Възраст за ясла

  • 2 089
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо тръгна на 1г8месеца,мисля че около две годинки е нормално,но ако няма друг вариант и по-малки тръгват:)

# 16
  • Мнения: 592
Таня тръгна на 2 г. и половина.Според мен обаче след година и половина е нормално

# 17
  • Мнения: 1 233
Моята дъщеря е на ясла от днес. Според мен това си е подходяща възраст.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
според мен след 2 год.

# 19
Каката  тръгна на 2 г. и половина , но беше голяма травма за нея специално яслата . Бях възмутена от "педагогическия" подход на лелите-госпожи в яслата. Казваха на детето че мама няма да го вземе от ясла като не слуша. А детската градина беше съвсем различно. Явно сме случили на некомпетентни лелки в яслата , но това си е останало като лош спомен за цял живот защото сега каката не ни разрешава да даваме малкия и брат на ясла.

# 20
  • Мнения: 865
Точно това си мислих и аз днес.Мария и тя е на 9мес.( и малко)Ще подам утре молба в две ясли ,че наплива бил голям.Не съм решила твърдо,но на 1.10мес. ми се вижда по-удачно да я пусна.Голямата не е ходила на ясла,но имахме на разполажение 2 баби .Сега обаче и двете са ангажирани.Жалко!

# 21
  • Мнения: 3 334
на 1г. и 8м. тръгна Хриси.................нямаше кой да я гледа.

# 22
  • Мнения: 27 524
Не гласувах, тъй като смятам за грешно и нередно пускането на децата на каквото и да било детско заведение преди 4 годинки  Peace

# 23
  • Мнения: 3 069
По принцип съм против яслите и градината, но разбирам, че много мами нямат друг избор и за това съм избрала опцията след 2 годинки.

# 24
  • Мнения: 490
Детето ми е още малко за ясла, но смятам да тръгва между 1г и 1г6м, защото се налага да започна работа.

# 25
  • Мнения: 983
Моите също ще тръгнат от пролетта най-вероятно. Тогава ще бъдат на 1г  и 4-5мес. Не ми се иска да ги давам, но с една заплата, едно майчинство и близнаци не се издържа. До тога все ще я избутаме някакси.
А всички деца ли започват да боледуват много като тръгнат на ясли или повечето е мит?

# 26
  • Мнения: 169
Явно анкетата е насочена само към една част от майките ...

Детето ни няма да го пускаме нито на ясла, нито на детска градина. Мисля, че присъствието на родителите е незаменимо за малкото дете, а колко повече за бебето ( защото детенце на 1 г. и 5-6 месеца си е още бебе), то има огромна нужда във всеки смисъл именно от мама и тати.

Има много други начини да се среща с деца на неговата възраст, също и да бъде обучавано на разни неща, ако това е основен аргимент за пускането в такива заведения. Относно другия аргумент - нуждата от връщане на работа -  има съвсем реални начини, които да помогнат за това да не се налага и двамата родители да работят в офиси. Може за майката да се намери работа от дома, по Интернет и т.н. Винаги има и ДРУГ начин, зависи доколко силно е мотивиран човек.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 23:12 от Анджи

# 27
  • Мнения: 1 523
Каката тръгна като навърши 2 год.,мисля и малката тогава да я дам  на ясла.

# 28
  • Мнения: 179
аз мисля че трябва да се дават на ясла когато започнат да се хранят сами някъде около 1,8 месеца

# 29
  • София
  • Мнения: 622
И моят син сега е на 9 месеца и ще наемаме детегледачка за сутрините, когато ще съм на лекции. Трябва да се върна в университета, иначе губя студентски права. Имаме вариант за ясла, но прецених ,че е по-добре да стане поне на две. А ако жената го гледа добре, може и направо на градина. Много ми е тежко в момента, че ще го оставям за 5 часа на ден, а за цял ден няма да мога да го понеса.С времето сигурно се свиква  Tired

Общи условия

Активация на акаунт