 6 лъжици на ден.
Не забравяйте, че сместа трябва да бъде държана в хладилник, така че ако ще си взимате на работа от нея, пак трябва да я оставите на студено.



Овесените ядки-полезни и то много! Peace

 Пет причини да започнеш деня си като истинска английска лейди. А също така защо да не се отказваш от овесените ядки:


1. Овесът съдържа по-малко глутен от пшеницата, от която се прави хляб, и следователно, той по-добре се преварява и усвоява от организма.

2. В овеса се съдържа голямо количество специфични влакнини, които помагат да се намали нивото на лошия холестерин в кръвта.

3. Същите тези влакнини намаляват скоростта на усвояване на въглехидратите от организма, давайки ти по този начин енергия и усещане за ситост за по-дълго време.

4. Овесените ядки стимулират стомашно-чревния тракт, предотвратявайки риска от различни заболявания в тази част на организма, включително рак, а също така не дават възможност за прогресиране на язвите и гастрита.

5. Овесените ядки са богати на биотин, който е изключително полезен за кожата. Недостатъкът на биотин /от групата на витамините В/ е най-разпространената причина за дерматити.



Медът

От древността медът е известен като прекрасен козметичен продукт. Неговото приложение за поддържане на женската красота е било известно още на Клеопатра.

В състава на меда влизат: инвертна захар (плодова или гроздова) - 73%, тръстена (цвеклова) захар - 2%, вода - 20%, декстрин - 2%, азотни вещества - 0,99%, киселини - 0,1%, минерални вещества - 0,1%. Освен тези вещества в меда има : белтъчни вещества, витамини – В1, В2, В3, В6, K, C, E, провитамини – A, PP, хормони, ферменти.

Медът притежава различни лечебни и диетични свойства и по-тази причина неговото приложение в народната и научната медицина е голямо. Съвременната медицина препоръчва медотерапия при различни стомашно-чревни, белодробни, чернодробни, бъбречни и сърдечно - съдови заболявания и кожни рани. Медът се използва и като козметично средство – за подхранване на кожата и изглаждане бръчките на лицето


Лимонът
 Месестата част на лимоните съдържа лимонена киселина (която действа противомикробно), плодова захар, гликоза, пектин, минерални вещества - калий, калций, мед, желязо, фосфор и много витамини, най-важните от които са С и Р. Кората е богата, най -вече на вит. С, пектин, фитонциди и етерично масло. Лимоните увеличават съпротивителните сили на организма и го предпазват от много заболявания най-вече инфекциозни. При грип, хрема, болно гърло, топъл чай с лимон, подсладен с мед пресича болестите. Лимонът действа ефикасно при липса на вит. С в организма, при скорбут и анемия. Сокът на този плод  е подходящ за лечение на бъбречно- каменна болест и подагра, на възпаление на стомаха и червата. Чудесни резултати дава и при затлъстяване, атеросклероза и съдови заболявания.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 23:44 от *=*KиСчЕ*=*

# 1
  • Мнения: 523
Ако има желаещи,можем да започнем заедно,аз я започвам от утре!Лично на мен ми хареса,защото обичам овесени ядки,мед и мляко,а ако няма след 4 дни ще споделя дали има ефект! Peace

# 2
  • Мнения: 4 678
Aз от тази смес вземам  всеки ден ,без млякото, и се чувствам добре Peace

# 3
  • Мнения: 6 958
Ако има желаещи,можем да започнем заедно,аз я започвам от утре!Лично на мен ми хареса,защото обичам овесени ядки,мед и мляко,а ако няма след 4 дни ще споделя дали има ефект! Peace

Честита тема   bouquet

Извинявай, но едно не можах да разбера: Целия ден си само на ядките с по максимум 6 лъжици от тях или има и друга храна каквато пожелаеш, но условието е яденето на ядките по някое време?!?...   Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 523
Миранди, цялята смес ти е за 4 дни и можеш да ядеш само от сместа и то максимум 6 лъжици(на ядене вай-много по 2лъжици) .Това ти е за целия ден само овесените ядки -нищо друго! Naughty
Мисля ,че диетата е строга ,но вкусна,на мен лично много ми допада и затова ще я направя и ще споделя ефекта! Peace Hug
Ако ти харесва можеш да се присъединиш все пак е само 4 дни! Joy Mr. Green
Дано си ме разбрала!  bouquet

PS: Ти на какъв режим реши да си? newsm78

Поци, и аз когото не съм на строго определена диета си правя като твоята закуска само че слагам и малко какао и става хем вкусно,хем здравословно! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 958
Кисче трудно да съм само на 6 лъжицки ядки, особено в момента... Диетата, която спазвам е ядене и дебелеене!!! Да видим до кога  Thinking Ако беше ядки и прочие да щях да опитам, но само ядки не бих издържала точно сега  Embarassed Успех и ще следя резултата ти, но просто не се и съмнявам, че би свалила до 4 кг. Успех!!!  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 295
Кисче, успех ти желая! newsm10 Да споделиш резултата след 4 дни!

# 7
  • Мнения: 523
Миранди  и аз хич не издържам на глад,но като си помисля,че е само 4дни и се мобилизирам да успея!Ще видим дали поне този път ще е успешен! Praynig
Мейпълче мерси за подкрепата!Ще споделя и още как! Hug

# 8
  • Мнения: 1 092
ами освен да опитам и аз newsm78
сместа си я хапвам с удоволствие,но не съм сигурна дали ще издържа ...........все пак само 6 лъжици Mr. Green.........аааааа,забравих да питам : супени ли са лъжиците или чаени Mr. Green Joy

# 9
  • Мнения: 155
Момиченцааа newsm51,здравейте Grinning...минавам да ви видя и да разбера накъде сте се насочили????
Аз днес най-после се премерих и кантара показа -2 кг!Е,не е много,но е от сърце.Сега съм 78.И да викажа това,което правя и ще правя занапред е нещо като диетата на Зима.Плодове,зеленчуци...и още нещо smile3521.За тия 10-на дни съм хапвала и сиренце...пък и сладоледче,нооо основно си бяха плодове и зеленчуци.Така,че мисял -2кг не е съвсем лошо.Стига да са трайни.И сега продължавам по същата схема.
Сега тооолкова ми липса и оризът и пилешкото...ама няма как - ще карам така!
целувки от мен  bouquet

# 10
  • Мнения: 523
tedy2 да ти кажа честно според мен тези 6 супени лъжици са страшно малка,затова аз ще хапна повече! Mr. Green Пък ще видим да ли ще стане!Присъедини се към мен,таман ще е по-лесно,че такаа е голямааа скука и е много по-трудно! ooooh!
Айричка браво за 2-та кг-ма супер си мила!Продължавай,аз след тази диета ще скокна при теб,в темата но Зимичка! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 092
*=*KиСчЕ*=*   присъединявам се към теб smile3521
само дай да решим кога да започнем newsm78,защото аз пазя лунната и не искам да се лишавам от нея newsm51

# 12
  • Мнения: 523
Теди, аз от днес съм на нея!Но колко ще издържа не знам,мислех и аз лунната да спазвам,ама то вече се мина, аз вече ядох,диетата не е лоша ,но е ГЛАД! Mr. Green
Аз от миналата лунна имах -2,5 ,но реших че няма смисъл този път ,защото не е пълнолуние!

# 13
  • София
  • Мнения: 35 897
Успех *=*KиСчЕ*=* - бих се присъединила, но аз нямам проблем със свалянето , а със задържането.
Колкото до овес.ядки+кис.мляко ям всеки ден за закуска.

# 14
  • Мнения: 1 092
*=*KиСчЕ*=*   от лунната винаги има смисъл newsm44 newsm44

Общи условия

Активация на акаунт