откога извън дома с кърмаче?

  • 1 339
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
veleva, опитвам се да ти напиша ЛС в отг. на твоето, но ти е пълна кутията.

Сори за ОФФ-а

# 16
  • София
  • Мнения: 1 724
veleva, опитвам се да ти напиша ЛС в отг. на твоето, но ти е пълна кутията.

Сори за ОФФ-а

извинявай

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Огнян беше на 45 дни, когато направихме първото си пътешествие, до Велико Търново. Той беше свикнал с возенето в колата и нямаше проблем да си го кърмя там. След това 2 пъти го кърмих в заведенията, в които се хранехме, и там не даде признаци на стрес. Едва когато се прибирахме по нощите, взе да се криви.

# 18
  • Мнения: 2 652
За първи път разходихме беба за 2 дни до Банско, когато беше на почти 2 месеца. Тогава все още дохранвах с АМ и цялото пътуване беше една голяма суетня, въпреки, че ни придружаваше едната баба. Нямам спомен да й се е отразило зле, но ние определено се въртяхме като пумпали и дори веднъж не можахме спокойно да хапнем и тримата. След третия месец вече е по-друго - бебето вече не плаче така като се събуди, можеш да го позалъжеш, интересно му е - зяпа, разглежда. А и като сте само на кърма е по-лесно. Пак ходихме за 3 дни, но така се превъзбуди от новата обстановка, че през деня изобщо не поиска да спи и беше малко по-нервна от обикновено. Е, така е - с деца на море Simple Smile

# 19
  • Мнения: 268
Никакъв проблем не сме имали при пътуване. Излязохме от София за първи път с бебето когато беше на 40 дни. Спа почти през целия път, спирахме да го кърмя, да го освежим и пак тръгвахме.
И ние така newsm10. Не го мисли толкова. Ако имате желание - пътувайте, със сигурност ще се справите Peace

# 20
nie na 10 den otidohme na gosti na 50 km ot ruse,taka 4e ne se pritesnqvao iskarvai si beb4eto na 4ist vazduh.

# 21
  • Мнения: 1 098
Където ида ходя бебо е с мен, кърмя го, когато и където огладнее. Няма никаква разлика с папането у дома Peace

# 22
Ние за пръв път излязохме на дълъг път с Марти когато беше на 2 месеца ,притеснявах се ,но беше много лесно. Пътувахме 250 км в едната посока. Взех му всичко необходимо и не необходимо,всичко което може и да не ми потрябва,за да съм спокойна и подготвена. Спирахме по пътя да го кърмя, защото този ни преход трае около 3 часа и нещо. А иначе той си спинка през цялото време. Бебетата обичат да се возят в кола-вибрациите ги успокояват и затова спят добре. Когато пристигнахме  нямаше проблем и извънреден плач.  На връщане пак всичко беше наред.

# 23
  • Мнения: 385
И ние сме се движили много из града и околията и това, което мога да ти кажа е, че сега е най-лесно и за теб и за малчо! А стрсът е най-малък!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 250
Беше на 4м. когато за пръв път излязохме от София. На кърмата и кърменето по никакъв начин не се отрази - сучеше в колата по пътя, там си сучеше нормално. А, сещам се, че беше доста топло и се събуди през нощта да суче (а по принцип си спеше по цяла нощ непробудно). На втория ден някъде започна да се изнервя явно от прекомерното внимание и разнасяне на ръце от непознати за него и плачеше за мен и искаше аз да го гушкам. Т.е. новата обстановка малко го изнерви, но на кърменето не се отрази.

# 25
  • Мнения: 373
Ами можеш да "калиш" детето с повече по-краткотрайни излизания на различни места ,преди да предприемете по-дълго пътуване.Ако е свикнало да ходи на всякакви места , ще го приеме по-леко.
По принцип повечето бебета се превъзбуждат ,когато са на непознато място-нови  миризми, нови звуци,нови хора.Затова е хубаво да го водиш по-често на различни места за кратко време,за да свиква.Хубаво е също така да е близо до теб-в слинг например,а не в количката-далеч по-малък е стреса,когато усеща мама наблизо.
Peace
Моята бебка определено се изнервя от смяната на обстановката. За първи път пътувахме по-продължително когато беше на 3 седмици. Прибирахме се в къщи, тъй като аз раждах във Варна и след това останахме известно време там при родителите ми. Като се прибрахме тя определено искаше по-често да суче, явно новата обстановка и се отразяваше и искаше по-често да ме усеща до себе си. След това на 2,5 месеца пак отскочихме до Варна за две седмици и тя пак зачести сукането. Е, може и да съвпадна и с някой скок в растежа, но искаше да суче буквално през час. Тогава се научих и да кърмя на вън, защото иначе нямаше начин да излизаме.
Мисля, че съвета на Granny_Weatherwax би имал ефект.

# 26
  • Мнения: 398
 За първи път пътувахме , когато беше точно на 30 дни и отидохме на гости на родителите ми да го видят.През целия път спа и почти не се сещаше за хранене , ако не му предложа аз на определения час.
 

Общи условия

Активация на акаунт