Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Има ли ту княкоя мама, на която се е наложило принудително да си спира кърмата. Интересува ме след като не трябва да се цедиш, за да спре кърмата, какв остава с тази, която се е събрала в гърдите и твърдите бучки, които се образуват. Сами ли се разнасят?
Цитирай

Бургас

Консултирай се с лекар.Има хапчета за спиране на кърма.
Цитирай

именно лекар ми назначи хапчетата, които да пия и каза да не се цедя, но ми се иска да чуя опита на някоя майка
Цитирай

София

На мен ми казаха да не се цедя, само ако има нужда  и станат твърди гърдите. Тогава трябва съвсем маллко - само да ги облекчиш.
Цитирай

пловдив

В библиотеката има доста информация по въпроса Very Happy
Цитирай

най-хубавото място

Аз си спрях кърмата със стягане(не препоръчвам)-щото ме беше страх да не напълнея допълнително от хаповете Crazy
Цитирай

краставицата

аз си спрях кърмата с две хапчета достинекс, обаче аз я спрях още преди да ми слеза
Цитирай

Посети Библиотеката на кърмаческия форум.А доколкото ми е известно може малко да се изцеждаш,ако са ти напрегнати гърдите,но само колкото да те облекчи
Цитирай

Старата столица

Спрях си я с Бромокриптин.
Но за всякакви подобни действия се консултирай с лекарят си Peace

Цитирай

Пловдив

Ако не е наложително да спре веднага, по-добре не пий хапчета. В библиотеката на кърмаческия форум има информация.
АЗ първия път си я спрях с хапчета, но те имат много странични ефекти, поне при мен беше така. Сега , втория път я спрях постепенно, без хапчета.
Изцеждаш по малко, колкото да не са ти напрегнати гърдите, и всеки ден увеличаваш интервала между изцежданията.Така постепенно кърмата спира. При мен стана за една седмица.
Цитирай

Спрях си кърмата с 5 хапчета Достинекс.Цедях се по малко само за да облекча напрежението,защото ставах на буци-мисля че ти си като мен,доколкото обясняваш.Притеснявах се ужасно,но нямаше проблеми-не съм се запушвала,не съм се пристягала Naughty-само си слагах и денем и нощем по-стегнат сутиен.
Цедях се по малко и кърмата постепенно си спря сама.
Цитирай

sofia

Ако не е наложително да спре веднага, по-добре не пий хапчета.  Сега , втория път я спрях постепенно, без хапчета.
Изцеждаш по малко, колкото да не са ти напрегнати гърдите, и всеки ден увеличаваш интервала между изцежданията.Така постепенно кърмата спира. При мен стана за една седмица.

и аз си я спрях без хапчета за около седмица, лекар ми е казвал че е по-добре без.
Цитирай

И аз съм така и се чудя дали да пия това хапче за спиране на кърмата. Но никой не ми обясни за страничните ефекти. Сега ще посетя кърмаческия за да видя как стоят нещата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.