Много малоумна тема - Enya

  • 2 287
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 3 271
От край време знам, че в английските имена няма правила и транскрипции - така се пише, така се чете - толкова. И няма смисъл изобщо да се мисли и разсъждава как е правилно. Особено за имена, които не са английски.
Така че за мен е Ения.

А тези дето много разбират от транскрипции как ще прочете името на шведа Yngwie  newsm78

# 17
  • Мнения: 4 555
Според транскрипцията ако иска ти казах и "хеликоптер" да се чете, въпроса е че тя изговаря името си Ения, ние също, точно както ти казах ако аз бях решила да изговарям моето "Жения" или ти - "Стоиан" - защото така сме решили. Както тя си е решила да е Ения.
Ти къде си я чувала да го изговаря Ения? Thinking

Иначе за Вайана и Ваяна изобщо не си права, транскрибцията на двете имена е напълно еднаква и няма разлика в начина на произнасяне, така че примерът е напълно неуместен.
(Няма нужда да обяснявам, че няма звук 'я' и т.н., дето го знаят и децата в първи клас, нали?)

# 18
  • Мнения: 3 423
Кой изобщо го е еня!

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Напротив, права съм, транскрипцията е една, но майката на детето е решила да го изговаря Вайана а не Ваяна, звук "я" няма, но има разлика в изговарянето, жалко че тя няма да види темата, за да каже защо не е Ваяна, същото се отнася до няколкото "Викториа" и тем подобни промени в оригиналните имена. Майката на детето е решила то да е Викториа, а не оригиналното поне на български Виктория, оригинално понеже се произнася по лесно, по същия начин Ения е решила да е Ения, чувала съм по интервюта и предавания, журналистите я наричат Ения пред нея, все си мисля че щеше да им обясни как се чете а и те си правят справки преди това, иначе би било излагация.

# 20
  • Мнения: 1 488
Не я знам тази певица, каква е по националност?
Ако това е на английски, би се 4ело така: Enya= Еня
                                                                      Enia= Ениа
Та каква е тази певица, дайте ми инфо плс.

# 21
  • Мнения: 143
Не я знам тази певица, каква е по националност?
Ако това е на английски, би се 4ело така: Enya= Еня
                                                                      Enia= Ениа
Та каква е тази певица, дайте ми инфо плс.
Ения  е ирландска певица, добила популярност с музиката и песните си с етно ирландско звучене, по-специално с парчето "Orinoco Flow" в края на 80-те год.
А ти ми дай пример за дума в английския език, от която си си извадил(а) извода, че Ения трябва да се чете Еня и да се пише Enia!!!

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз чета Ениа

# 23
  • Мнения: 995
Доколкото знам при собствените имена няма значение как би трябвало да се произнася името.
Давам примери с Бионсе и Алия - едно си пише, друго се чува Peace

Така че ако Еnya си вика Ения, транскрибция, граматика, отворени срички и н'ам си още к'во нямат значение Peace

# 24
  • Мнения: 4 555
Напротив, права съм, транскрипцията е една, но майката на детето е решила да го изговаря Вайана а не Ваяна
Да го изписва, а не изговаря!
Моля те, спомни си уроците от първи клас, че с буквата 'я' се изписват звуците 'й' и 'а'. (Не са ли ти го повтаряли до втръсване?!)
Това е простото обяснение за в началното училище. Сложното с палатализацията и депалатализацията няма да го обяснявам, защото едва ли ще внесе повече яснота.
Както и да се произнася Еnya, примерът ти с Вайана е тотално несвързан (че и погрешен).

# 25
  • Мнения: 3 271
Доколкото знам при собствените имена няма значение как би трябвало да се произнася името.

И аз това казвам и го твърдя с абсолютна сигурност, но няма кой да чуе  Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт