как да спра кърмата без да вземам лекарства?

  • 17 493
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравейте мами,споделете как сте спряли кърмата без лекарства,Габи е на 1 год. 4 мес.13 дни и вече всички ме притиснаха да я отбивам,малко ми е тъжно сега без нея,но вече е при свекърва ми.Джипито ми изписа бромокриптин но аз имам ниско кръвно и без това ми се вие свят редовно затова реших че е по-добре с чайове и билки.вече взех градински чай и зелеви листа.но искам и вашият опит в това.ще ми помогнете и окуражите много,


благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз намалих първо кърмениятя,като за един месец ги докарах до 1 на денонощие после махнах и него.Една нощ ми беше по напрегната едната гърда и ме болеше и стоеше на буци,опитах да я поизцедя,но без успех и му дадох да суче.След това не съм имала никакви проблеми до сега-вече два месеца.Не съм пила нищо,само си слагах зелеви листа първите дни.С голямия пих бромокриптин и едва оцелях от него  Sick и сега реших да пробвам без нищо и се получи.Успех  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Трудно я спрях - близо месец имах и ми се пълнеха гърдите, но също не исках да ползвам лекарства. Просто изцеждах по мъничко, колкото да облекча положението и така постепенно спря.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 616
Някъде из форума бях чела, че силният чай от салвия (градински чай) я спира безотказно

# 5
4uvala sam 4e osven gradinski 4ai pomaga i vitamin B  za spirane na karmata.

# 6
  • Мнения: 42
Чай от мента и градински чай.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
4uvala sam 4e osven gradinski 4ai pomaga i vitamin B  za spirane na karmata.
Така е - но трябва да се взема в много високи дози, над 300мг дневно.

# 8
  • Мнения: 35
Хедра,витамин В 6 ли?вече 11 дни не й давам да суче,само се цедя,но ми се струва че кърмата не намалява,дайте съвет моля ви
пия градински чай,и лецитин,слагам и комреси от зеле редовно

# 9
  • Мнения: 966
за месец намалих кърменията на едно за  денонощие.После намалих минутите за сукане,оставях да пие само лесното мляко.После пропусках по един ден(всичко това за около 10 дни) после само се цедях през три дни,без да суче тя.Но цедях много малко по 20-30 мл.И сега вече нищо,даже не усещам и боцкането от слизането на кърмата Grinning
Успех и на теб  bouquet

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хедра,витамин В 6 ли?вече 11 дни не й давам да суче,само се цедя,но ми се струва че кърмата не намалява,дайте съвет моля ви
пия градински чай,и лецитин,слагам и комреси от зеле редовно
А колко изцеждаш? Ако цедиш всеки път до празно, не само няма да намалее, ами може и да се увеличи Mr. Green
Витамин В 6 се има предвид, да - може да се приема в много големи дози, от порядъка на 300-400мг дневно. Но е необходимо да се комбинират разумно мерките за намаляването на млякото - изцеждането трябва да е само при нужда и само до облекчение, а не да се изпразват гърдите.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 016
наложи ми се да спра да го кърмя от раз на година и два месеца(заради лекарства които трябваше да пия)....
около седмица щом усетих някакво напрежение или препълване на гърдите цедях...по малко , колкото зда олекне...за да не стимулирам лактацията...с всеки ден все по-рядко се налагаше да го правя и все по-малко мляко изобщо успявах да изцедя...накрая просто не усещах никаква нужда и спрях....така съвсем безпроблемно и без хапчета за спиране минах по този път...дано и при теб няма проблеми...
ако не ти се налага да е от раз е още по-лесно - просто постепенно намалявдаш кърменията - до 1 на ден и накрая махаш и него....тогава мисля, че дори няма да ти се налага да цедиш или най-много 1-2 пъти...

# 12
  • Мнения: 35
старая се колкото може по-рядко да се цедя.но след 8-9 часа отново усещам твърдина и малки бучки в гърдите и се налага отново цедене,тогава цедя почти докрай,защото ме е страх да не стане по-лошо,започнах отново да слагам зелеви компреси.не съм спирала лецитина и градинския чай

# 13
  • Мнения: 371
Просто намаляваш броя на кърменията, както и количеството, което изцоква бебето /или количеството на изцедената кърма/, така намалява кърмата и рано или късно ще спре.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 016
ами недей до край, и аз не бих изчаквала чак да станат съвсем твърди и на бучки...в малко по-ранен етап цеди и по малко - колкото да ги усетиш меки....може като вече не са твърди да можеш и още да цедиш, но недей...

Общи условия

Активация на акаунт