Поникване на зъбки

  • 1 309
  • 14
  •   1
Отговори
Синът ми от доста време се лигави много и си тъпче ръцете в устата, но от два дни е направо кошмар! Просто се вижда, че дъвче ръцете и играчките си със сила и е много неспокоен. Почти на пет месеца е и предполагам, че вече е време за първото зъбче, но ми се иска да му помогна по някакъв начин... Чувала съм, че има разни гелчета за венци, но не съм ползвала и не съм сигурна дали са за такива случаи и има ли полза от тях.
Моля Ви - дайте съвет  Praynig

# 1
Можеш да вземеш алгел или Дентинокс и да мажеш венците. Това не означава, че ще спре да си яде ръцете /а той чеше венците всъщност/, но поне ще облекчи болката или сърбежа на венците. Това, което прави детето е нормално и не означава, че на всяка цена съвсем скоро ще има зъб. Тази ситуация може да продължи доста дълго.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дентинокс наистина успокоява,но знай че зъбче може да не избие с месеци.Ние сме така от 3 месеца и все още щърби Wink

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Давай хомеопатично Chamomila vulgaris 15 CH по 5 гранули 3 пъти дневно разтворено в мако водичка и ще пооблекчи болката и раздразнението на детенцто.

# 4
Цитат на: aja
Давай хомеопатично Chamomila vulgaris 15 CH по 5 гранули 3 пъти дневно разтворено в мако водичка и ще пооблекчи болката и раздразнението на детенцто.

Колко дни се дава? Трябва ли консултация с хомеопат, педиатър или препаратът е безвреден?
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 1 033
Цитат
Давай хомеопатично Chamomila vulgaris 15 CH по 5 гранули 3 пъти дневно разтворено в мако водичка и ще пооблекчи болката и раздразнението на детенцто.

И аз го купих това хомеопатично лекарство, но не съм го давала. В аптеката ми казаха, че трябва хомеопат да го изпише, а такива по нашия край не се срещат! Като е за бебе, се страхувам да експериментирам и търся телефона на един познат от преди време, който сега е станал хомеопат за повече информация. Купих точно 15 СН. Дано наистина помага, че лудницата със зъбите при нас продължава вече с месеци, а още няма нито един наяве!  Гелчетата никаква работа не вършат! Купили сме и различни близалки за венците/или там как се казваха/. И трите вида са в архив, защото изобщо не са ни интересни за ядене!

# 6
  • София
  • Мнения: 797
Chamomila  - та всъщност е лайка, няма нужда да се изписва специално от хомеопат. Аз съм давала, но не мога да преценя колко помага. А лигавенето наистина може да продължи с месеци. Вени се лигавеше и го мъчеха зъбите някъде от 4 - 5 месец, а първият изби чак като стана на 11 месеца, мен нервите ме хванаха дотогава.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
Дава се докто отмине кризата.  Ти може да продължиш и след това да даваш 1 път дневно, най- добре вечер, защото има успокояващ ефект и детенцето ще е по-спокойно през нощта.

# 8
  • Мнения: 194
Може би скоро наистина ще си имате зъбче,при нас нещата изглеждаха по същия начин и на 4 мес. и половина вече първото зъбче се показа.Може да мажеш с калгел,той действа обезболяващо,но за кратко време.Давала съм и панадол бебе,защото положението беше нетърпимо,когато и 4-те горни резци започнаха да избиват по едно и също време.Запаси се с търпение,и това ще мине.При нас никненето на зъбките беше съпроводено с температура и разтройство исрещу това много добре действа шипковото чайче.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 194
Хамомилата ни беше спасението и на нас. И с Дентинокс съм мазала когато е било най-зле положениетоу но неговият ефект е доста краткотраен. Все пак е някаква утеха като видиш как детето се успокоява, пък макар и за кратко.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
С извинение, че се намесвам в чужда тема, но за да не пускам нова, искам да попитам имате ли познати случаи, при които първо да са изникнали предните горни зъби. На моя син му се появиха с много мъки 2 горни зъбчета, а долни не се виждат?
А иначе, когато много се лигавеше и ставаше неспокоен и нервен - давах Панадол. Веднага облекчава.

# 11
  • София
  • Мнения: 797
По повод на последното питане, на синът ми първо му избиха 3 горни зъба (на пук на всички правила), и чак тогава 2та долни и педиатърката му се учуди, но явно твърди закономерности при никненето на зъбки няма.

# 12
  • Мнения: 3 211
Относно хомеопатичните лекарства:
дават се в "чиста уста" поне 15мин.преди и след лекарството не трябва да се пие, яде нищо, дори вода.
Хамомилата действа страхотно за зъби, първите 3 дни давайте х 1 гранулка, разтворена в лъжичка вода, ако е по-голямо и може да ги смучи като бонбонки може и да не се разтваря. Другия вариант разтваряте 5 гранулки в половин кафяна чашка, разбърквате няколко пъти и давате 1 лъжичка, така 3-4 пъти на ден, преди всеки прием се разбърква няколко пъти.
Ако има подобрение до 3дни, се разреждат приемите, вземат се само вечер, накрая се спира. Добре е като се дават хомеопатични да не се дават други лекарства (панадоли, нурофени и т.н.), защото няма да действа.

# 13
  • Мнения: 73
Моят син се лигави и дъвче много усилено ръчичките, а е още на 2 месеца. не е ли рано за зъбки?  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 211
Цитат на: virgini
Моят син се лигави и дъвче много усилено ръчичките, а е още на 2 месеца. не е ли рано за зъбки?  Rolling Eyes

Рано е. Според мен просто сега си открива ръцете. Давай му да хваща дрънкалки

Общи условия

Активация на акаунт