За кръщенето...просто ми стана любопитно

  • 2 077
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Та току-що разбрах нещо, което до сега не бях чувала и ми стана любопитно дали и други са го чували. Може би е традиция в някои краища, незнам, на мен ми се стори странно. Позната ще става кръстница и се оказа, че майката няма да влезе в църквата а ще чака отвън. Така си мислила какво иска да стане детето и уж се сбъдвало. Някой знае ли за това? Аз не бих могла да пропусна кръщенето на детето си.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз знам, че ако майката на отиде на молитва на 40-ят ден с бебето, след това не се допуска на кръщането, защото се смята, че не се е пречистила. И затова молитвата на 40 дни не е само за бебето, а и за майката.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 617
Смешно и глупаво ми се вижда не бих пропуснала кръщенето на детето си заради някакво суеверие.

# 3
  • Мнения: 169
За първи път го чувам newsm78

# 4
  • Мнения: 11 003
Чувала съм го, но не бих пропуснала кръщенето на детето ми заради бабини деветини. ooooh!
А на 40-тия ден ходихме с беболината и с майка ми.

# 5
  • Мнения: 1 269
така е в нашия край-аз сьм от благоевград,но живот и здраве като време да крьщаваме малката сьс сигурност ще присьствам и на 40-тия ден ходихме само двете на черква да ни пее дядо поп bishop

# 6
  • Мнения: 3 478
Аз знам, че ако майката на отиде на молитва на 40-ят ден с бебето, след това не се допуска на кръщането, защото се смята, че не се е пречистила. И затова молитвата на 40 дни не е само за бебето, а и за майката.  Peace

Аааа, ами аз не съм ходила на молитва на 40-я ден, защото тука православна църква няма, ама и като кръщавахме малката никой не ме пита дали съм пречистена преди да ме пуснат вътре. Пък както казах не бих пропуснала кръщенето на собственото си дете. И сега в крайна сметка какво,не съм чиста ли newsm78

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не съм чувала подобно нещо.Не бих пропуснала кръщенето на сина си.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 320
Споделих просто каквото знам, не че вярвам на такива неща. Аз ходих на молитва  на 40-ят ден, но дори и да не бях пак щях да присъствам на кръщането. В крайна сметка попа не те пита дали си била или не.

# 9
  • Мнения: 2 005
За първи път чувам подобно нещо Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 908
И аз чувам за пръв път.Не съм ходила на 40 дена,но ще ходя тази събота в манастира WinkИ смятам да вляза-ако трябва да набия попа-ще го направя Laughing

# 11
  • Мнения: 341
Аз го чух днес,за пръв път и май е вярно,защото много мои познати го потвърдиха до този момент и аз незнаех и понеже ще се кръщаваме на 14 ми казаха че аз не трябва да пресъствам,не е от края така е по принцип,но все пак ще питам попа.

# 12
  • Мнения: 1 947
Аааа, ами аз не съм ходила на молитва на 40-я ден, защото тука православна църква няма, ама и като кръщавахме малката никой не ме пита дали съм пречистена преди да ме пуснат вътре. ..
  И с нас е така, никой не ме е питал, но това ми звучи твърде суеверно, което е несъвместимо с религиозността.

# 13
  • Мнения: 341
Това не е суеверност,мисля че е прието от църквата не съм сигурна,защото го пишеше и  в едно децко списание не помня точно,когато се взима детето от кръстник/ца се води в църквата кръщават го близки и приятели като не присъства майката и като го връща и казва-взех го еврейче връщам ти го християнче,и тя не влиза само в църквата инъче присъства на обяда след това и посреща гости.

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Да, чувала съм го и го спазих  Peace. Майка ми и свекърва ми, така казаха. Реших все пак да го спазя. Спазихме и думите, които е написала ippi за еврейчето. Може да ме сметнете и за луда.
 Въпреки всичко съм вярваща  Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт