Добрин Митев

  • 8 244
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 769

По въпроса с Добрин Митев-гаден плужек, не ме интересува къде е и какво прави. Нито ме интересува жена му. Не ги считам за читави хора. Ще има възмездие и за тях..някой ден. Не мгоа да ги мисля.
А защо за Илияна Даскалова да има страшно възмездие?Тя е много свястна жена.И е актриса,не е политик.
Не ги познавам лично, но елементарната логика сочи, че след като си се събрал с мошеник  едва ли си много над него. Колко свестен можеш да останеш след съжителството си с подбно влечуго?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 238
................Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!

СПАМ
ВИНАГИ ще има хора, които така разсъждават. И след като аз не троша и не изхвърлям боклуци на улицата, а там е "бунище" -  да някой друг ми е виновен.

Именно - но този някой не е кметът, нито службата по чистота. Схващаш ли разликата?

# 122
  • Мнения: 2 784
Съжалявам че се намесвам в темата, но мнения като това много ме изнервят. Плщадките и улиците са общинска собственост. Затова се стопансиват от общината. Тя строи площадките, тя асфалтира улиците, нейно задължение е да ги поддържа. И когато някой руши общинската собственост, задължение на общината е да го санкционира. Затова общинарите получават пари от данъците, които плащаме. Всеки град има фирма за чистота, на която се плаща - щом има боклуци явно някой не си върши качествено работата. И точно кмета трябва да контролира извършването на тази работа. Аз не мога да се скарам на чистачките по улиците, че не си вършат качествено работата. Кмета може.

За цигарената кутия - виновен е този, който не контролира спазването на закона за чистотата. След като длъжностното лице, което следи за чистотата не е глобило нарушителя, де факто го подкрепя.

Виж какво, не може да си изхвърляш боклучийската кофа от балкона с надеждата, че фирмата за чистота ще я прибере след теб!!!! Нито можеш да трошиш площадки с идеята, че общината ше ги оправи! Ей от такъв манталитет пък аз най се дразня! Че видиш ли, можем да се държим като прасета, пък тя на общината това и е работата - да ни оправя кочините! И в Ню Йорк има гета, мръсни улици и квартали, потрошени люлки. И в който и да е от най-големите и известни градове - зависи от МАНТАЛИТЕТА на гражданите, не от общината! А това за длъжностното лице дето не санкционирало нарушителя, сори ама е направо смехотворно! Като непрекъснато и масово се изхвърлят боклуци направо на улицата, общината няма физическа възможност да прикачи към всеки от няколкостотин хилядите жители на Варна по един служител дето да ходи след него и да го санкционира! Хайде моля, стига все друг ви е бил виновен за мръсотията и потрошените люлки и спирки! Докато има хора дето тъй си разсъждават ще живеем в бунище и никой не може да ни извади от него!
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината. Както междублоковите пространства, както площадките. За това плащаме данъци и е нормално да сме недоволни, когато срещу данъците си не получаваме нищо. Аз също познавам Кирил Йорданов лично, като човек ми допада, 2 пъти съм гласувала за него, вторият път защото просто не виждах по-добър кандидат. Но трети път няма да гласувам за по-малкото зло. Просто понеже не съм доволна от направеното досега. И за ваше сведение, парите за обновяване на центъра идват от еврофондове. Те или се усвояват по предназначение или се губят. Така че заслугата за красива Варна не е на кмета.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.
Не че не съм съгласна, но вандали и хвърлящи боклуци има навсякъде по света. В някои по-добре уредени общества, обаче, има бърза реакция на вандализма и мръсотиите: глоби и почистване. Това пък влече след себе си по-високо "самосъзнание" (в много случаи навик да се предпазиш от глоби)

# 125
  • Мнения: 2 784
Ами да стоят тогава празни площадките като музейни експонати, сакън да не се счупят,, а децата да ги гледат отстрани. Пред нас има детска площадка, която е за 3 блока. От соц време е слонче, още една пързалка, люлки. Оправиха наоколо площадките, а тази я оставиха. Не стига че е опасна, ами и трева до кръста. Три пъти се обаждахме в Общината да напръскат за кърлежи. Преди месец дойдоха, окосиха тревата, струпаха я на купчини и забравиха за нас. Нито тревата извозиха, нито напръскаха. Според твоята логика трябва сами да се грижим. Добре. Аз да не съм господ да заповядам на тревата да не расте. Или пък трябва да тръгна с косата и разтвора против кърлежи. А и това е задължение на Общината.

Абе ти ктъде ме видя да пиша за тревата и кърлежите? И къде казах да гледаме площадките като музейни експонати? Говоря за мръсотията и отпадъците в междублоковите пространства, изхвърлени умишлено от хората (за n-ти и последен път го повтарям)!!! Говоря за вандалите, които УМИШЛЕНО трошат пейки, люлки, спирки и други такива! Не казвам, че всичко ни е наред, изобщо! Казвам, че колкото по-отговорни станем ние самите, толкова в по-добър свят ще живеем.
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

Казах каквото имам да казвам, няма да меля едно и също до припадък. Прочети ми постовете още веднъж, че май си изтървала основните неща. Спорът взе да наподобява въпроса "крокодилът зелен ли е или продълговат".
И ще си бекам колкото искам.

# 127
  • Мнения: 2 784
Пейки и люлки се трошат не само от вандализъм. Погледни площадката до детския кът. Катерушката там вече поне половин година е със счупени болтове, без никой да вземе мерки. Дъските не са счупени, просто болтовете се извадиха още първите дни. Знам, защото миналата година всеки ден бяхме там. Е, според теб кой трябва да го оправи. Пред живота си не съм строшила нещо и не съм изхвърлила боклук от балкона, детето ми също. Означава ли това, че трябва да живеем сред боклуци. Просто общината се грижи само за централните улици, а в кварталите също плащаме данъци и заслужаваме да ни е чисто и децата ни да има къде да играят спокойно.
И не ми бекай, ако обичаш. Като си доволна, дай си вота за Йорданов. Аз не съм доволна по ред причини. Два пъти му гласувах доверие, не е като да не съм му дала шанс.

Казах каквото имам да казвам, няма да меля едно и също до припадък. Прочети ми постовете още веднъж, че май си изтървала основните неща. Спорът взе да наподобява въпроса "крокодилът зелен ли е или продълговат".
И ще си бекам колкото искам.
То основните неща май и ти не ги схващаш, ама нейсе. Бекай си на воля, то е до възпитание. Айде, у лево...

# 128
  • Мнения: 1 355
От няколко години за мое голямо съжаление не живея във Варна. Връщам се от време на време и се чувствам щастлива и спокойна през престоя си там. За мен и дъщеря ми Варна е най-хубавия град, който сме виждали. Дъщеря ми, която е на 5 вече има планове за бъдещето - като порасне да живее във Варна Simple Smile Харесва ми как се промени Варна през последните години - Морската градина, Аспарухово, площадките са много по-добре поддържани, художественото осветление, асфалта, крайбрежната алея... Дразня се много от строителството в Морска градина и се надявам да престанат, защото загубихме поне 1/3 от този прекрасен парк. Допускането на МПС в Морската също ме вбесява. И все пак това за мен си остава най-прекрасното градско място, понеже тук в София съм се нагледала на несравнима мизерия, мръсотия и престъпност.
Дано изберете кмет, които да не допуска Варна да заприличва на София.

# 129
  • Мнения: 1 072
Дразня се много от строителството в Морска градина и се надявам да престанат, защото загубихме поне 1/3 от този прекрасен парк.

Това истина ли е?    Close

Ако да, значи кметът не е добър и трябва да си отиде.

# 130
  • Мнения: 1 355
Така е. По ТВ говори как е спрял всичко, а всяка година като си дойда има изникнало нещо ново. Но това става още от времето на Хр.Кирчев. Искрено казано се съмнявам нещата да се променят, ако на кметското място седне друг.
http://www.zelenavarna.org/ е интересен за мен сайт по темата.

# 131
  • Мнения: 11 747
Относно Морската градина,гледах по телевизията как кмета обясняваше,че всичко след Пантеона в посока Почивка не е със статут на парк.Площите там си би ли реституирани на собствениците още преди 10 години,затова там се строи и ще продължава все повече да се строи! Sick
Аз не харесвам крайбрежната алея - какво може да и се харесва на нея,освен,че е край брега???
Художественото осветление е кич!
Къде асфалта е за харесване?! newsm78

# 132
  • Мнения: 1 355
Крайбрежната алея до втора буна е супер. Асфалтирана е добре, има маркировка. В Морска градина от Пантеона към центъра има чудесен асфалт за ролери Simple Smile)) Цяло лято го ползва щерката и хвърчеше с кънките като по лед Simple Smile))) А шофирането във Варна е просто приказка в сравнение със заобикалянето на кратерите по тукашните главни шосета. Циганията по крайбрежната край градските плажове е понамаляла лекичко Simple Smile)) Дочух, че има идея да се махнат всички чалгарии в района и да се изместят към почивка. Много се радвам, че ще отворят ледена пързалка в Младост.
Сигурна съм, че може да е много по-добре, но сравнявайки условията с тукашните е много, много по-хубаво. Пък София уж разполагала с по-голям общински бюджет.
Офф: Видяхте ли градската лисица около червената стълба под Делфинариума? Simple Smile Още се чудя как се е озовала там и си живее спокойно.

# 133
  • Мнения: 984
Ми то освен лисици и мечки могат да се навъдят там, толкова е обрасло, че нямам думи. Аз миналата година пращах снимки до Общината с минисметищата до Делфинариума. Никой не ми отговор нищо.
След Делфиналиума е просто строителна площадка - бетоновози, прахоляци, камиони...мдаммм - Варна, хубава Варна...

Общи условия

Активация на акаунт