Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Приятелката ми ходи на първи преглед и е минал доста бързо, има няма 5 минути. Доктора почти нищо не и е казал, само да яде повече плодове и зеленчуци и след три седмици пак да отиде на преглед.

И се чудехме кога се правят всички видове изследвания?
Има ли още нещо, което трябва да се направи, освен горните препоръки?

Някой знае ли какви са тези женски консултации, къде и как се провеждат и т.н.?

Ще се радвам, ако някой може да даде някакви отговори, просто нищо не знаем и седим и се чудим какво да правим  Rolling Eyes newsm78
Цитирай

Silvermoon

Личният лекар трябва да издаде направление, приятелката ти да си избере гинеколог по здравна каса и да ходи при него на консултации.
Мисля че по ЗК за нормална бременност  има право на 1-2 кръвни изследвания, урина и 3 ехографски изследвания и всеки месец преглед консултация.
Кръвните изследвания  са за  спин, васерман,  кръвна картина, не си спомням точно.
Цитирай
Благодаря ти, IraSof за отговора!  Hug

Значи другата седмица записваме среща с личния лекар  Smile
Цитирай

БУРГАС

Личният лекар трябва да издаде направление, приятелката ти да си избере гинеколог по здравна каса и да ходи при него на консултации.
Мисля че по ЗК за нормална бременност  има право на 1-2 кръвни изследвания, урина и 3 ехографски изследвания и всеки месец преглед консултация.
Кръвните изследвания  са за  спин, васерман,  кръвна картина, не си спомням точно.

Peace
Цитирай

Пловдив

Абе добре ще е да ходиш при този лекар при който си ходила до сега.Просто той малко или много си те познава.И дори да не е при него питай!Аз установявам ,че колкото повече питаш толкова си по-добре и ти и детето!
Цитирай

София

не забравяйте и фолиевата киселина!!!
първите изследвания май бяха към 3 месец, тогава и записват на отчет бременната
Цитирай

аитос

наистина първо трябва направление от личния лекар после да се избере гинеколог и после към 3-я месец да се направят иследванията-кръв,урина,кръв от вената,вземане на вагинален секрет за да се види дали няма рак на шииката на матката мисля че това беше на първо време.
Цитирай

София

не забравяйте и фолиевата киселина!!!
първите изследвания май бяха към 3 месец, тогава и записват на отчет бременната

Точно така!
Фолиевата киселина се пие до края на 3-я месец.
Извън Здравната каса, трябва да се направят и 3 фетални морфологии на плода, като първата трябва да е към 18 г.с., а следващите ще каже лекаря кога да се отиде.
Между 20 г.с. и 22 г.с. се прави фетална ехокардиография на сърцето на плода.
За тези допълнителни изследвания препоръчвам.МЦ Фемина и д-р Виолета Димитрова за феталните морфологии и д-р Спасов за феталната ехокардиография.
Цитирай

софия

Първо да си вземе направление от личния лекар и кум третия месец почват да водят бременността.Тогава ми взеха кръв урина секрет и всеки път ме гладаха на ултразвук.Кум 20 г.с. се ходи на фетална ехография.Аз сум вече в деветия месец и до сега са ми взимали поне 4 пъти крув и урина (има значение също каква кръвна група е ако е отрицатела се правят допълнителни изследвания)и 2 пъти секрет.
Леко бременеене на приятелката ти и е много важно къде ще се запише на ж.к.
Цитирай
Благодаря на всички за отговорите!  Hug

Фолиева киселина пием откакто разбрахме, че сме бременни.
Скоро сме на личен лекар Smile
Цитирай

на морския бряг

много точно си го описала Irasoft  Peace

Цитирай

София

Благодаря на всички за отговорите!  Hug

Фолиева киселина пием откакто разбрахме, че сме бременни.
Скоро сме на личен лекар Smile
айдееее, вече в множествено число почна... много яко... Laughing
Цитирай
айдееее, вече в множествено число почна... много яко... Laughing

ами да, отговорността е обща  Very Happy
Цитирай

София

така е, така е
радвам се, че мислиш така
дано повечко да са като теб  Peace
Цитирай

Някъде по Дунава

Отидох на лекар, когато бях 4 г.с. Изследва ми урината, кръвта, мери ме( вкл. и размера на таза ), тегли ме, разпита ме и ме гледа на видеозон или ехограф ( простете невежеството ми  Confused ). Каза,че следващия месец ще ми направи и цитонамазка. Не ми препоръча да пия нищо, но аз си купих фолиева киселина по съвет на приятелки. Тъй като живея в малък град и гинеколожката е само една, нямам особено голям избор. Записах се при нея, за да си правя безплатни изследвания, иначе мисля да ходя и на частно в Плевен, като този лекар присъства и на раждането.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.